Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a rajzolásra?

Hogy vegyem rá a rajzolásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 4,5 éves, középsős óvodás. Nagyon okos fiú, brutális szókinccsel, tud olvasni, egyjegyű számokat összead-kivon, szociális, barátkozik, jó természetű, tehát ilyen téren semmi baj. Amivel gond van, az a rajzolás. Szeret színezni, ügyes is, alig-alig megy ki a vonalból. De rajzolásra nem tudom rávenni.

Namármost nekem semmi bajom azzal, ha nem lesz egy da Vinci, nem kell mindenkinek művésznek lennie, bumm neki. Viszont az emberábrázolását mind a védőnő, mind az óvoda jelezte, hogy fejleszteni kellene, mert a korához képest rossz, és ez egy amolyan "kötelező" dolog, mint pl. a helyes ceruzafogás. Szóval muszáj lenne gyakorolnunk egy kicsit, de egyszerűen nem akar, meg sem próbálja.

A másik, hogy még ha valami csoda folytán rá is tudnám beszélni, és pl. rajzol egy pocsék embert, utána mi a teendő, hogy gyakoroljuk? Mert annak nem látom értelmét, hogy én rajzolok egyet, és azt lemásolja. Hisz az lenne a lényeg, hogy ő magától hogy látja, hogy ábrázolja.

Sajnos hajlamos lehúzni a rolót, ha valami nem sikerül neki elsőre, puffog egy sort és otthagyja, bármennyire is dicsérjük és próbáljuk ösztönözni. Nem csak rajzban, kb. mindenben.

Bocs ha hosszú lett kicsit, és köszi a válaszokat előre is.



2021. jan. 24. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Vàrd ki, mìg megèrik rà. Az èn fiam màr 5 èves ès 4 hònapos volt, mikor rajzolni kezdett. Azóta minden nap rajzol, olvashatòan ìr, pedig mèg nincs 6 èves.

Majd elkezdi, mikor eljön az ideje, nem minden gyerek tankönyv szerinti ütemben fejlődik.

2021. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Engem személy szerint nem érdekelne, hogy milyen embert rajzol, de ez egy külön pont volt a 4 éves védőnői státuszon és a féléves ovis értékelésben is, szóltak, hogy foglalkozzunk vele.

Erőltetni persze nem akarom, annak semmi értelme.

2021. jan. 24. 12:38
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyentől eldobom a hajam, komolyan! A kisgyerek rajzának az a lényege, hogy az érzelmeit fejezi ki. Tök káros irányítani, ha nem nyitott rá, csak még fogja utálni az egészet. A helyedben esetleg más technikákkal próbálkoznék, pl lisztbe rajzolni az ujjával, ujjfesték, gyurma, jó időben aszfaltkréta. Mesével kötném egybe, én is vele csinálnám, fontos, hogy élvezze. Az ábrázolás fejlesztésére max akkor térnék rá, ha már szeret rajzolni, azt, amit ő akar és élvez.
2021. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Nem kell erőltetni. El kell fogadni, hogy neki nem ez a mindene. Az én fiam 9 éves korában jutott el odáig, hogy önmagától, csak mert kedve volt hozzá, kezdett el rajzolni. Egész addig az iskolában is csak muszájból, magától sosem. Pedig rengeteget volt vele mindig is foglalkozva, de rajzolni utált. Én elfogadtam.
2021. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
82%
Basszus... Mit nem pontoznak már egy 4 èves gyereken?
2021. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Én sem erőltetném (mindig gyűlöltem rajzolni, de írni-olvasni már középsős óvodásként is tudtam). Nem szabad hagyni, hogy a védőnők ennyire rászálljanak a gyerekre!
2021. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#5 igazából nem pontozzák, az az elvárás ennyi idősen, hogy a testrészek elkülöníthetőek legyenek. Tehát kívülálló számára is egyértelmű legyen, hogy melyik az emberalak keze, lába, feje.

Játékosan próbáltam már többször, többféleképpen is, pl. odavan az autókért, volt hogy rajzoltam egy rendőrautót, és megkértem, hogy rajzolja mellé a rendőrbácsit/nénit, hátha. De nem. Amúgy fogalmam sincs, milyen embert rajzol, sosem láttam még. 😃

Mint mondtam, nem vagyok véranya, hogy az én gyerekemnek mindenben IS jónak kell lennie, ha soha nem szeret majd rajzolni, az sem izgat. Csak a "kötelezőt" akarom letudni, hogy ne legyünk nyaggatva. De ha nem, nem, erőszakkal biztos nem fogom.

Köszönöm amúgy, ment a zöld mindenkinek részemről.

2021. jan. 24. 13:27
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Az, hogy meg sem mutatod neki, milyen egy helyesen lerajzolt ember, helytelen.

Meg kell neki tanulni! Tanulni pedig csak helyes példából tud.


Üljetek le, kérd meg, hogy rajzoljon le téged, vagy önmagát. Rajzol valamit. Utána te rajzolod le őt vagy magadat. Hogy össze tudja hasonlítani!

Kérd meg, hogy sorolja el, hogy hol van a rajzán a fej, törzs, kéz, láb, nyak, haj,fül stb.

Utána te mutogasd el a te rajzodon a testrészeket. Azt is mutogasd el, hogy mi mihez kapcsolódik!

Akár saját magatokon is.



De először magatokon mutogassátok el.

Minden testrészét ismeri, meg tudja mutatni saját magán?



Értem én, hogy nem akarod a szájába rágni. De vannak olyan gyerekek, akik nem tudják maguktól megtanulni. Nekik egy kicsit segíteni kell.


Szerintem pár alkalom után tudni fogja.

2021. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Márpedig ezzel addig fognak zaklatni, míg meg nem tanulja. Szóval gyakorlásra fel, úgy, mint ahogy az előző válaszban leírtam!


Vághatsz is ki emberformát. Vágd szét testrészekre, rakja össze!

Ragasszátok fel papírra!


Legyél kreatív!

A gyurma is jó, rakja össze az embert, mert szegényke széthullott pl.

2021. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Akkor legyél egy kicsit véranya és kérd meg a támadónőt, hogy ha csak ezen tud pörögni, akkor ne jöjjön többet hozzátok. Az óvodában meg szólj, hogy akkor megy legközelebb a gyerek, ha nem vegzálják.
2021. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!