Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat kárt a motorban ha...

Okozhat kárt a motorban ha nem cseréltetem azonnal a katalizátort?

Figyelt kérdés

Tegnap felgyulladt a hibalámpa a kocsimon, elvittem ma szervízbe, ahol azt állapították meg, hogy a katalizátor döglött meg.


Előtte és utána is van szonda.

A szerelő nem adott (nem tudom, hogy nem akart vagy nem tudott) egyenes választ arra, hogy mennyire sürgős a javítás, hogy a motorvezérlés "megbolondul-e" attól, hogy a katalizátor utáni szonda mérés miatt esetleg korrigálni akar a motort.


Amúgy az ég világon semmit nem lehet észrevenni, autó pont úgy megy, mint korábban, semmi rendellenesség nincs.


Mennyire sürgős a katalizátor cseréje? Nem is igazán az ára miatt, de sűrű melós hónap nekünk a szeptember és nem nagyon tudom nélkülözni a kocsit napokra.



2017. szept. 6. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Régen utána nem volt szonda, csak előtte. Az csak visszajelzés értékű. Bár ha részecskeszűrő, akkor van gond.
2017. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kell venni a katalizátort, és jól van.
2017. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen jarmu az a fo kerdes. De ha ugy van ahogy leirtad akkor nem lehet buntetlenul kioperalni a Katalizatort tobb oknal fogva(tudom lehet okositani az ECU-t). A kerdes mennyire megbizhato a szerelo, mert ha a katalizator nem omlik ossze fizikailag, nagyon kicsi az eselye hogy tenylegesen elromoljon. Vagyis mas hiba lehet szerintem, es nem maga a katalizator. Keress meg valami Profit aki Tud diagnosztizalni, megeri az Extra penzt hidd el mert kicserelik a katalizatort, es meg utanna egy rakat dolgot mire rajonnek mi a baj.
2017. szept. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy 2 literes benzines volvo V40. (2004-es)

A szerelő csak az ODB-n keresztül kötötte számítógépre a kocsit és kiolvasta a hibakódot (láttam én is, azt írta "gyenge katalizátor teljesítmény") és utána egy pár percig nézegette a 2 szondát és azt mutatta, hogy a katalizátor előtti szonda egyenletesen mér, a mögötte lévő szonda pedig hol magas hol alacsony értéket mutat.


Én kérdeztem, hogy nem lehet, hogy a mögötte lévő szonda a rossz, de állította, hogy az kizárt, biztos, hogy a katalizátor.


Ettől függetlenül én a kocsin az ég világon semmit nem érzek, nem füstöl, nem büdös, pont ugyan úgy megy, mint eddig.

2017. szept. 7. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
En elvinnem egy rendes Szerelohoz is :) Nem sertesnek szanom, de az OBD jelebol katalizator csret diagnosztizalni, olyan mint a joslas. Gondolom abban bizik azt mondod oke, akkor kicsereli a katalizatort, meg a szondat is, de arrol nem mond semmit, igy nagy haszonkulccsal eladott egy katalizatort. Szerinted ha egyszer magas egyszer alacsony, azelotte levo meg konstans akkor hogyan lehet elegtelen a katalizator? Mert ha folyamatosan magas akkor ertem, de akkor kompenzanla a ECU, mert ugye az igy nem jo...
2017. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos eltelt egy hét és a hibajelző sem jött vissza, a kocsi semmi rendelleneset nem produkál úgyhogy egyenlőre hagyom. Majd a következő időszakos szervíznél esetleg ránézetek.


köszönöm a kommenteket!

2017. szept. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!