Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit eszik egy nap 1 éves...

Mennyit eszik egy nap 1 éves gyereketek?

Figyelt kérdés

Lányom csak ímmel-ámmal eszik, ráadásul naponta csak 4-szer. Akárhogy próbálom, nem jön össze az 5 alkalom, hacsak nem számolom bele azt, hogy hajnalban mindig megiszik kb 2dl kakaót. Egyedül talán a reggeli az, amit szépen megeszik, a többit úgy kell tömni. Megpróbáltam már elhagyni az üveges bébiételt, de az én főztömet nem nagyon eszi, mármint a házi készítésű kaját, szerintem túl ízes neki vagy nem tudom. Leírom, mit evett pl ma. Szerintetek elég? Vagy leírnátok, mennyit eszik a ti gyereketek? Lányom 14 hónapos múlt. Tehát:


- Hajnalban (5:30) kb 2dl kakaó

- Reggelire (9:30) 1 kisebb szelet bundás kenyér, 3-4 szem koktélparadicsom, 1 szelet gouda sajt

- Ebéd (13:30) 1 üveg 220ml húsos bébiétel, negyed tejszelet

- Vacsora (18:00) 1 és negyed csirke nougets, pár babakanálnyi (5-6) rizibizi

- Lefekvés előtt (21:00) kb 1dl-nyi tejbegríz, fél banán, 1dl tej


És ennyi. Szerintem kevés, próbálok ezt adni, azt adni, de vagy meg sem akarja kóstolni, vagy löki el a kezemet. Pedig az sem lehet, hogy nem éhes, mert azért telik el idő az étkezések között. Ha meg közben beletuszkolok valamit, mondjuk gyömölcsöt vagy joghurtot szívesen eszik, akkor viszont még ennyit sem eszik később a laktatóbb ételekből. Egyébként ha tehetné, csak zöldséget enne. Annyi még, hogy most jönnek az örlőfogai, ez is benne lehet, de nem tudom... 3670g volt születésekor, most meg 9650g, tehát a súlyát sem háromszorozta meg, mint ahogy várható lett volna 1 évesen, de még most sem. Vitacolant is adok neki.


Szerintetek?



2020. jan. 3. 23:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és semmilyen felvágottat, szalámit nem hajlandó megenni, húst is csak rántva vagy bébiételben, ahol kb nem is lehet érezni.
2020. jan. 3. 23:54
 2/9 anonim ***** válasza:
A nagy 2x ennyit evett ennyi idősen, a kicsi meg örülök, ha a felét megeszi annak, amit leírtál. Ugyanakkorák hosszra és súlyra is a hónapfordulókon, szóval gyakorlatilag tök mindegy, mennyit esznek. 😊
2020. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kevés, de zöldseg és gyümölcs lehetne több.

A tejszelet helyett nem fogad el narancsot vagy körtét? A kakaó az mit jelent?

Enyém a zabpelyhet is szereti, almával összefőzve tök finom. Meg a joghurtot és abba is tudsz gyümit tenni.

2020. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nem baj ha nem lett 3x a súly. Minél többel született, annál kevésbé vesz fel arányaiban.

Enyém 4,5-tel született, 7 hónaposam volt 9kg, pont 12 hónapos ma, most 10kg, és szépen nő, arányos lett már egészen.

2020. jan. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Tejszelet helyett tudok adni gyümölcsöt, néha ezt kap, néha azt, ez változó, körte, narancs, mandarin, banán, szezonban barack, szilva, cseresznye, ezeken kívül vegyesgyümölcs püré, joghurt... aznap éppen azt kapott, azért írtam.


A kakaó, az kakaó, tehát tej (3,5%) plusz kicsi kakaópor, jobban megissza, mint a tejet, tejből max a fele megy le, azért adok inkább hozzá kakaóport. Én nem vagyok az a "soha semmi cukrosat nem adok" típus, szerintem kell az is, hogy később ne legyen rágerjedve mindenre, ami cukros. De persze ez az én véleményem.

2020. jan. 6. 00:44
 6/9 anonim ***** válasza:

De mért adsz tejszeletet meg kakaóport? Ha nem iszik tejet igyon vizet, ennyi idősen már semmi szükség nincs tejre, főleg egy állatéra.

Nem halnak ezek se szomjan se éhen ne aggódj.

2020. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


1-3 éves kor között napi 500ml tej alapú táplálék szükséges a kisgyerekeknek. Mivel a tejitalt sem hajlandó meginni, ezért kap(na) tejet, de mivel azt simán nem inna annyit, ezért teszek hozzá kakaót, semmi baja nem lesz tőle, meg attól se, ha néhanapján eszik egy tejszeletet, ne ezen vitatkozzunk, kérlek! A kérdésem ugyanis nem erre irányult. Ha te a te gyerekednek nem adsz se tejet, se kakaót, se semmit, lelked rajta, te is úgy csinálod, ahogy jónak tartod, hiába tartom én baromságnak ezt a "más állat teje" szöveget. Ennyi erővel húst se adjak, mert "más állat húsa".

2020. jan. 6. 23:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Ok, mennyiségre szerintem elég.

A WHO ajànlásban amúgy szerintem max fél litert írnak.

Nekem nincs bajom a tejjel, én 11 hónaposan be is vezettem a lányomnak. Kap mindennap, pár kortyot kér, alváshoz és reggel szopizik, de sztem már kevés a tej.

A lényeg hogy szerintem semmi logika nincs abban, hogy fél liter tejet kelljen mindenképp kapnia, akkor is ha mondjuk nem issza. Melyik az a tápanyag, ami a tehén tejében megvan, de amúgy, ha jól eszik a kisded, nem jut eléghez?

Joghurtot, sajtot, túrót is eszik pl az enyém, fogalmam sincs, mennxi tejet helyettesítenek, de mindegy is talán.

2020. jan. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval én is olvastam a nutriklubon ezt az ajànlást, de a friss WHO ajánlás szerint mind az ízesített tejital mind a junior ital ellenjavallt minden életkorban. 12-24 hó között javasolt: 2-9dl víz + maximum fél liter tehéntej plusz maximum 1 dl 100% gyümölcslè.

A babakávét vagy mit sem ajánlják, ez alapján szerintem nem kell kakaót csinálni csak azért hogy így legalább megigya azt a sok tejet. Persze nem hal bele ha néha kap kakaót de ha nem mostol utána fogat akkor szerintem kapásból tök ártalmas.


Itt van:


[link]

2020. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!