Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor mi van? Senki nem...

Ilyenkor mi van? Senki nem alszik nálunk, aztán másnap mindenki kész van.

Figyelt kérdés

Van egy 6 és egy 8 évesem. Eleinte ők aludtak együtt (velünk egy szobában sosem aludtak), 1 éve már ők is külön szobába kerültek (amikor a nagy kezdte a sulit).


Kb 3 hete kezdődött, hogy a kicsi elkezdett félni egyedül. Kell a felnőtt az elalváshoz, sikítva ébred sokszor 6-7-szer is egy éjszaka. Szerintem nem is alszik elég mélyen. Persze, amikor így ébred mindenki felébred, mert sikít, kiabál, sír. Volt, hogy mellette maradtam a szobájában fél éjszakát, de azért ez nem megoldás. Múlt éjjel pl közölte fél 2kor egy ilyen ébredés alkalmával, hogy ő már nem is álmos. 2 órát virrasztottunk. Általában mindenki felébred minden éjszaka most már, nem is egyszer. Azt mondja fél egyedül.


Nem is ez a baj. Ő másnap oviban alszik. Hanem mi 3-an másnap olyan helyre megyünk, ahol teljesíteni kell, ahol nincs alvás ebéd után.


Másnál is volt ilyen félős időszak? Éjjeli lámpa van, mondjuk én átmenetinek szererném maximum azt azért. Idővel anélkül kellene aludnia.


2021. jan. 8. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is ki kellene deríteni, hogy mitől vannak a rémálmok. Valami számítógépes játék? Nem neki való film/mese? Túl sok édesség este? Otthoni problémák? Bántották az oviban?


Idővel biztosan lámpa nélkül fog aludni, de most miért nem akarod engedni neki? Egy pár napig szerintem aludjon vele valaki, beszélgessen vele, és tudatosítsa benne, hogy a sötétben nem változik semmi sem. Esetleg kapjon egy “védelmező” plüsst, aki megvédi éjszaka.

2021. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy vele alszol, vagy ő alszik mondjuk egy ágyatok mellé rakott matracon veletek, amíg ez nem rendeződik.

Nálunk a legkisebb gyereknél volt többször ilyen időszak, volt hogy csak pár nap, volt hogy két hónap. Sok beszélgetés nappal (mi volt vicces, szomorú, érdekes, új, finom stb. ma az oviban), közelség éjszaka.

2021. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Mi olyan nehéz abban, hogy átmenetileg valakivel együtt aludjon? Nem értem ezt a különalvás-fétist. Aludjon a nagytesónál vagy veletek egy darabig és kész.
2021. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a pavor, nem?
2021. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem én sem az igazi problémát. Miért kellett nekik külön szoba csak amiatt, mert a nagyobb iskolás lett? 17 éves koromig egy szobában laktam a két évvel fiatalabb öcsémmel, semmi gond nem volt vele. Majd ha nagyobbak lesznek szétszeditek őket.
2021. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Még nyugodtan aludhattok együtt akár egy ágyban. Az anya melegsége szeretete esténként nagyobb nyugalmat ad egy gyermeknek mint bármi más. Beszélgessetek és ha nem múlik talán valami pszichológus rátudná vezetni mitől van ez a félelem ilyen erősen benne.
2021. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!