Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kereszt ajándékba illik...

Kereszt ajándékba illik Swarovski nyakláncot adni a leendő keresztgyerekemnek?

Figyelt kérdés

Barátnőmék felkértek keresztszülőnek. A leendő keresztgyermekem már óvodás. Tanakodunk a férjemmel, hogy mi lenne a legmegfelelőbb ajándék neki. Az ezüst ékszer és a Swarovski között hezitálunk, az arany bevallom őszintén, nagyon drága, 20 ezer forinton alul nem találtunk semmit semmit sajna, mi viszont max.20 eft-ban gondolkodtunk. Néztem most Swarovski nyakláncot és ékszertartót együtt, kb.10-12 eft-ba kerülne, illetve gyermekbibliát adnánk neki.

Ugyan a keresztgyermekem családjában az a szokás, hogy a gyermek nagyszülei állják a keresztelő költségeit( a szertartásért nem kér pénzt a református lelkész, perselybe adakozhatunk, amennyit szeretnénk, csak az ebéd ára van), de a felét mi szeretnénk állni.

A szülők ránk bízták a döntést, nagyon szerető családról van szó, mindent megkap a kislány, nem szenved hiányt. Csak attól félek, hogy nem-e ciki nem arany ékszert vinni...


Köszönöm előre is.



2016. febr. 13. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 lányom is van. En nem örülnék a nyaklancnak. Tudod miért? Mindkettő kapott, igaz mas alkalomra, de nem hordják. Lehet, hogy 10-15 ev múlva előveszik, ki tudja.


Inkabb adnék hímzett agytakarot stb.


A Biblia jó ötlet.

2016. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha egy pici vékony arany lánc nem fér bele nektek, akkor az ebéd költségeinek felét miért szeretnétek beszállni? az tényleg húzós lesz!

de hogy a kérdésre is válaszoljak, én egy ovis kiscsajnak inkább egy szép ezüst nyakláncot vennék valami szép medállal :)

2016. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább ezüst nyaklánc, ha csak ez a két lehetőség van, bár az is felesleges. Ugyan ékszert illik venni, de annak maradandó értéknek kell lennie, így a bizsu Swarovski nem kellene hogy egyáltalán felmeruljon. Kislánynak vehették fülbevalót is - abból egy arany se egy vagyon. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy ha a szokás szerint a nagyszülők fizetik az ebédet és nektek amúgy sincs pénzetek, akkor minek és hogy akarjátok az ebéd felét állni
2016. febr. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyjátok az ebédet, a biblia és a nyaklánc is jó, szerintem nem gáz, hogy bizsu, szép, kisiskolásként már hordhatja is akár alkalmakra és félteni sem kell. Én lányom csak egy bibliát kapott meg egy játékot a keresztszülőktől, nem vettem rossz néven, szerintem nem ez a lényeges. Majd adtok aranyat ballagásra/diplomázásra.
2016. febr. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Bizsu nem illik ajándékozni. Ha nincs pénze nemefemre, akkor nem kell ékszert venni, vegye csak a Bibliat

2016. febr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább aranyat adnék az érték állo ,de még inkább olyat aminek hasznát is veszi ,láncot,és medált nem leszakad,letépik stb ,füllbevalo egy aranyos arany füllbevalo az jobb ötlett.és még bele is férne a keretbe .vagy egy szép himzett nevével elátott takaro ez egyedi,és hasznos is .
2016. febr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

muszáj nyaklánc?

Mi ilyesmi fülbevalót vettünk fehéraranyból, 18E ft volt, és 10-12 éves koráig biztosan jó lesz (ne bébi, hanem gyerekfülit nézz)


[link]


itt elég jó áron vannak:

[link]

2016. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Fülbevalót venni nem tudok, mert a kislány nem hord, a szülei kifejezetten jelezték, hogy azt ne vegyünk. A swarovski-ról meg annyit, hogy azt azért érdekesnek tartom, hogy "bizsu"-ként emlegetitek, de valójában egy swaro nyaklánc drágább, mint egy ezüst...

A válaszok ettől függetlenül értékesek, köszönöm. :)

2016. febr. 15. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizsunak számít minden, ami nem nemesfém és nem drágakő és ez marhára nem függ az árától
2016. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
+ infó: nem pénzem nincs, hanem nálunk az a szokás, hogy a keresztszülő állja az ebéd felét, viszont nem volt nagyon szokás, hogy ajándék van a keresztelőn, csak jelképes. Ahhoz képest én már kirívó vagyok, mivel 20 eft körüli összegben gondolkodom. Mivel a barátnőm és kolléganőm kislányáról van szó, és imádom a leendő keresztgyerekem, mindent meg akarok neki adni. Csak ha már most ott tartunk, hogy aranyat veszek neki keresztelőre, akkor kérdem én, mit kap ballagásra? Autót? Amikor férjhez megy, én veszek neki házat? Megpróbálok a földön maradni. Ennyi.
2016. febr. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!