Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem eszik meg valamilyen...

Ha nem eszik meg valamilyen ételt a babád/pici gyereked, belecsempészed leturmixolva az étel közé, vagy ráhagyod?

Figyelt kérdés

Nekem védőnő/gyerekorvos és sok, nálam tapasztaltabb anyuka mondta, hogy ők leturmixolják az éppen elutasított ételt és belekeveri abba, amit amúgy megeszik a picuri. Ti hogy vagytok ezzel?

Ha csempészed, akkor leírnád azt is, hogy mit mibe vagy hogyan csempészed?



2021. jan. 16. 22:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam rá, ezért is kérdeztem. nem-e túl drasztikus.

Hát igazából a tejtermékeken és a tésztákon kívül nem nagyon eszik meg semmit. Hús zöldségek egyáltalán.

A gyümölcsöt is csak a joghurtba.

Zöldséget, ha két kenyér között van a kence/felvágott, akkor úgy beletéve megeszi, ha "nem látja", tehát a kence és a szalámi közé, hogy ha szétszedi nem látja, akkor megeszi.

Szóval lehet, hogy a kinézete nem tetszik neki.

Főzeléket, csak ha jó tejfölös és turmixolva, darabosat nem. Levest nem, csal a turmixolt krémlevest.

Húst is a pürébe szoktam tenni eddig.

2021. jan. 16. 23:45
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat most ez attól függ. Pl nem szereti a brokkolit úgyhogy nem erőltetem. Néha kap és nem eszi meg. Ennyi. De ha semmilyen zöldséget nem enne biztos jobban próbálkoznék. Így hogy gyakorlatilag 1-2 dolog van amit nem hajlandó megenni, nem látom értelmet, minek izmozzak rajta.
2021. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Miért kéne meg ennie azt ami nem ízlik neki?

Nem kell!

Időnként újra újra elő kell venni és kínálni, hátha.

De bele dugni nem igen kéne.

Mi sem örülnénk ha bele rakják azt amit nem szeretünk.

2021. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem így működik, hiánybetegség alakulhat ki. Zöldség és hús kell, vagy legalább az egyik pl ne legyen vashiányos, meg felszívódási zavaros.


Én belecsempészném, mivel szerintem fontosabb a gyerek egészsége mint akaratossága.


Ha csak pár dolgot nem enne meg pl répát, meg paprikát, akkor hagynám a fenébe, de ha nem enne zöldséget és húst teljes egészében, akkor számomra a prioritás más lenne. Ez van.

2021. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!