Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lànyom apjânak is ott kell...

A lànyom apjânak is ott kell lennie a keresztelőn?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bocsi ha buta a kérdés. De nem tudom hogyan zajlik a keresztelés. Lányom 5 éves,még nincs megkeresztelve. Az apjàval màr 4 éve nem vagyunk együtt. Szeretném megkereszteltetni,én katolikus vagyok,azonban az apja nincs megkeresztelve és azt is mondta ö be nem teszi a lábát a templomba. Szeretném megkérdezni hogy neki is kötelezö megjelennie a keresztelőn? Én már boldog házasságban élek,született még egy kislányom , igy azt tervezzük hogy egy napon lenne a keresztelés mindkét lányomnál. Köszönöm a segîtséget.

#templom #apa #Keresztelö
2021. jan. 1. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Kedves borítékozó!

Sajnos látszik, hogy lövésed sincs a témáról.

A gyerekeket mindig megkeresztelték, ez a 20. század közepéig teljesen alapvető volt. A törvénytelen gyerekek túlnyomó többsége nagyon szegény anyától született, akiknek nem lett volna lehetőségük lefizetni a papot, de szó se volt ilyenről. Annyi a feltétel, hogy a keresztszülőknek kell elvileg gyakorló katolikusoknak lenni, és ez az, ami felett némelyik pap szemet huny. A szülők életmódját nem firtatja senki.

2021. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi rakerdeztunk, beleegyezo nyilatkozat kell apa reszerol csak.
2021. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én katolikus vagyok a fiam apja eveangélikus nem voltunk házasok, igy is megkeresztelte a pap katolikus lett. Semmi nincs bele írva a kereszt levélbe, hogy törvénytelen vagy ilyesmi..

Mostani párom gyerekei úgy lettek megkeresztelve hogy ő ott sem volt. Ő nincs megkeresztelve. Nem is szólt neki a felesége. Az anyósa nagyon vallásos. De ott nem tudom írtak e valamit a keresztlevélbe.

2021. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
A mi babánk is úgy lett megkeresztelve, hogy nem volt ott az apuka (dolgozott) és nem volt templomi esküvőnk sem, sőtt a keresztapa (azaz kereszttanú mivel nem romai katolikus) evangélikus. A keresztanya, aki nővérem viszont mélyen vallásos. Jól ismeri a papot szóval nem volt kérdés, hogy meg lesz keresztelve a baba ilyen körülmények között. Ha jó fej a pap akkor nem csinál belőle ügyet, sőt örülnek is neki.
2021. jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
Ma már sok mindenben lazultak ezek a szokások. Mi házasok vagyunk a férjemmel, de templomi esküvőnk nem volt, a férjem meg sincs keresztelve. Mégis megkeresztelték a fiunkat. A nővérem volt a keresztanya, aki templomi házasságot kötött a férjével és meg van keresztelve, volt elsőáldozó, bérmálkozó. Ma már elég, ha a keresztszülőnél klappol minimum az, hogy meg van keresztelve.
2021. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!