Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kicsit pisis is cseréltek...

Ha kicsit pisis is cseréltek azonnal mindent?

Figyelt kérdés
1.5 éves a lányom, van hogy du alvás után egy picit pisis a nadrágja, meg a lepedője, minden pelussal ez van sajna, de nem általános, csak előfordul. Mondjuk egy fél tenyérnyi pisifolt. Ilyenkor azonnal húzzátok a lepedőt át és adtok rá másik ruhát a pelenkázásnál? Én igen, de csak azért, mert gondolom így szokás, de van amikor sorozatban több nap is ez van, és állandó lepedőmosás..
2021. jan. 5. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg annyira nem szobatiszta addig mi pelenkáztunk. Amikor a pelenka átázott akkor váltottunk másikra.


Nyilván ami pisis lett kimossuk.

2021. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Még szép, hogy cserélem, milyen ótvar büdös lenne már másnapra, anyám. o.O Megoldás erre az, hogy veszel még pár lepedőt, összevárod, és kimosol több darabot heti 2x mondjuk.

Vagy minden mosásba belecsempészel 2 lepedőt is.

2021. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Váltottam én már annyi pelenkát, márkát és méretet is, de minddel előfordul ez gyakran. A pampersal abszolút állandóan ez volt a simával meg a premium care-el is, aztán elkezdtem a BabyDreamet, azzal hónapokig jó volt, de utána abból is elkezdett kipisilni, váltottam méretet, akkor is. Most DM-eset használunk eleinte jó volt, de már most megint ez van. Huggiest is próbáltuk, azzal is ez volt. Igaz nagyon sokat is iszik.
2021. jan. 5. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a Pomette-t. Mi azt használtuk 4 éves koráig.
2021. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az se mindegy hogy pelenkázunk: ha jobban előre húzom a pelenkát akkor nálunk nem folyt ki, míg szépen, szimmetrikusan ráadva reggelre kifolyt. Elől valóban tele volt, hátul fenék részén meg tök üres. Na innen jött az ötlet, hogy amennyire lehet előre húzzuk és bevált. Sima Lidl lupilu pelus, 4 éves.


Meg az is segít ha sikerül rávenni, hogy közvetlen alvás előtt pisiljen WC-re vagy bilibe.

2021. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem nálunk is ez a baj.
2021. jan. 5. 21:23
 7/10 anonim válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted, nálunk a Libero Comfort vált be nagyon, de a Libero Touch annál is jobb, mert 3 csatornás, így egyenletesebben oszlik el benne a pisi.

Mi is kipróbáltunk legaláb 8 féle pelust mire 1 éves lett, és a libero azért volt szintekkel jobb, mint a többi, mert:

1 - a legjobb volt a nedvszívó képessége és

2 - szuper a szabása: jóval magasabb a dereka és gumírozott hátul is. Ráadásul a comb körüli gumírozás mérete is ez passzolt leginkább a fiam kissé vékonyabb alkatához. Persze meg kell találni a megfelelő méretet - mi mindig a lehető legnagyobbat adtuk rá, ami kg szerint passzolt rá és nagyon odafigyeltem, hogy szépen legyen feltéve rá, fodrok rendben legyenek a comb körül, stb.

De, nálunk is 2 dolog volt a gond, amiről lassan leszoktattuk:

Sokat ivott egyszerre, tehát elkezdtem átszoktatni arra, hogy igyon gyakran kevesebbet. Ugyanannyit iszik, csak kissé jobban elosztva.

És leginkább hason aludt, mivel hasfájós volt babakorában és így szokta meg, imádta ezt a pózt.

Nos, a pelusok valóban a háton alváshoz vannak leginkább kifejlesztve, az oldalt- és hason alvó babáknál gyakran folyik ki emiatt a pisi.

Így mi is picit feljebb húztuk a pelust a hasán és tettünk alája egy vízhatlan lepedőt (én aldiban vettem anno 90x90 cmes és tényleg jó, vastagabb, kissé merev tartású anyagból, ami nem csúszkál el, de ebből van ilyen egyszer használatos is, 2-3 ragasztócsíkkal az aljásn és elég jól rögzül pl a dm-es.)

És amikor csak lehetett, megfordítottuk, hogy ne feküdjön hason.

Ja, amúgy alvás előtt mindig pisiltettem én is és új pelust adtam rá ha csak egy pici pisi is volt az előzőben!

2021. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjunk hason alvás úgy tudom egészséges, én nem forgatnam emiatt.
2021. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha éjjelente 2x kell kelni tisztába tenni a folyamatos hasonalvás miatt, akkor sem forgatnád meg néha?

A gyereknek sem egészséges vagy kényelmes, hogy pisisen átázva aludjon, illetve tisztábatevéssel ébresztgessem 2x minden éjjel.

De nyílván mindenki másképpen csinálja...

2021. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És más pelusra váltás se segít? Nekünk ennyire durva nem volt. Néha kicsit pisis lett reggelre a pizsi, de azért többség pelenkaban volt.
2021. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!