Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire nincs a pároknak...

Mennyire nincs a pároknak magánélete gyerek után? Mikor tudtál elmenni pl bulizni?

Figyelt kérdés

Elméleti.

Csak azt látom körülöttem, hogy ahol gyermek(ek) van(nak), ott már a karácsony, szilveszter, nyaralás is szinte csak róluk szól(most tekintsünk el a helyzettől), és a hétköznapokban sincs soha pihenés, kikapcsolódás, nincs egy jó szex, csak titokban, stb.


Kicsit feketén látom a dolgokat.


Hogyan lehet összehangolni az anyaság mellett azt, hogy nő is az ember lánya?



#lazulás, izgalmak, kalandok, női oldal az anyaságban
2020. dec. 31. 07:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Kezdjük a szexel. Nyilván nem fényes nappal fogom csinálni mikor ébren van a gyerek és ott játszik. Akkor csináljuk, ha elviszik a nagyszülők illetve amikor alszik. Így sem szenvedünk hiányt belőle.

Nyilván szilveszterkor nem fogok éjfélig kukorékolni, mikor 6kor már kelt a gyerek.

A karácsony családi ünnep. Lepasszolni nem fogom. Természetes, hogy ő van a középpontban. Kicsi, aranyos, érdekes.

A nyaralás is egy olyan dolog, hogy akkor lehet kettesben menni, ha már rá lehet bízni másra hosszabb időre.

Mi amúgy mikor 1,5 hónapos volt, elmentünk moziba. Fejtem le tejet és átjöttek anyumék. Amikor egy kis magányra vágyunk szólunk valamelyik nagyszülőnek. Nade minden nap azért nem passzolja le az ember a saját gyerekét és hát igen foglalkozni kell vele. Nem egy szobanövény, hogy beteszem a sarokba és akkor ott elvan.

Én ettől függetlenül ugyan úgy nőnek is érzem magam. Járok fodrászhoz, körmöshöz, csinosan öltözök, sminkelek és mint mondtam szexelünk is. Nem tudom mit gondolsz megoldhatatlannak

2020. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Párom gyereket akar. De távlati.

És ugy érzem szinte még sehol nem voltunk, semmit nem csináltunk (friss kapcsolat), pláne a helyzet, de költözzek es szüljek..

Dolgozunk néha találkozunkn(még nem költöztem, ezt is húzom halogatom).

Mondhatni én ugy érzem nekem csupán önmagában a munkátol sincs magánéletem, meg vele életem, nemhogy ha mèg gyerek is jönne.

2020. dec. 31. 08:12
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Na akkor először is, költözzetek össze, éljetek együtt legalább egy évig, és utána, miután kiismertétek egymást, lehet gondolkodni gyerken.


Ne cseréljétek fel a sorrendet, mert nagy valószínűséggel katasztrófa lenne. Hogyisne lenne, összeköltözést is halogatod, egy szerelmes ember nem így viselkedik. Ha meg nem szereted, ne vallalj vele gyereket, mert nehezebb gyerekkel azél élet, és egy igazi társ kell hozzá, csak úgy lehet élvezni.


Viszont a gyerek lemondásokkal jár, ha te a bulizást félted, akkor nem neked való a dolog vagy nem vagy rá megérve. Én a hátam közepére se kívántam még a szilveszteri csuhajját se, már 3 évvel a gyerek érkezése előtt. Nem vonz a táncikálás meg ivászat, az a 20as éveim eleje, és akkor is csak ritkán szerettem.

2020. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképp megváltozik az élet, mert a legtöbb dolgot tervezni kell. Ilyen az, hogy teszem azt már nem indulhattok el valahova kirándulni úgy, hogy ha rátok esteledik akkor az autóban alszotok (amúgy simán tudna a gyerek is, de kellő hely, ágynemű, étel ital és jó idő kell hozzá 😄).

Mi elég rugalmasak vagyunk, babával is mentünk ide oda, a helyzetnek megfelelően kerestünk mindig megoldást a baba igényeire (volt hogy hordozóban aludt rajtam este 10kor, amíg mi a Balatonon lángosoztunk a parton).

Házas élet: a gyerek alszik. Eleinte többször, később esténként, de alszik. Ezidő alatt bármit és “bárhol” lehet csinálni. Nekünk nem változott az együttlétünk, ugyanúgy csinálunk érdekes dolgokat, amik nem csak arról szólnak, hogy na gyorsan könnyítsünk magunkon. Annyi, hogy nem napközben hanem inkább esténként. Bár volt már rá példa nem egyszer, hogy napközben otthon volt a férjem és napközben is volt lehetőségünk az alvás idő alatt.

Buli: ha a férjed nem riad vissza egyedül maradni a gyerekkel és otthon is tud lenni, akkor bármikor el tudsz menni otthonról barátnőzni, bulizni. Ha szoptatni fogsz, arra is van megoldás (elraksz hűtőbe előre x adagot, amennyi kellhet).

Ha együtt mennétek bulizni és van olyan rokon, aki felelősséggel és szeretettel van addig a gyerekkel, szintén el tudtok menni szórakozni. Nálunk anyukám és a testvérem ilyen. Mindig megbeszéltük, hogy nálunk alszik az éppen segítő személy vagy a baba alszik náluk és az esti feladatok után (fürdés, etetés) indultunk a városba. Másnap pedig folytatódott az élet.

Nyilván ez nem mindennapos dolog, mert abból feszültség lehet, de én úgy vélem, hogy igenis kell a kikapcsolódás baba nélkül, mert az ember könnyen beleesik a monotonitásba.

2020. dec. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Megőrzöm magamnak ezt a kérdést hogy emlékezzek majdan rá hogyan is kell csinálni az életet családban.


Jelenleg azért nem költözöm mert a munkahelyem mellett élek és mellette bejárós lennék. Nem praktikus nekem.


Meg igy belegondolva lehet csak kivetitem rá, de lehet vele ia bajom van, hogy kvázi nincs is életünk.most a leirtak miatt ezen elgondolkodtam.

Nem tudok vele elképzelni ilyet aem hogy a kicai alazik mi meg lángosozunk este a Balcsin.

Ilyen még gyerek nélkül sincs..

2020. dec. 31. 08:38
 6/36 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan nem értem ezt a bulizás dolgot. Soha nem akarok gyereket, de bulizni se. Jó lenne már ezeket a sztereotípiákat elfelejteni. Nőj fel előbb, amíg annyi eszed van, mint egy tinipicsának, addig minek neked gyerek?
2020. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

A bulizást ugy értem igazábol hogy nő lehess.

Olyankor en teljesen lazitok, egy férfi érintése is teljesen máshogy hat, mint mondjuk mosogatás közben egy random puszi.

Nem tudom máshogy kifejezni milyen a női oldal. Amire gondolok.

2020. dec. 31. 08:48
 8/36 A kérdező kommentje:
Amikor "szabad" vagy.
2020. dec. 31. 08:48
 9/36 anonim ***** válasza:
64%

Én bármikor, bármilyen körülmények között nőnek érzem magam. Ha te férfinak, akkor ott más "bajok" vannak. Transzneműség egyébként nem baj, ha a férfilét tesz boldoggá, akkor hajrá.


Ha meg nem ez a helyzet, akkor a kérdésed baromság. Pontosan annyira leszel nő a szülés után is, amennyire előtte voltál.

2020. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Ugy ertem pl egy munkahelyen sem épp nő az ember hanem robot. Egyeztetek, gépelek nyomtatok atb stb

Es ugyanezt elképzelve gyerek mellett. Fejek szoptatok pelenkázok, vagy házit irunk, sütit sütünk, fürdetek

De hogy mit jelent nőnek lenni, ne ezt kelljen már megfogalmaznom. Remélem más érti

2020. dec. 31. 09:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!