Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alternativ módon nevelem a...

Alternativ módon nevelem a kislányom, ezért rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

A megszokottól eltérő módon nevelem a 3,5 éves lányom. Nálunk a legtöbb dolog eltér az átlagostól. Születésétől kezdve nyitottunk neki egy bankszámlaszámot amire minden hónapban utalunk neki egy összeget, hogy amikor 18/20 éves lesz legyen egy kisebb összege amivel elkezdheti a nagykorú életét. Ezt az én esetemben a szüleim 30 évvel ezelőtt nem tették meg és nagyon bánom mivel sokat segített volna, de ahogy láttom most a környezetemben más szülők se törekednek hasonlóra.


A mindennapjaink egy fix rutin szerint zajlanak, amitől ritkán szoktunk eltérni és nem is szeretném ha eltérnénk. Úgy gondolom jó ha megtanulja, hogy van az életben egy időbeosztás ami meghatározza a napjaink felépítését és az idővel is tud bánni a későbbiekben. A rutinba beletartozik hogy mindennap kimegyünk sétálni még akkor is ha rossz az idő, mindennap legalább egy órát a kis asztalánál rajzolunk vagy barkácsolunk mindennapi anyagokat felhasználva, fizikai és kémai alapreakciókat tanulmányozunk együtt és napi 30 percet olvasok neki mesét és hallgat komolyzenét velem. Tavasszal virágot ültetünk a kertbe és később majd a közeli parkban azon gyerekek emlékére akik betegek és nem lehetnek kinn vagy nincsenek velünk már. Ezzel az a célom hogy tudatosítsam benne az elmúlást és hogy értékelje az együtt töltött peceket. Most januárban együtt ültetjük el a cserepes fenyőfánkat amelyet karácsonykor feldíszitettünk a közremünkődésével, az ünepek előtt a szegényebb gyerekeknek írtunk képeslapot és küldtünk ajándékot. Itt elmagyaráztam neki hogy vannak olyan gyerekek akiknek nem élnek jó körülmények között ezért segítünk nekik. Korábban jártunk gyermek színházi és zeneelőadásokra de ez jelenleg nem elérhető.

A kislányomnak nincsenek divatos műanyag játékai és ő maga se volt soha játékboltban, csakis fából készült játékokkal játszik és hand made babái vannak de csak néhány amelyek zömében készségfejlesztőek és fokozzák a szépérzékét. A szobája dísze egy exkluzív fából készült babaház és egy textil kuckó és egy hatalmas fali rajz a Földről. Nagy figyelmet fektetek arra hogy a Montessori módszer alapján neveljem és mindig minőségi időt töltsek vele. Ezek mellett idegennyelvű meséket hallgat hogy fejlessze a szókincsét mivel jövőre nemzetközi oviba fog járni.

Mindig autóval járunk, nagyon figyelünk a családban az étkezésre igy leginkább zöldséget-gyümölcsöt szárnyasokat és halak képezik az étrendjét, soha nem vásárolok turis ruhákat csak minőségi és színes darabokat de nem sokat. Nálunk nincs hajsütés és nem is lesz, arcfestés, játszóház, körömlakkból is csak egy gyereklakkot engedélyezek.

Nincsenek barátai, mert nem találtam olyan szülőket akik hozzám hasonlóan nevelnék a gyerekeiket.


2021. jan. 3. 17:51
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem tök átlagosak vagytok.
2021. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
86%

El kell hogy keserítselek...teljesen átlag módon neveled.

Azon kívül hogy mi disznóhúst is eszünk és hideg,esős,zivataros időben nem viszem ki 1 órát sétálni-ugyanúgy neveljük a lányunkat mint te.

2021. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem teljesen jól csinálod, egyetértek. Nem számít, hogy mit cimkézel magadra, átlagos e vagy fura e. A lényeg, hogy ez jó a gyereknek is meg neked is :)

Én is hasonlóképpen szeretnék ilyen gyerekkort biztosítani a lányomnak.

2021. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
86%
Hú, szegény gyerek...
2021. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerint ezen az oldalon mindenki hibbant?
2021. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
93%

Simi-simi

Tessék, megkaptad a napi fejsimit, te szuperanyu

2021. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
90%

Amikor a fő kérdést olvastam, azt hittem, minimum jurtában éltek, vagy nyers vegán módon táplálod, vagy ilyesmi. Erre ideírsz egy hosszú ömlengést egy olyan életstílusról, ami abszolút belefér a nagy átlagba.

Sajnálom, hogy ki kell ábrándítsalak, de semmi extra nincs abban, amit írsz. Mások is szoktak zöldséget és gyümölcsöt enni, az ennyi idősek gyereklakkal is ritkán festik a körmüket, a gyerekek nagy többségét pedig 100 méterre is kocsival hordják.

2021. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
96%
4. vagyok. A többség amit leírsz valóban semmi extra, de hogy szegény gyereknek ne lehessenek barátai, mert te valami különleges lénynek tartod magad, az nagyon gáz.
2021. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom a gyereket, hogy nincsenek barátai, mert máshogy nevelik mint te.

Plusz kB tömjénezésért jöttél, de ebben semmi extra nincs amit leírtál, max annyi h kicsit túlliheged ezt az egészet...

Nem lennék a gyereked helyében.

2021. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
92%
Ez tenyleg nem extra. Sajnalom.
2021. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!