Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok minőségi mesekönyvet...

Tudnátok minőségi mesekönyvet ajánlani, mert már annyi sokra kiadtam a pénzem, de alig volt jó köztük?

Figyelt kérdés

nagyon sok rossz mesekönyvvel találkoztam. Kezdjük ott hogy a filmes mesék mint a verdák, disney mesék mesekönyvei mind pocsékak tartalmilag, bár ott legalább szép a grafika. Akkor vannak olyanok, amikben még a grafika is csúnya, a szereplők rondák, érthetetlen elnagyol grafikák, érthetetlen pózok, sok rossz mese, azok amik tanítani akarnak valamit, olyan szájbarágósak hogy semmi élvezet nincs bennük. Játékosat, igazi irodalmi alkotásokat keresek, melyeknek van élvezeti értékük, tartalmasak, esetleg világhíresek, kiállták az idők próbáját, igazi olvasványélmények, esetleg viccesek, de minőségiek.

pl.Beatrix Potter meséi, Vidám mesék, Gőgös Gúnár Gedeon, Marék Veronikai egyes könyvei, mint a Laci és az oroszlán, külföldi szerzőtől a vidra vili vicces volt és volt csattanója. Sok használt angol mesekönyvünk van és azok között sok fantasztikusat látok, de alig találok ilyet a magyar polcokon.



#jfj
2020. nov. 30. 14:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Marék Veronika: Kippkopp sorozat

Szepes Mária: Pöttyös Panni

Alma Magdi könyvek

Klasszikus Grimm mesék

Kisvakond könyvek

100 magyar népmese

100 mese Mátyás királyról

Mazsola könyvek

Mi újság a Futrinka utcában?

Vadadi Adrienn óvodás sorozata

Star Wars mesegyűjtemény (ez férjem kedvence 😂)

2020. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

dr seuss, a kalapos macska, remek a ritmusa.


Ugyanez a boszi a seprűnyélen.. Ugyanolyan remek ritmus.


Nekem ezek a kedvenceim, kis cuki, kellően modern, viccesek.


Verses mesék.


A kisgyermekek nagy mesekönyvében vannak nosztalgikus mesék, hiszen régi könyv:)


Nekem sem jönnek be a mostanában hájpolt, anna peti gergő, vagy pl hol lakik a kisegér, vagy a nyúlász könyvek..


Pöttyös Panni cuki még, azt a gyerek is szereti.


Szerintem töltsd le a BOOKR alkalmazást telefonra, hallgassátok hangoskönyvben vagy olvasd fel onnan, ami tetszik meg vegyétek meg! Ott újabb fajta mesék vannak, elég szépen válogatva, ingyenes alkalmazás a végén szövegértési játékos feladatokkal.


A gyerekem szereti még SICCet is, de csak az iskolásat.. Igazából bármit meghallgat, de ezeket kéri a legtöbbször.

2020. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés olyen könyv van, amit keresel, legalábbis mi sem találtunk sokat.

Julia Donaldson féle könyvek: Majom mamája, Graffaló, A legjószívűbb óriás, Boszi seprűnyélen - ezek évekig kedvencek voltak.

A Szutyok sári volt még ilyen. Sokszor előkerült, kacagós.

Rengeteg könyvünk van, könyvtárba is járunk, mégis a legtöbb csak egyszer olvasós. A Ki kakilt is megvan :-D szerettük.

Kedvenc volt még a "Nem, nem hanem.. ".

2020. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%

Mazsola könyvek például remekművek - csak épp az 5 éves nem úgy gondolta. A Pöttyös Panni első könyvet szerette, a Süsü, Pompom se jött be. Téli tücsök, Misi Mókus is kínszenvedés volt sajnos.

A Torzonborz volt még sikeres, de az is csak egyszer olvasós volt.

2020. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!