Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet ebből kikecmeregni?

Hogy lehet ebből kikecmeregni?

Figyelt kérdés
17 hónapossal vagyok itthon. Csak én, max. apa. Nincsenek közelben nagyszülők. Nem csinálok sajnos mást. Nincsenek egyéb ügyeim, nem tanulok, nem vállalkozom, de nem is tudnék, az egész napomat leköti a gyerek. Teljesen beszűkült elmeállapotban létezem, nap végére kikészülök a sok necsináldtól, attól, hogy folyamatosan úgy kell tegyek mindent, hogy a másik szemem a gyereken van, mikor miről esik le stb. Feszültség a köbön. Persze, ez normális, tudom, és nem is arra várok ötleteket, hogy csináljam jobban a gyereknevelést, mert egyrészt a lakást sem tudom balesetmentesíteni, segítséget se tudok hívni, ha elalszik a gyerek, most mondom, akkor nem lehet megváltani a világot, mert akkor regenerálódik az agyam. Egyszerűen egy taposómalom ez a gyereknevelés, egy sziszifuszi lét, sokszor az elmém teljesítőképességét meghaladja az, hogy etetés van mindig, utána takarítás, itthoni munka, háztartás, etetés, etetőszékpucoválás, az etetőszék alatt takarítás, porszívózás, necsináld, necsináld, necsináld, necsináld. Délután négyre totál depressziós leszek.
2020. nov. 27. 17:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
29%
Menj el dolgozni és akkor sokkal könnyebb lesz. Ja, nem.
2020. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Játszótér nincs a közeletekben? Jól felöltöztök, lent vagytok egy órát legalább, jót tenne mindkettőtöknek.
2020. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a lehető legjobban csinálod. Ez egy ilyen időszak. Amikor benne vagy éppen, akkor kilátástalanul végtelennek tűnik, de el fog múlni/változni fog.


1-es hozzászólóra reflektálva: ha kicsivel nagyobb lesz a gyerek, és elmész dolgozni, akkor valóban könnyebb lesz elmeileg. Mert nem ezzel a kilátástalan, szürke depivel szembesülsz (pláne egy ködös novemberi időszakban.) DE akkor majd lesznek más problémák, lihegsz majd, hogy beérj a gyerekért, hogy időben vegyél neki váltócipőt, hogy gyűjts vadgesztenyét környezetismeret órára... és hogy odaérj a szalagavatójára! :D

2020. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Sajnos utálok kimenni, ez is frusztrál :). Anno anyám is mindig ezzel csesztetett, menjek ki, mert jó idő van :). Persze kimegyek, de ettől is befordulok. Szeretek kint lenni, nagyokat túrázni, vagy futni 10 km-t, bicózni 40-et.... de nem lagymatagon gyereket sétáltatni vagy játszózni :). Van már egy kamasz fiam, őt a nagyszülőkkel együtt lakva neveltük, na, az se volt igazából jobb :). Bár ez a négykor sötétedés is kikészít valóban.

Azt hiszem, férfinak kellett volna születnem :).

2020. nov. 27. 17:37
 5/34 A kérdező kommentje:
A nap fénypontja az este, mikor össze tudok bújni a férjemmel :). Akkor a régi önmagam vagyok :).
2020. nov. 27. 17:39
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Tudom nem segít, de ugyanígy érzek.
2020. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#6: De, igen. :)

Mert milyen dolog ennyit nyűglődnöm, szenvednem, más azért szenved, hogy gyereke lehessen. Vagy mert beteg gyereke van stb.

De vannak percek, mikor egyszerűen eljutok valami olyan pontra, hogy azt érzem, még egy nap, és dilibogyót kell szedjek. Ráadásul még szoptatok, pedig de meginnék egy pohár bort is :).

2020. nov. 27. 17:51
 8/34 anonim ***** válasza:
18%

Ezért nem szeretnék gyereket.


Azt megkérdezhetem, hogyha ilyen nehezen éled meg ezt az egészet, miért vágtál bele mégegyszer?

2020. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeretsz biciklizni, akkor bicikliules vagy utanfuto, es mehettek. En kiirtam a helyi anyukas csoportba, hogy tarsasagot keresek, es egyutt mentunk setalni, a gyerekek meg jatszottak egyutt, mi addig tudtunk beszelgetni. Mi a hobbid? Ismered a Szules utani tulelokalauz c. konyvet?
2020. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Egyrészt mert szerettem volna szülni, szép dolog ez, csak ez a mostani időszak nagyon para. Sajnos nincs sok türelmem, de attól még a biológia működik bennem. Nem vagyok az az alázatos, türelmes, óvónéni-típus. Szerintem sokan vagyunk így.
2020. nov. 27. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!