Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozott tanulási vagy egyéb...

Okozott tanulási vagy egyéb nehézséget az, hogy babakorban kimaradt egy mérföldkő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A szavazás azokhoz szólna akiknek babakorban a gyerekük kihagyta pl a mászást, vagy felcserélte a sorrendet, előbb állt fel mint mászott stb. Okozott bármi problémát később?


(A neten többféle írás van, tudok róla, hogy a legújabb szerint az a lényeg hogy vagy a kúszás vagy a mászás profin meglegyen, csak érdekel a valoságban hogy van)


2021. jan. 31. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Kimaradt a mászás, nem lett nehézség semmiben
Kimaradt a kúszás, nem lett nehézség semmiben
Kimaradt a mászás, tanulási nehézségeket okozott
Kimaradt a kúszás, tanulási nehézséget okozott
Felcserélődött a helyes sorrend,nem okozott bajt
Felcserélődött a sorrend, tanulási nehézséget okozott
Egyéb, válasz kommentben
9 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

A mászás-állásnak nincs fix sorrendje. Az nem csere, ha előbb áll mint mászik. Az ugyanolyan normális.

Egyébként: nagyobbik gyerekem semmit se hagyott ki, minden mozgásfejlődési állomást bejárt és elég ideig kúszott és mászott is (4-4 hónapot), mindent szabályosan (kommandós kúszás, szabályos mászás), de megkésve. Van gond.

2021. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hmmm egy honlapon azt olvastam, hogy gond az állá mászás felcserélése.de minden válasz nagyon hasznos. Mi a probléma nálatok, ha szabad kérdeznem?
2021. jan. 31. 08:56
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem öcsémnek maradt ki a mászása, beszéd problémái lettek. Logopédushoz kellett hordani, de nem javult. Ő ajánlott egy szenzomotoros terapeutát, hozzá lett elhordva. Ott tornáztak, kúsztak, másztak, hintáztak rengeteget (igen, ha a hintazás kimarad, az is okozhat gondot késöbb). Kb 1 év alatt helyre jött a beszéde.


Fiam nem kúszott, fel is kerestem ezt az embert. A kúszás nem probléma, a mászás ami fontos.

2021. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Szabályos kúszás maradt ki


Tanulást még nem tudjuk, kicsi.

De beszédfejlődésben elmaradást, és egyéb mozgásfejlődési dolgokat hozott

( nem akar vàltott lábbal lépcsőzni)


Ok okozatot nem tudjuk, hogy azért nem kúszott, ami miatt lèpcsőzés sem. ( beragadt csecsemőreflex)

Ezekhez pedig, mint a pároslábon ugráláshoz a beszédnek köze van


Nálunk kezelik már, nagyon jó eredménnyel

2,5 èves

2021. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Se nem mászott, se nem kúszott, semmilyen nehézséget ne, okozott később. Miután már 17 éves, esélyes, hogy nem is fog
2021. jan. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Mászás maradt ki,figyelem zavar van. A kicsinél már dévényre mentem,javaslom neked is.
2021. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Testvérem nem kúszott, nem mászott. Semmi gondja nem volt, programtervező matematikus.
2021. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nálunk sorrend felcserélés van.


Stabil fejtartás

Forgás

Kúszás

Hintázás négykézláb

Állás bútor mellett

Lépdelés bútor mentén

Mászás

Ülés


A doki szerint ez nem baj, de persze rápillantottam a netre, és hol azt írják baj, hol azt, hogy nem baj. Az egyiken azt olvastam hogy ha később mászik az tök mindegy, mert nem időben történt.

Illetve nem teljesen laza az egyik keze, nincs ökölben, de úgy mászik, hogy nem nyújtja ki az ujjait, meg nem olyan precíz vele mint a másikkal.

Most azzal kell gyakoroltatni.


Azert jöhet még válasz mert érdekel mindenki története. Mindenkit felpontoztam!

2021. jan. 31. 10:08
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem cserélt fel semmit. Rengeteg gyerek előbb feláll, mint mászik.
2021. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
A kisfiam (most 8 éves) 5 hónapos korában kúszott, viszont féloldalasan, az egyik lábát kinyújtva húzta maga után, nem volt meg a keresztmozgás. Akkor még nem javasolták a gyógytornát, pedig látta védőnő, gyerekorvos. A most 10 hónapos kislányom szintén féloldalasan kúszik. Neki már előírtak gyógytornát. A gyógytornásza elmagyarázta, hogy egy nem teljesen leépült (azaz megmaradt) csecsemőreflex állhat a hátterében a féloldalazásnak. A kislányommal most naponta tornázunk. A kisfiammal anno ilyen nem volt, Vele most kell járnom alapozótornára, mert a suliban idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg. Az Ő gyógytornásza szerint a nem korrigált helytelen kúszás felel ezért az eltérésért.
2021. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!