Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Foglalkoztató füzetek 2-3-4...

Foglalkoztató füzetek 2-3-4 éves gyerekeknek?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam.Egyenlőre nem jár óvodába ezért nézegetni kezdtem neten és találtam egy foglalkoztató füzet csomagot 2-3-4 évesek kategóriában.Néztem oldalfényképeket róla, de még így sem tudom eldönteni érdemes e költeni rá.,,Matekban" pld olyan van, hogy meg kell számolni mennyi van az egyik kockában és mennyi a mellette lévő kockában valamiből ill ehhez hasonló feladatok.Oké, kell tudnia azt már ennyi idősen hogy több vagy kevesebb de valóban számoltatni kell vele?

Ti használtok ilyen kis fejlesztő könyveket?Ez játékos fejlesztésnek nem éppen nevezhető.Legalábbis így ránézésre van ahol képeket kell ragasztani, van ahol rajzolni tud(ami annyira még nem is megy neki) meg ilyenek.Szóval oda kell mellé ülni.Nem mondom, szerintem érdekelné csak ez olyan túl ,,tanulás" szagú.

Vagy hagyjam a csudába?



#3 éves #foglalkoztató füzetek
2021. jan. 10. 11:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszaitok!
2021. jan. 10. 11:24
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Minek? Majd járni fog oviba és majd ott megfelelő módszerrel mindent meg fognak neki tanítani, amit adott életkorban tudnia kell
2021. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Én sok ilyet vettem, az nem tanulásszagu, amikor matricákat kell beragasztani, vegyél olyat, számolni ilyen módon nem számol a 3 és fél éves lányom, talán majd 4 évesen, nem kell erőltetni. A feladatlapok se valók neki egyenlőre, színezni néha szeret.
2021. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

6 és 3,5 éves lányaim vannak, mindketten imádják ezeket a füzetetek 2,5 éves koruk óta. Soha nem kötelező, mindig csak addig csinálták/csinálják, ameddig kedvük van, de élvezik, így akár 1 órát is lelkesen dolgoznak vele.


A kicsi is simán elszámol 20-ig, tudja mi a több-kevesebb, kisebb-nagyobb, mennek az irányok, szépen rajzolnak, színeznek, precízen ragasztanak. A nagy 96 pontosra csinálta meg az iskolaérettségi felmérést.


Ez persze nem napi tevékenység, van, hogy hetekig nem "feladatoznak".

Amit még nagyon szeretnek, az a Bambino és a Mini Lük füzetek.

2021. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiam kiscsoportosan minden nap magától akart feladatoskönyvezni. Az elején segítettem Neki, hogy melyik feladatnál mit kell csinálni, utána magától is tudta már, nagyjából ugyan olyan tipusfeladatok vannak mindeggyikben.

A középső fiamat nem érdekli az ilyesmi, egy feadatot megcsinál hetente, Neki ennyi elég. Szerintem vegyél 1 db olcsóbbat, ha bejön a gyereknek úgy is kérni fogja, ha nem akkor meg nem kell. Nekünk nagycsoportban mondták, hogy heti 2-szer legyen már feladatozás, hogy szokja, az iskola miatt.

2021. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Az én lányom is imádja ezeket.

Én sem erőltetem!

Kb 2,5 éves volt, amikor először vettem neki egy egyszerű matricás foglalkoztatót. Azóta rendszeresen veszek, már bonyolultabbakat is.

Most 4 éves, ő szokta kérni, hogy feladatozzunk. Nagyon érdekli.

Szerintem nem baj ha veszel, de lehet, hogy valami egyszerűbbel kezdj!

Kipróbáljátok. Lehet, hogy nem fogja érdekelni, akkor elrakod későbbre. De ha meg érdekli, akkor tök jó program (főleg esős napokon) és sokat tanulhat belőle.

2021. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2

Elsősorban azért gondoltam, hogy vennék neki, mert majdnem 4 éves lesz mire oviba megy.Addig azért nem volna baj, ha érné valami másfajta,újfajta inger is az eddig megszokottól eltérő, ahol az agyát is használhatja, sikereket ér el meg ügyesedik általa.


3-4

Köszönöm.Ezeket a Mini Lük füzeteket is néztem már.A Bambino félével még nem találkoztam rákeresek.Ha a rajztehetségét tőlünk örökölte, akkor soha sem fog szépen rajzolni, mert mindketten nagyon randán rajzolunk:)


Ha még van valakinek véleménye, ne tartsa magába.Mindenkit felpontozok, mert tényleg a vélemények érdekelnek.+ a tapasztalat is ,ahol használták őket.Köszönöm mindegyikőtök válaszát.

2021. jan. 10. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 2,5 éves kisfiam a nagyon szereti a Bambino Lüköt és a logico-t is. Ez utóbbinál a gombok huzogatása is jó móka neki, amellett, hogy gondolkodik is . Van még egy matrica ragasztgatós füzete amit nagyon szeret, abban forma, méret és szín szerint kell a megfelelő matricákat beragsztani.
2021. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
En folyamatosan gyakorlo fuzetezek vele.
2021. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanebben a helyzetben vagyok, lányom csak 4 éves kora után fog oviba menni. Bennem is van egy ilyen fejlesztési vágy, de a kiscsoportban nem feladatlapoznak és nem tanítják őket számolni. Én inkább vettem ismeretterjesztő könyveket, ezeket szereti, olvassuk sokat és már sok dolgot megtanult ezekből. Számolást magától, a mindennapokból tanulta meg, pl. ha megkérdezem két, vagy három kekszet kérsz, viszont feladatlapon nem számolja meg, ami oda van rajzolva, szerintem nem is kell, inkább középső után van matek foglalkozás.
2021. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!