Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik a napotok ha épp...

Hogy telik a napotok ha épp otthon van az óvodás gyereketek mert náthás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Akármelyik gyerek eljátszik egyedül, ha nincs más választása.

A különbség az eljátszó és el nem játszó gyerekek között az anyuka hozzáállása.

Hisztizik a gyerek, nyüsszög és bezavar, és anya eldob mindent, és akkor nem játszik el.

Ha dolgozom és mellém ülteted, és egyértelműen látja rajtam a tiéd is, hogy esélye sincs, akkor ki fog találni valamit. Mert a gyerekek 1. alkalmazkodók, 2. kreatívak. Felébredne a tiéd is, csak nem hagyod neki, mert "őt ilyennek könyvelted el".

2020. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
11: Akármelyik, hogyne. Direkt teszteltem - számtalanszor -, hogy nincs animátorkodás egész nap. Eredmény: egész nap baromság- és kárcsinálás, tombolás, ordítás. Óriási szerencsém van, hogy nem kell mellette csinálnom semmit, amikor csak ketten vagyunk itthon, mert lehetetlen.
2020. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

Hármas vagyok.

Én próbálkoztam. De amikor videó konferencián kell a vezetőséggel beszélni, közben határidős munkád van és a gyerek melletted sír a földön ülve, hogy “anya nem játszol velem!” Megszakad a szíved és igyekszel mindenkinek megfelelni, de nem lehet, akkor felteszed a kérdést:

Mi a jobb, ha a gyerek folyamatos visszautasítást kap (“játszol velem?” “Nem/később/mindjárt”) vagy ha egy olyan dologgal foglalkozhat, amiben a szülő verbálisan és fizikálisan nem azt üzeni a gyerek felé, hogy nem tud vele foglalkozni? Hát én inkább hagyom, hogy ide oda mászkáljon a játékai és a mese között, de én lelkileg már nem bírtam a sok elutasítást amit felé adtam.

2020. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyenlőre ha ilyen lenne, akkor kénytelen lennék táppénzre jönni vele. Ergo ráérnék játszani, bandázni vele.

Amikor dolgoznom kellett mellette, akkor én két naponta engedtem, hogy valami képernyőt kapjon. (Mesenézés, tablet vagy ps.) Ez márciustól volt. Szóval én is feladtam az elveimet két hónap alatt.

2020. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!