Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy kezeli az óvodás...

Ki hogy kezeli az óvodás gyerek hisztijeit?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lett 4 éves Január elején, viszont rengeteget hisztizik, mindenért, mindenhol.

Konkrétan ott tartunk, hogy egész nap kb 2 normális mondata van, a többi hiszti, sírás. Ha nem az van egyből, amit ő akar, akkor is hisztizik, és üvöltve sír. Konkrétan kezelhetetlen, és már nem tudok vele mit kezdrni. Egyáltalán nem fogad szót. Az ilyen módszerekkel, hogy ölelés, stb ne is jöjjön senki, mert így csesztem el az egészet. Hisztizett-anya megölelte/kedves vt= lett egy mindenért hisztiző, önfejű, akaratos gyerek.

Az anyja vagyok, nagyon szeretem, de már tényleg nem tudom mit csináljak.

Ti hogy kezelitek ezt? Igazából csak olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik nem a netpszichológusok által tájékozódnak, és nem akarják mindentől IS megóvni a gyereküket.

A válaszokat előre is köszönöm, főleg annak, aki kulturáltan ki tudja fejteni ;)



2021. jan. 26. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Én velem anyukám ezt úgy kezelte, hogy fogott egy pohár vizet és egyszer pofán öntött vele. Egyetlen egyszer. Onnantól csak ki kellett tennie elém a poharat vízzel ha hisztiztem. Lehet nem ez a legjobb módszer, viszont nálam hatásos volt.
2021. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy nem tárgyalok vele míg hisztizik. Most nem az igazi könnyes sírásra gondolok, mikor szomorú, hanem pl, ha nem az van amit ő akar, húzza az időt, és úgy hisztizik.

Ha hamar megnyugszik akkor szólok neki, ha befejezte tárgyalunk, ilyenkor nem lehet vele normálisan beszélni.

Ha nagyon belelovallja magát beküldöm a szobájába megnyugodni, és addig nem jöhet ki míg meg nem nyugodott. Ezzel megtanulta az idők során kezelni az indulatait, az önnyugtatást.

Nála se vált be soha az ölelgetés, megbeszélés mikor hisztizik.

2021. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem mindkét gyereknél bevált az ölelgetés, szelíd szó. Igaz, a kisfiamnál jobban, mint a kislányomnál. Ebből csak az következik, hogy nem minden gyereknél ugyanaz válik be. Én azt tapasztaltam, hogy ha le akarom törni az akaratát, akkor csak fokozódik az ellenállás. Inkább a magam álláspontját próbálom "eladni" neki, hogy ő is azt akarja, amit én - nekem ez volt hatékony.


Férjeddel ugyanilyen hisztis, vagy ő jobban tud rá hatni? Ha ő jobban tud rá hatni, akkor beszélgessetek arról, hogy ő hogyan látja a te reakcióidat, ill. mit tenne másképp a te helyedben.

Szerintem egyébként ő hatékonyabban tud segíteni, mint az itteni ismeretlenek, mert ő - velünk ellentétben - ismeri a gyereketeket, ill. közelről látja a ti konfliktusotokat.

2021. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem hasznal mar hogy szepen nyugodtan kerem hogy hagyja abba es figyeljen ram akkor egyszeruen hatat forditok es otthagyom. Ez altalaban kibillenti annyira a szituaciobol, hogy utana anyaaaaaaa!!!!!! felkialtassal o maga jon utanam. Ekkor legugolok hozza, es kozlom vele, hogy ha mar tud ram figyelni akkor beszeljuk meg mit is szeretne. Nalunk ez a pillanatnyi zavar amit az okoz, hogy rajon, hogy nem vagyok vevo a hisztire megteszi a hatasat. Utana mar tobbnyire megy az oleles es a megbeszeles, de addig nekunk sem, amig benne forog korbe-korbe a hisztiben. Nekunk most ez ugy tunik tobbe-kevesbe mukodik. Szinten 4 eves egyebkent a fiam.
2021. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Rosszul használtad az ölelést, ölelés aztán pedig ugyanúgy nem kapja meg, amit akart, ha pedig lenyugodott mondod neki, hogy miért nem és legközelebb mit csináljon másképp.
2021. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk csak az egyik volt ilyen hisztis (most iskolásként is az:)), de azért a klasszik dackorszakot már kinőtte 4 évesen, hogy nem is érti, amit mondok. Úgy kezeltem persze, ahogy épp sikerült, általában próbáltam elmondani mit miért mondjuk nem kap meg vagy kell megcsinálnia, aztán már csak ignoráltam. Ilyenkor ő úgyis automatára állította magát, úgyhogy én meg süketre :) Aztán húztam az utcán, csakazértis ráadtam a kabátot, és nem vettem meg a csokit és hasonlók..., otthon meg a végén sokszor duzzogva elvonult aludni, mert főleg ha fáradt volt jött elő ez nála. És utána már újra jóban voltunk. Kicsit szerintem ilyenkor érdemes kívülről nézni magatokat, hogy ne őrüj bele, és akkor még akár vicces is tud lenni az a hatalmas probléma, amin a feszkó megy. Ha egyébként van minőségi időtök együtt, játszol vele, tanítgatod, meghallgatod a bánatait és örömeit, az ilyen tényleg könnymentes hisztikbe nem érdemes belefolyni. De minden gyereknek más használ, az egyik ölelgetésre vágyik a másik meg hogy békén hagyd. Mindkettő lehet jó. De legyél következetes, tehát együtt érezhetsz és ezt ki is mutathatod, de a hisztivel ne érje el, amit akar, különben csak azt tanulja meg, hogy kitartóbb legyen :) és hosszú távon te jársz rosszul, ha lesz egy érzelmi zsarolós gyereked.
2021. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

"Ha nem az van egyből, amit ő akar, akkor is hisztizik, és üvöltve sír."


Ez a baj: a sok hiszti utan beadod a derekad. Vedd figyemen kivul a hisztit es csak akkor targyalk vele ha megnyugodott. Azt mondhatod ha keszen allsz, hogy nyugodtan beszeljunk Anya a szobaban var de addig nem fogsz vele beszelgetni ameddig nem nyugszik meg.

Egy nyugis sarok bevallhat (pluss macik, konyvek es barmi amivel lef9glalhatja magat. Ha jon a hiszti ajanlani kell, hogy kicsit menjen a nyugi sarokba hogy megnyugodjon .

2021. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Már az elején meg sem kellett volna hallani a hisztijeit, hanem úgy csinálni mindent, ahogy te jónak gondolod, mintha semmit sem szólt volna. Nagyon elronthattad az elején. Egyáltalán van apja? Mert ha nincs, ha elváltatok, az is lehet ok, hogy kezelhetetlen. Mostantól ne vedd figyelembe amit mond. Ha mást két vacsorára, nem azt, amit kapott, akkor vedd el előle a tányért, és ne kapjon semmit. Hagyd ott a szobában, persze csak ha nem tud kárt tenni magában, és menj, feküdj le, szóval ne törődj vele!!!
2021. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Mi elkezdtük tornára vinni 4 évesen, aki tartja mondta is, hogy beszédbeindításra jó illetve kezelhetetlen gyerekeken, sírós, figyelem elkalandozós, könnyen feladós gyerekenen segít. Ez hamar be is igazolódott, türelmesebb, javult a figyelme, tud összpontosítani és mellette valahogy ért is, komolyabb, nem hisztizik. Nekünk a hiszti és a dac volt a fő ok, rengeteget változott és javult.
2021. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!