Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt tényleg elszúrtam, nem...

Ezt tényleg elszúrtam, nem kellett volna ezt mondani/"megtanítani" neki?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kisfiam nagyon szereti az édességeket sajnos... bármennyit megenne szerintem ha nem korlátoznánk. Én elég keveset engedek neki, mert sajnos én nagyon hízékony alkat vagyok, sokszor volt problémám a súlyommal életem során, nagyon nehezen fogyok, most is jócskán van rajtam felesleg (a kistesó tavaly született, azóta nem tudtam még igazából lefogyni, 88 kg vagyok..)

Tegnap hazaértünk az oviból, és a kisfiam éppen édességet követelt, úgy, hogy már megevett egy krémtúrót, és én ezen felül már aznapra nem akartam neki adni mást. Kicsúszott a számon, hogy nem akarom, hogy kövér legyél... Le sem esett hogy ő még azt sem tudja mi az... de rákérdezett, hogy mi az hogy kövér? Ezt pedig bevallom elég hülyén magyaráztam meg, azt mondtam, hogy akinek nagy a hasa, és magamat hoztam fel példának, hogy mint anyának...és hogy nem akarom, hogy neki is ilyen legyen, mert nem egészséges, én is le akarom adni, azért is nem szoktam csokit enni... akkor engem döbbenten hallgatott, nem mondott semmit. A férjem mondta, hogy fürdés közben őt kérdezgette, hogy anya kövér? És hogy az miért nem egészséges? És hasonlókat... És a férjem utána jól leszúrt hogy ezt nem kellett volna mondani a gyereknek, és nem kellett volna neki magamra ilyet mondani... Tényleg elszúrtam? Ezt ti hogy tennétek jóvá?... Mondanátok a gyereknek valamit?...


2018. ápr. 19. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
:D Mostantól anya helyett kövérnek fog hívni maximum ennyi a rossz benne. Egyébként szerintem nincs ezzel gond.
2018. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esetleg ettől a "nem egészségestől" ijedhetett meg, hogy akkor beteg vagy, lehet hogy ő még így értette ezt...
2018. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

kövér vagy? igen. ez egészséges? nem.

ennyi, nem kell túlspilázni.


én isd hasonlóan szoktam (86 kilómmal), de én apát és a mamáékat is beleveszem a bandába, hogy nézünk már ki, fáradékony az ember, izzad, ha kell, ha nem, gyógyszert szedünk, stb.

2018. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
De ezt miért nem lehet szépen elmagyarázni neki? Nálatok az tabutéma hogy valaki kövér és az nem egészséges? Én folyton biokajákat főzök, minél egészségesebb alapanyagokból, naná hogy tudni fogja a lányom, hogy miért étkezünk így.
2018. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

A baj, hogy nem jól látod ezt a témát.

Nem csak kövérséget okoz a cuko, hanem cukorbetegséget, és ennke nagyobb a veszélye és veszélyesebb is mint, hogy kövér lesz.

Nálunk az oviban már az elejétöl mondogatják, hogy a túl sok édes nem jó. Jobb egy alma mint egy csoki. De a csokival sincsen baj ha mértékkel eszik... Szerintem ez a titka az egésznek.

Mértékletesség, arra neveld a gyereket.

2018. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Én biztos nem fogok olyat mondani a gyerekemnek, ami nem igaz.


Kis mennyiségben semmi gond a cukorral, sőt kell is.


Bezabálni vagy egyoldalúan enni pedig semmiből sem egészséges.


Gondolom nem napi 2 darab krémtúrótól lettél 88 kiló.


Én azt mondom a gyerekemnek, hogy a túl akármitől fájni fog a pocakja és rosszul fogja magát érezni tőle.


Ha valaki sokszor túl sokat eszik valamiből, baja lesz. Ha túl sok kenyérfélét vagy cukrot vagy zsírt eszik, az is lesz a baja, hogy nagy és puha lesz a teste. Így pedig nehezebben fog szaladni, könnyen elfárad, fájni fog a térde stb.


De ehhez nagyon sokat nagyon sokáig kell enni, szóval ne izguljon, nyugodtan egye meg a második krémtúrót is. Micsoda butaság a saját félelmed beletáplálni egy 3 éves gyerekbe..


Azt megmondhatod, hogy kisebb szeretnél lenni, hogy gyorsabban és könnyebben mozogj.


Ha cukorbeteg vagy, azt is vázolhatod a gyereknek.

2018. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyrészt az elhízás az első probléma, az vezet további betegségekhez általában, és nem csak cukorbetegséghez, de ezt egy 3 és fél évesnek nem fogom azért elkezdeni részletezni. Azt mondtam már neki, hogy létezik cukorbetegség. Meg azt is tudja, hogy a fogai is kilyukadhatnak.

6-os, Veled nagyon nem értek egyet...Hallottál már genetikáról?.. Én olyan könnyen hízó, nehezen fogyó alkat vagyok. És ezt a gyerekeim simán örökölhették, ettől féltem őket, azt gondolom, hogy ez nem alaptalan. Lehet szerencséjük, mert a férjem olyan, hogy este 11-kor megeszik 3 szelet fehér kenyeret zsírral megkenve, megiszik egy sört és még egy tábla csokit, és egy deka felesleg nincs rajta, én ha ezt csinálnám nem 88 lennék hanem 130... :)

2018. ápr. 19. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért a cukorbetegséget meg egyebeket ne vázoljuk már egy 3 éves gyereknek. Ez nekik tuti szörnyen ijesztően hangzik de még meg sem értik igaziból. Maximum lesz egy durva félelme a cukor meg a kövér emberek irányába mintha valami szörnyek lennének. Jó hogy nem egyből a cukorbetegség, láblevágás, halál vonalon indulnának itt el egyesek...
2018. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
En is konnyen hiznek ha nem figyelnek az etkezesre, es nem lenne napi 20 percem sportolasra (10km szobabiciklin nekem 16 perc, de van h inkabb 500 ugras ugrokotelet csinalok vagy 4x4 ismetlesnyi sulyzos gyakorlatot). Nekem ne mondd hogy napi szinten mozogsz es tartod a dietat es emellett kover vagy..genetika a loturot. Inkabb a sportolassal kene megismertetni onmagadat es a gyereket is.
2018. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a genetika kedves 9-es, hogy mennyire vagy HAJLAMOS könnyen hízni. 15 éve vagyok együtt a férjemmel, ő aztán sokat eszik, és ahogy mondtam nincs rajta semmi felesleg, nem mozog többet mint én... Sőt ő ülő munkát végez, én pedig naponta 2 órákat sétálok meg játszóterezek a gyerekekkel. Ahová csak lehet gyalog/biciklivel járok. Édességet nem eszek. Ahogy írtam, most dolgozom azon hogy sikerüljön lefogyni, nem azt mondtam, hogy az genetika hogy túlsúlyom van, hanem az, hogy mennyire hízom könnyen, mennyire gyors az anyagcserém, mennyire fogyok nehezen.. Ja, igen, megint a férjem példája, ő két-háromszor kihagyja a vacsorát, és lemegy 3-4 kiló. Én ezért mondjuk 1 hónapot küzdök. EZ a genetika. Érted?
2018. ápr. 19. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!