Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után fordultatok...

Mennyi idő után fordultatok orvoshoz?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig próbálkoztatok, ami után orvoshoz fordultatok, hogy nem megy a dolog? Kellett-e beavatkozás (pl. lombik, gyógyszer, stb.), vagy idő közben megoldódott természetes úton?
2020. szept. 21. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi egy év után fordultunk orvoshoz, de utólag már bánom, hogy nem hamarabb mentem. Eléggé rendszertelen volt a menstruációm, kiderült hogy PCO-m van. Legelőször a nőgyógyász gyógyszeres kezeléssel próbálkozott. Utána volt 5 inszemináció, és 3 lombikon vagyunk túl(ebből 2 vetélés). Még nem sikerült, de bízunk benne, hogy sikerülni fog.
2020. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A 7. sikertelen hónap után. Az orvos gyógyszert írt fel, de végül nem volt rá szükség, sikerült beavatkozás nélkül is.
2020. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán 3 év után elmentem dokihoz, hogy babát szeretnénk, de nem jön, megvizsgált beül minden szuper volt, annyit javasolt fogyjak. ( persze a fogyjak szó helyett eszébe juthatott volna helyből vagy 10 betegség ami hízáshoz vezet és sikertelenséget okoz teherbe esésnél)


Naivan, elkönyveltem majd jön a baba, amúgy se rohantunk. Rá két évre terhes lettem ikrekkel aminek műtét lett a vége elég hamar. Ekkor jött a háziorvosom, hogy nézzünk egy TSH-t ami szép magas is volt, kiderült a pajzsmirigy gond. Kaptam rá gyógyszert, de a műtét óta nem volt peteérésem. Akkor egy nődokihoz fordultam aki clostyt írt fel, peteérés lett baba nem (closty csak peteérést csinál az okát a peteérés hiányának nem kezeli) Dokit váltottam, aki kedvesen endokrinológushoz küldött, aki meg kiderítette, hogy IR-em is van, kaptam rá gyógyszert, figyelnem kellett az étkezésre és 3 hónappal a gyógyszer szedésének kezdetétől terhes maradtam.


Közel 7 év volt mire szülők lehettünk, valahol bánom, hogy nem mentem hamarabb dokihoz. A diagnózisok után egy éven belül terhes maradtam.


Azt hozzáteszem, hogy még a dokik előtt én is próbálkoztam ezzel azzal, palástfű és cickafark (megnyújtotta a ciklusom, 3 hónap volt mire visszaállt, barátcserje szintén csak bekavart) Szedtem vitaminokat is.


Azóta, ha csak valaki tanácsot kér, mindig javaslom, hogy igen is a csodaszerek helyett orvost kell keríteni, mert a hormon gondoknak idő mire helyre állnak, és minél tovább vár az ember annál később lesz anyuka. Persze előre ezt sose lehet tudni, na meg könyörgöm... valaki bizonyítsa be, hogy nem 2 hónapja, hanem 3 éve próbálkoztok :D


Sajnos egyre több a hormonproblémás nő és bizony akkor derül ki, mikor már nagyon babát szeretnének. A sok sok csalódás meg kegyetlen tud lenni. Ezt mind meglehetne előzni még babatervezés előtt egy egy vérvétellel, mert ugye ez nem csak a teherbe eséshez szükséges, hanem az ember egészsége is nagyon fontos.

2020. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de a statisztikába mi is beletartozunk. Nem mentünk orvoshoz, mert nem szerettünk volna beleavatkozni a fogantatás csodájába. Nagyon akartunk gyerekeket, de ráértünk és bíztunk Istenben. 6 év után, természetesen fogant az első, aztán gyors egymásutánban jöttek a kicsik is.


Semmi baj nincs azzal, ha valaki segítséget kér, de mi inkább örökbe fogadtunk volna egy testvérpárt, ha nem jött volna össze.

2020. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy év után. Lombikra küldtek minket, de még nem akartunk menni. Egyszerűen nem hittük el, hogy nincs más megoldás, amikor nem volt nagy probléma, csak kicsit letapadt petevezetők és alacsony spermaszám. 4 év után spontán sikerült. 🤗
2020. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Kb 11 hónap után. Gyógyszert szedtem, de elkezdtem rendszeresen sportolni, egészségesen táplálkozni, fél év múlva összejött a baba.
2020. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1év után, pedig ettől is megkímélhettük volna magunkat ha ezzel kezdünk. Beültetés lett a vége
2020. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!