Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a hisztit?

Hogy kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés

A delikvensek egy 4 éves kisfiú, aki rettenetesen akaratos, és egy nagyon hisztis 1,5 éves szintén kisfiú.

Egyikőjük sem hajlandó szotfogadni, össze pakolni sem akarnak. Sot semmit. :D

Ti hogy kezelitek a hisztit? Illetve hogy veszitek ra a gyereket, hogy megcsinálja, amire megkeritek?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 19. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén? SEHOGY! A személyes példamutatás az egyetlen, ami működik, de az is csak úgy, hogy egyszerre 1 szokást vezetünk be. Pl.rászoktattuk őket, hogy evés után tegyék a tányért a mosogatóba. Mi, a szülők is ezt csináljuk, ezt látják a gyerekek, egy darabig minden nap figyelmeztettük őket erre, aztán megtanulták. Amikor ez már automatikus volt, rászoktattuk őket arra, hogy a levetett ruhákat tegyék a szennyestartóba. Ez egy hosszú tanulási folyamat, nem érdemes elvárni, hogy azonnal 5 perc alatt tiptop rendbe vágják a gyerekszobát.

Hiszti: az indulatok kontrollált kifejezését is tőlünk, szülőktől tanulja a gyerek. Rövidtávú megoldás nem nagyon van, hosszú távon megtanulja majd tőletek, hogyan kell viselkedni stresszhelyzetben. :)

2020. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Én kislányom 3 éves. Az összepakolásos dolog nálunk úgy működik, hogy mindig minden játék ugye nincs elöl, ha kéri valamelyiket akkor mondom neki, hogy ha nem játszik az előzővel pakolja össze előszőr aztán adom neki a másikat. Nálunk ez működik.

A bölcsiben is így csinálták figyeltem anno beszoktatáskor.

2020. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Amikor még ilyen kicsik voltak, játékosan adtam elő a dolgokat, majd egyre szigorúbban 4-5 éves kortól, ha elsőre nem csinálnak valamit, akkor figyelmeztetem őket, hogy valamit megvonok/elmarad, és be is tartom. Amikor reagálnak arra, amit kérek elsőre, és szépen csinálják, agyondicsérem őket és simogatással, öleleléssel, puszival, tárgyakkal, játszással jutalmazom.
2020. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!