Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez ügyetlenség, vagy több lehet?

Ez ügyetlenség, vagy több lehet?

Figyelt kérdés

Fiam 3-os. Tegnap délután átjött az egyik kis osztálytársa játszani. (november végén töltötte a 9-et) Én mentem értük a suliba, hazasétáltunk, és utána hazakisértük a srácot. Az tünt fel, hogy szaladtak az utcán, volt előttük egy közepes méretű pocsolya, amit fiam futás közben átugrott. A kisfiú szaladt, megállt előtte és kikerülte. (nem volt nagy a pocsolya, én mondjuk egy nagyobb lépéssel átléptem). A járdaszegélyben többször megbotlott a kb 400m-es úton hazafelé.

Mi emeletes házban lakunk, a kisfiú nem mert felmenni a lépcsőn, csak négykézláb, lefele meg seggel csúszott le. Nem bírt állva fellépcsőzni. Oké- nincs kapaszkodó a lépcső mellett, de egy zárt lépcső, nem látni le a lépcsőfokok között. Lehívtam őket enni-inni, utána újra felmentek. Akkor már figyletem, hogy hogy fog visszamenni játszani, elindult kétlábon. Minden lépcsőre fellépett, majd a másik lábát is odarakta- nem váltott lábbal, de két karja kétoldalt ki volt rakva és fogta a falat mindkét oldalról. Modntam neki, hogy szívesen segítek, megfogtam a kis kezét és felkisértem. A lépcső csak azér volt fura nekem, mert társasházban laknak a második emeleten, és nincs lift- szóval sokat lépcsőzil elvileg.


Nem tapasztaltam még gyereknél ilyet, nagyon furcsa volt nekem.

Megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy nem kúszott vagy mászott, lehet hogy valamitől ilyen bizonytalan a mozgása? VAgy szimplán ügyetlen szerintetek?


2021. jan. 9. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Hm, igazából nem tudom. Most azon gondolkoztam el, hogy ez nálunk hogy volt. Kislányom van mondjuk, de ő imádot lépcsőzni, viszont az utcán szokásosan elesett a semmibe. Mi voltunk orvosnál először a szeméfe gyanakodtam, hogy valahogy vagy távolra vagy közelte van valami baj. De kiderült csak ügyetlen
2021. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Vagy szimplán kva nagy a lépcsőtök és/vagy meredek?

Anyósoméknál olyan szar a lépcső, hogy a mai napig háttal tolatva megyek le róla. Ezen nem változtat, hogy mi a nyolcadikon élünk.

2021. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van olyan barátom, akiknél fel sem megyek az emeletre, mert olyan szar a lépcsőjük. Nekem semmi bajom, normális lépcsőn tudok menni.
2021. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Ennek a kitalációnak mi a célja?

Harmadikos, kb 9 éves gyerekről ki hiszi el ezt a kamut?


"Kis kezét" fogni. 2 emelet, "sokat kell lépcsőzni", de az egész írás debil.

2021. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Lányom még nincs ekkora, de magas lépcsőn mellélépéssel megy, mert úgy biztonságos neki.

Nem ügyetlen, csak hipotón. Minden mozgásfejlődési állomást bejárt, 4 hónapot kúszott szabályosan, 4 hónapot mászott szabályosan.

Csúnya dolog így minősíteni egy gyereket.

2021. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
"Egyik kis osztálytársa" - az ilyen megfogalmazást sose értettem. Van neki nagy osztályársa is, vagy miért kell kihangsúlyozni, hogy egy gyerek kicsi?
2021. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

6, kíváncsi lennék, hogy a kérdező hogy menne fel egy olyan lépcsőn, aminél ugyanaddig ér a lépcsőfok neki, mint a "kis osztálytársnak".

Ha egy lépcső pl: a majdnem a térdemig érne, szerintem én is négykézláb másznék fel 🙊

2021. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha a gyerek nem szokta meg a lépcsözést, akkor teljesen érthetö a reakciója
2021. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Aha, mesélj még. Biztos sose járt lépcsőn. Mert lépcső nincs sehol. Gondolom négykézláb jár minden gyerek a metróaluljáróban, az iskolában meg úgy általában, ha lépcsőzni kéne.
2021. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenki Pesten és panelban lakik!
2021. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!