Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Télapó vagy Mikulás hozza a...

A Télapó vagy Mikulás hozza a kiscsizmába a csokikat?

Figyelt kérdés
Melyik szót használjátok inkább?

2020. nov. 27. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk Santa hozza mivel nem magyar a férjem és nem magyarul kommunikálunk itthon, viszont variálni kellett, hogy ki mikor jön mert ugye a Mikulás csak Magyarországon jön dec 6.-án, máshol ő jön karácsonykor de mivel itt élünk ezért az itteni ünnepeket lefordítottuk neki és magyarul is elmagyaráztam neki.
2020. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Mikulás dec 6-án, karácsonykor a Télapó. A férjem ezzel nem ért egyet, de Jézuska az én házamba nem teszi be a lábát, szóval ha neki nem tetszik, kitalálhat bármi más jobb alternatívát. Van még nagyjából két éve, hogy a gyerek meg is értse, miről beszél, szóval addig gondolkodhat :D
2020. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Mikulás. Nekem mindig azt mondtak a szüleim a Télapó egy szoci maradék. Ez meg is maradt bennem. 😀 persze nem kiskoromban mondtak, hanem már amikor kamasz voltam.
2020. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
A Mikulás. A név Szent Miklósra utal, ami nem illett a szoci értékrendbe, inkább a Télapó. De azt használod, ami neked jobban tetszik.
2020. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Mikulás de a Télapó is használatban van.

Angol nyelvű ovis csoportba jár így a Santa is van. Tudja, hogy sok neve van mert az egész földön mindenhová elmegy. Minden nyelv más név.

De neki a Mikulás a kedvence

2020. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi mindkettőt szoktuk mondani, de talán legtöbbször a Mikulást. Mi Nikolaust is szoktuk mondani, mert németül tanítom a gyerekeimet.
2020. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Mikulas, katolikusok vagyunk.
2020. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Inkább Mikulás, de néha Télapó is, mert némely dalban az van.
2020. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Télapó megnevezès tényleg a szocializmusból maradt ránk, és bár én nem éltem akkor, mert 23 vagyok, de a lányomnak mindkettőt mondom, Mikulás is, Télapó is, ahogy épp a számra jön (bár még nem igazán érti másfél évesen). Nekünk is mondták mindkettőt belegondolva, mégis tudtuk, hogy ugyanarra értik, szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni, ahogy éppen jön azt mondd, aztán majd ha nagyobb lesz megmondod hogy valahol így, valahol úgy hívják.
2020. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt használom, amelyik épp eszembe jut. Mivel mindkettő megfelelő egy 4 éves kislánynak. :)
2020. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!