Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rendesen fizetem a gyerekta...

Ha rendesen fizetem a gyerektartást mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az exem sajnos egy rendkívül bosszúálló a típus, folyamtosan azzal fenyeget hogy bead bíróságra. A gyerektartást rendszeresen kapja, igaz a gyerekkel nem tartom a kapcsolatot a határozat szerint, mivel teljesen ellenem hangolta azért meg nem megyek oda hogy vitatkozzak velük, mert neki erről szól a láthatás. Letiltottam mindenhol, számot cseréltem, azóta másokon keresztül üzenget hogy ezt nem tehetem meg és be fog perelni. Tudom ha van rá lehetősége akkor megteszi. Mire számíthatok?
2021. jan. 14. 09:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit követtél el, hogy ennyire ellened van?

Amúgy a láthatáson nem vagy kénytelen az exedet is nézegetni, külön programra vagy a saját otthonodba vidd addig a gyereket.

2021. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Miért perelné be? A láthatás jog, nem kötelesség, ha nem akarod, nem kell a gyerekkel kapcsolatot tartanod. A tartásdíj kötelez ő, de ha rendesen fizeted, nem lehet bele kötni. Nem értem miért perelne be.
2021. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ő hagyott el egy másik pasi miatt, aki időközben kidobta, nekem azóta van már feleségem, ennek ellenére vissza akarta könyörögni magát, persze nem fogadtam vissza, azóta ki van akadva és gyűlöl minket. Csak a gyerekért szoktam menni illetve viszem vissza, de az esetek 90%ában csak a vita volt ebből meg a cirkusz az utcán, na én ebből nem kérek
2021. jan. 14. 09:50
 4/26 A kérdező kommentje:
Konkrétan fél éve csak a fenyegetéseket kapom hogy valamiért beperel, de azt én se tudom miért😅
2021. jan. 14. 09:51
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentsd fel zaklatásért!
2021. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy a gyerektartás fizetése bizonyítható legyen, tehát ne a kezébe add a pénzt, hanem utald, vagy csekken add fel, a csekket pedig tartsd meg. Egyébként meg nem tud mi alapján perelni, ha bizonyíthatóan fizeted a gyerektartást. A láthatás csak egy jog, nem kötelesség, főleg ha minden alkalommal csak a balhé van. Arra azért figyelj oda, hogy ne fajuljon el odáig a dolog, hogy a fizetésedből vonják letiltással, tehát ne adja bíróságra a gyerektartás megállapítását. Most még gondolom kicsi a gyerek, de a bíróság 18 éves korában nem fogja automatikusan leállítani, neked kell majd kérvényezni, és az nagy macera, meg jóval több ideig fizeted majd, a magyar bürokrácia meg aktatologatás miatt+ügyvédi díj. Rokontartást meg a felnőtt gyereknek kell majd kérvényeznie.
2021. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Utalom minden hónapban, ha ilyen lenne tudom bizonyítani
2021. jan. 14. 10:09
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Még annyit hozzátennék, hogy ha utalod a gyerektartást akkor a közlemény rovatba minden esetben tüntesd fel, hogy milyen pénzt utalsz (gyerektartás, tartásdíj), hogy bizonyítani tudjad, hogy azt utaltad el.
2021. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyelj... próbálkozni lehet, de gyakorlatilag csak amiatt tud feljelenteni, ha nem fizetsz. Sajnálom kérdező, mert amúgy mi is full ugyanebben vagyunk, mint ti.

A férjemet megcsalt a az ex neje, majd utána ő adta be a válást és reménykedett, hogy majd a férfi fog könyörögni. Nem így lett. Mi pár évre rá ismerkedtünk meg a férjemmel mióta összehazasodtunk, a gyereket nem láttuk... pedig szeretett hozzank jönni, mentünk mindig valami jó programra stb. Mondjuk kost már 18 éves lesz a lánya a férjemnek, de úgy tűnik ez már teljesen veszett fejsze nyele. szánalmasak ezek a nők.

2021. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet láthatásra.


Nagyon sajnálom, hogy elszakít a gyerekedtől. Nem értem az ilyen nőket. Az én apám lelépett önszántából, és tudom milyen érzés, ha mindenkinek van valamilyen apja, csak neked nincs. Nem értem, hogy egy nő miért választja ezt önként a gyerekének, ha annak az apja egyébként rendes apa lenne. Az a baj, hogy mindenki azt képzeli, hogy az anyák biztosan csak jót tesznek a gyerekeikkel, pedig itt is valószínű, hogy az anya a saját érdekeit helyezi a gyerek elé, csak nő, ezért nála marad. Szóval sajnálom kérdező, hogy így jártál. Én lehet tennék egy utolsó próbát a nőnél, a gyerek kedvéért, hogy megpróbáljunk normális viszonyt ápolni ő miatta, de ha nem hajlandó erre, akkor ez van.

2021. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!