Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme megkereszteltetni...

Van értelme megkereszteltetni a gyereket a mai világban?

Figyelt kérdés

Az én álláspontom az,hogy semmi értelme keresztelni a gyereket, ha utána nem abban a szellemben van nevelve.


Én nem vagyok megkeresztelve és a 3 testvérem sem.

A családom nem vallásos.

Mindannyian hiszünk Istenben és fohászkodunk is hozzá, de mégsem élünk úgy hogy értelmét lássam a keresztelkedésnek.


Nekem van egy 2 éves kisfiam és nincs megkeresztelve.

A párom meg van keresztelve,de picit sincs köze a vallásához.

Mi úgy látjuk jónak,ha nem kereszteltetjük meg a gyereket, hanem majd ha nagyobb lesz és lesz rálátása ezekre a dolgokra akkor szabadon dönthet hogy akar e valamilyen vallást gyakorolni.


Mi a mai álláspont erről?



2017. aug. 21. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi reformátusok vagyunk. Igen, részünkről van, pedig kb annyira vagyunk vallasosak amennyire te/ti a leírtak alapján.

Több okból teszem, egyreszt ismerje meg, aztán válasszon, nem fogom ostorral bekergetni a templomba.. másrészt az apja es en is református ovodaba-iskolaba jártunk es szeretnénk ezt a dolgot megadni neki is. De hat ez is csak egy vélemény.

2017. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem igazán egy olyan kérdés, amiben a ,,mai álláspontot" kellene követni (van ilyen? :O ), nem hiszem, hogy az kellene meghatározza a spirituális életem (vagy a gyerekem vallási nevelését), hogy mások mit gondolnak erről.

A keresztelő nem egy olyan dolog, amit azért csinálsz, mert ,,értelme" van. Vallási megfontoltságból csinálják azok, akik csinálják.

Nyilván, ha te nem vagy vallásos, nem szoktatok templomba járni, a gyerek se fogja tőletek látni, hogy együtt sétáltok majd a vasárnapi misére vagy istentiszteletre, akkor nem lesz ő sem templombajáró.

De ahol az egész család hívő és járnak templomba vagy mondjuk nem is mindig, de alkalmanként, ünnepekkor, stb., ott alap dolog, hogy megkeresztelik a gyermeket.

Én azt mondom, akkor kereszteljétek, ha ebben a szellemben is fogjátok nevelni.

2017. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Nagyszülők kérésére lett megkeresztelve a fiunk. A keresztszülei a keresztelő előtt is foglalkoztak vele, így több év után is :)
2017. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
a fiam nincs megkeresztelve. nem bírom a vallásos embereket, pedig engem is megkereszteltek anno és a páromat is. pedig aztán egyikünk családja se vallásos kicsit se.
2017. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
A ti esetetekben valóban felesleges lenne. Az, hogy "hiszünk Istenben" az egy nagyon-nagyon tág fogalom. Az iszlámok is hisznek egy Istenben, meg a zsidók is, meg a keresztények és így tovább. Ha Jézusban nem hisztek (már pedig a lényeget nem írtad a keresztelés szempontjából), akkor valóba teljesen felesleges és értelmetlen. Mint keresztény az a véleményem, hogy meg kellene keresztelni, de másrészről meg tényleg nem hiszem, hogy nálatok jelentősége lenne.
2017. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez nem- van értelem,nincs érteleme kérdés.

Ha ti fontosnak tartjátok akkor kell,ha nem akkor nem.

Én magam sem vagyok egy minta keresztény,de mindenképp meglesz keresztelve a gyerekem.

2017. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy érdekes kérdés. Mi hiszünk és a gyerekeket is ebben a szellemben neveljük. Ha nem így lenne, fölösleges lenne keresztelni.
2017. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
A férjemmel ugyanígy gondoljuk mint Ti, kérdező. Ha a gyerekünk szeretne megkeresztelkedni ha nagyobb lesz, vagy szeretné megismerni a vallást, akkor természetesen tàmogatjuk majd benne. Én szeretném, hogy tudatában legyen annak, hogy ő miért szeretne vallásos lenni, és olyan vallàst vàlaszt majd ami a legközelebb áll hozzá, ha lesz ilyen. Nàlunk is próbálkoztak a férjem szülei, jött a nyomás, hogy a kedvükért kereszteljük meg, volt hiszti, de nem hatott meg, mert nem szeretném pl katolikusnak keresztelni, ezzel is már egy keretet adva neki , hogy hogyan kellene a vallást gyakorolnia stb. Tehát majd ő eldönti.:)
2017. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nos,én pontosan ugyanazon a véleményen vagyok, mint a #8-as válaszoló.

Azt szeretném hogy ő ismerkedjen meg a vallásokkal és szíve szerint döntsön arról hogy melyiket szeretné gyakorolni.

Már ha egyáltalán, érdekli majd valamelyik vallás.

Semmilyen nyomásnak nem vagyok hajlandó engedni.

A párom anyja épp vasárnap kérdezte,hogy gondolkodtunk-e már a keresztelőn.

Neki is elmondtam a véleményemet ás láthatóan nem tetszett neki.

Viszont engem nem érdekel hogy a nyagyszülő mit szeretne,mert itt nem az övé a döntés.

Pláne nem értem miért akarja egy olyan ember,akinek az életvitele meg sem közelíti azt,amit egy katolikus embertől elvárnak.


Én megismertem 3 fajta vallást tizenévesen sajátakaratomból,az egyiket gyakoroltam 3 éven keresztül.

Konkrétan a keresztény vallásról beszélek.

Jártam 2 évig hitoktatásra.

A tanárom odáig volt attól,ahogy rálátok a dolgokra.

Nem csak magoltam, mint a többiek hanem értelmeztem is amit tanulok.

Azt gondolom tudok annyit a bibliáról, a JÓISTENről, mint egy mélyen vallásos ember.

Olyan vizsgát tettem, amivel jogosultá váltam a keresztség,elsőáldozás és bérmaszentség felvételére.

Viszont most jön a lényeg.

Nem voltam hajlandó végigcsinálni a 2 hetes lelkigyakorlatot,mert megtört bennem valami.

Nem akarom már ezeket a szentségeket, nem akarok szentmisékre járni stb.

A hitem megmaradt és nekem az bőven elég amit a szívemben érzek!


Ugyanezt a választási lehetőséget szeretném megadni a fiamnak is!

2017. aug. 22. 07:30
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem jó dolog megkeresztelni. Egyszer a volt osztályfőnökünk ötödikben azt mondta, hogy senki sem tudhatja hogy vane Isten. De ha van akkor örülhetünk a halál után, hogy itt hittünk benne. Amúgy pedig Isten azt szeretné ha a gyereket bevezetnénk a vallásba, szóval ha most nem kereszteled meg az eleve nem fog jól elsülni. Mellesleg ha nem azt látja a gyerek, hogy ni anyuék mennek templomba, jé én is megyek. Meg, hogy anyu meg apu imátkozik, akkor ő nem fog. Nekem kiskoromban egy élmény volt templomba járni, de ha nem lettem volna megkeresztelve, akkor lehet, hogy nem lett volna annyira jó, mert nem értettem volna a lényegét és untam volna. Szóval jobb ha a gyereket belenevelitek a vallásba, aztán ha ő úgy gondolja, akkor nagyobb korában kiszáll, vagy átkeresztelkedik. Nem mellesleg pedig bűn átkeresztelkedni, vagy az is ha te elgondolkodsz, hogy melyik vallás igazabb mert te a sajátodban feltétel nélkül kell higyj.
2017. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!