Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell csinálni olyankor a...

Mit kell csinálni olyankor a gyerekkel, ha vérzik az orra?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem anno mondták olyankor, hogy hajtsam hátra a fejem, meg adtak vmi zsepit/gézt, amit odafogtam.
2017. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Na azt ne csináld amit az első javasolt!!!

Nekem gyerekként sokat vérzett az orrom. Fül-orr-gégész is azt mondta, hogy enyhén döntsük előre a fejünket ilyenkor. Zsebkendővel fogjuk fel a vért, legegydzerűbb ha a mosdókagyló fölé hajolunk. Ez azért is jó, mert a hideg víz is segít. Ne pánikoljunk, a gyereket is próbáljuk megnyugtatni. Ha 10 percnél tovább tart és nem enyhül, ügyelet.

2017. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
A fejet előre kell hajtani. Ha hátra hajtja, akkor félre mehet, vagy ha lenyeli, hányhat fog tőle. Tarkóra vizes ruhát kell tenni, orrot össze lehet nyomni zsepivel. Ha nagyon dől a vér, vagy sokáig, tamponálni szokták. Ha nem áll el és nagyon vérzik -> orvos.
2017. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

3# ugyanezt irtam enis...:)

Nem rosszból jegyzem meg csak igy felelsleges volt leirnod.:)

2017. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hátra ne hajcsd a fejét!Csap alá,hideg víz és ennyi.Nekem is mindig vérzett gyerek koromban,aztán elmult.
2017. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem is verzett kb 3 eves koromtol 8 eves koromig. Aztan egyszercsak elmult. Erfalam nem gyenge, nem volt mit elégetni seem.. vernyomasom is figyeltek tehat nemtudni es mivel félelmetes volt akkor nekem mar nem piszkaltam . Tehat nem amiatt verzett

Egyet jegyezz meg NE HAGYTSD HÁTRA A GYEREK FEJÉT , lenyeli a vért ami nem tesz jót!! Es fulladashoz vezethet. Sokan ezt csinaljak ami nem normalis. Az orrnyerget szoritsd picit es vizes papirzsepit vagy torcsit tegyel a tarkójára. Es elore hajsd a fejet vagy normalis alljon. Ne dugj tampont bele se vattát


Amugy negyes vagyok elnezest azt a választ nem ide szántam. Bocsi!:)

2017. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
4-es: Amikor én elkezdtem megírni, semmiféle hozzászólás nem volt még, de ha lett volna, akkor is ugyanolyan jogom van nekem is válaszolni a kérdésre.
2017. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es , mégis magadra vetted.. es irtam fentebb ha olvastad volna, h eltévesztettem a kérdest. Tehát nem neked lett szánva. Remelem legalabb ezt a hozzászolást értelmezed.:-/


Amugy nem irnam ezt le, ha nem lennel ilyen hirtelen haragú de tiltja a szabalyzat h ugyanazt leird amit elotted leirtak. Szoval , ha jó helyre ment volna a válaszom ES jogosan, akkor szabalyt sértettél volna.


De nem szemetsegbol irtam es nem is neked... felelsleges pattogni. Es bocsánatot is kértem, csak azt már bezzeg nem olvastad el. Csak a rosszat veszitek észre.

2017. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Én vagyok a 2. válaszoló. Először is kedves 66%-os - köszi h így megkavartad a dolgokat! Most mindenki azt hiszi h én szóltam be a hármas válaszolónak és pontozzák le az egyébként helyes válaszom! Figyelj már oda h melyik kérdéshez írsz, nem olyan bonyolult azért. Ad 2, nevetséges amit írogatsz, nincs ilyen szabály h csak egyszer lehet leírni a helyes választ ne erőlködj mert csak saját magadat teszed nevetségessé.
2017. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Latod, h felismerte h nem te voltal! Ne idegeskedj , senki sem tart téged most rossznak vagy ilyesmi. De Te biztos tökéletes vagy és sosem hibázol. Én emberbol vagyok elnézest kérek ezért a bűnért
2017. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!