Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 évesetek szokott "árulkodni"?

A 2 évesetek szokott "árulkodni"?

Figyelt kérdés
Ha nem engedek meg valamit vagy próbálom nevelni, ha olyat csinál amit nem szabad, rögtön műsírásba kezd, kiabál, hogy "apa apaaa, nem engedte meg anya" vagy "apaaa csúnyán szólt anyaaa", "elvette anyaa" ... Amikor mondom, hogy apa nincs itthon, akkor meg az előszobába megy és hisztizik a nagyszülei után. Megőrjít vele. És mielőtt azt gondolná valaki, hogy nálunk minden tilos, nem az, alapvetően, ami nem veszélyes azt meg szoktam engedni, hogy felfedezze, de természetesen elveszem azt ami nem neki való, rászólok ha kiszór valamit direkt stb. Egyszer haragból meg akarta ütni a kutyát, nem engedtem, büntiből a kisszékére ültettem, azóta ha nem tetszik neki valami, mert nem szabad, akkor "anya menj büntibe" és hozza a kisszéket.
2020. dec. 9. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Még nem. Mert még nem beszél, csak szavakat mond.
2020. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is ez megy, ha akar valamit és valamelyikünk nemet mond akkor egyből műsírás és kiabál, hogy moommyy (nem Magyarországon élünk és a férjem nem magyar), daddy is baaaaad 😭 Vagy fordítva, ha én mondok nemet vagy nem engedek valamit akkor az apjához rohan hogy daddyyy, mommy is evil 😅

Nálunk sem tilos minden sőt de most azt a korszakát éli amikor minden rossz amit mi kitalálunk. Mi meg szoktuk neki magyarázni, hogy anya / apa nem rossz kislányom de most ennek így kell lennie ahogy mondta mert ... és árulkodni egyébként sem szép dolog, kérj bocsánatot. Többnyire megérti de olyankor már csak az egyikünktől fogadja el az adott dolgot, majd kinövi, remélem 😃

2020. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém még nem beszél, csak azt csinálja, hogy odamegy hozzánk, leszegi a fejét és durcásan néz, rácsap a combjára, közben mutogat pl. apja fele, mert valamiért rászólt, aztán mondja, hogy nyinyi nyinyi (anya) :D
2020. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!