Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan gyerekkel, aki lusta enni?

Figyelt kérdés
A lányom 22 hónapos és egyszerűen nem hajlandó enni normálisan. Azt vettem észre, inkább lusta egymaga enni, ha én etetem, megeszi, de amúgy nem, vagy csak csipeget. Pedig ügyesen eszik már kanállal, villával. Egy majd kétéves gyereket tényleg nekem kell etetnem?

2020. dec. 10. 19:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, de az normális, hogy gyakorlatilag semmit vagy csak pár falatot eszik egy gyerek? Amúgy ha adom neki, nem utasítja el, jóízűen eszi. Csak vhogy magától nem akar.
2020. dec. 11. 08:39
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

A tápszer is étel, ezzel tisztában vagy? Tápszeren kívül nem eszik, vagy azt se?


Persze hogy nem eszik, ha jóllakott tápszerrel!

2020. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

"de az normális, hogy gyakorlatilag semmit vagy csak pár falatot eszik egy gyerek?"


Igen, normális. Ha nem fogy, nem beteges és nem enervált, akkor eleget eszik akkor is, ha kevesled.

2020. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tápszert csak éjjel kap, ha igényli. Egyszer vagy max kétszer. De nem hiszem, hogy ez elég lehet.
2020. dec. 11. 10:12
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a tapszert probald meg elhagyni és teljes egészében csak "rendes" Ételt kapjon. A tapszer telit eléggé és van benne tápanyag amit felvehet a szervezete, utána úgy érezheti hogy már nem éhes. Ja és nem tudom hogy álltok a nyiminyamikkkal, de semmimepp se próbáld a normális kaját ezekkel pótolni, mondván azt legalább megeszi. Nagyobbik lanyom fényevo volt úgy 4-5 éves koráig, most meg mindent megeszik (lassan 6 éves) és elég sokat is. Én sose aggodtam azon hogy nem eszik mivel energikus és egyáltalán nem beteges:)
2020. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!