Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyereket egyszerre hány...

Egy gyereket egyszerre hány nyelven lehet megtanítani beszélni?

Figyelt kérdés
Férjem orosz, én magyar vagyok, közös nyelünk az angol, de Németországban élünk! Én továbbá nagyon jól beszélek franciául, párom lengyelül.Hogyan lehetséges megtanítani az összesen? Akinek szintén többnyelvű a babája, ők hogyan csinálták?

2020. dec. 23. 20:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és mindegyiket megtudja anyanyelvi szinten tanulni? Még csak tervben a baba:)
2020. dec. 23. 20:18
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Kettő minden további nélkül megy. Külön odafigyeléssel három is. De több az már szerintem necces.

Mi is Németországban élünk. A lányunk 3 éves. Jól beszél magyarul és németül is. Bár néha még keveri őket. Illetve németből kicsit több a hiányossága.

2020. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Minek ennyi, ez valami vicc? Mi három nyelvet adtunk tovább ( anyanyelveink és az ország nyelve, ahol élünk), de ez sem volt könnyű
2020. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálatok egyidejűleg mindketten az anyanyelvetekkel kezdjétek, mert ez a legtermészetesebb, és később, ha közösségbe megy, ez fog leginkább elhalni. A németet közösségben, barátaitok által, játszótéren, bölcsiben, oviban tökéletesen meg fogja tanulni. Az angolt, ha tőletek hallja, rengeteget fog tőletek tanulni. A többivel később esetleg hobbi szinten lehet foglalkozni, de saját tapasztalataim szerint anyanyelvi szinten, minőségi nyelvtudást fenntartani már 3 nyelvnél is nehéz. Nap mint nap, következetesen kell vele foglalkozni, főleg később, ha iskolába megy. Ha tudja a gyerek, hogy beszélhet veletek németül is, akkor nem fog fáradni a magyarral, vagy az orosszal. Amilyen gyorsan megtanulnak egy nyelvet, olyan gyorsan el is felejtik, ha nem használják rendszeresen.
2020. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a helyesírást hogyan lehet megtanítani?
2020. dec. 23. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Az melósabb dolog. Németül+angolul meg megtanul a suliban. Magyarul meg pl ahol mi lakunk van hétvégi magyar iskola.
2020. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Anyanyelven könnyebb megtanulni , beszélni,németet az oviban ,iskolában megtanulja az angolt is .de ha nem akarjátok hogy elfelejtse az anyanyelvét akkor ti mindig az anyanyelvén beszéljetek hozzá majd .

A lányom most tanul németül,mert ki költöztünk Németországba,fél év alatt nagyon sokat fejlödöt .de mi magunk között csak magyarul beszélünk .iskolába csak németül beszél.

2020. dec. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
3-at minden gond nélkül ,igazából nem tudom miről beszél a #3 ,hogy nekik nem volt könnyű ,nálunk semmiféle direktben tanítás nem volt,csak ezeket hallották a gyerekek . Persze ez egy 10 évesnél már nem működik,csak csecsemő/ kisgyerek kortól kezdve .
2020. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

anya nyelve, apa nyelve, a környezete nyelve. ezeket megtanulja majd magától, bár az összes többnyelvű kölyök később kezd beszélni a kortársainál, de megoldja majd.

a franciával meg a lengyellel felesleges bajlódni, az úgyis csak idegennyelve lesz, majd szenvednek vele a tanárok. nekem nyelvtanár az anyám, mégis van saját tanárom mert tőle aztán semmit nem tudok megtanulni. a magyart meg az oroszt ahogy érzitek, bár ha időtlen idők óta angol nyelvű a háztartás, szerintem felesleges a magyar-orosz, ti se használjátok...

2020. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze megértem, hogy szeretnéd, ha a gyerkőc mindet elsajátítaná, de azért ennyi nyelv tényleg túl sok szerintem, németet, angolt, magyart, oroszt elég ha megtanulja, a franciát és lengyelt meg akkor ha már az előző négyet jól beszéli.
2020. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!