Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, ha most 35hetesen...

Miért baj, ha most 35hetesen megszülök, és miért kell a 37. heti "mérföldkövet" kivárni?

Figyelt kérdés
Eü-i dolgozó rokonom mondta, hogy jajj csak a 37. hétig bírjam ki, mert addig ha megszületik , nagy baj lehet a légzéssel. Nem értem miért baj ha valaki ilyenkor megszül, de ha a baba 7. hónapban születik, az kevésbé veszélyes. Valami a légzéssel kapcsolatban.
2009. máj. 31. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Fogalmam sincs, de én kivárnám a 40.hetet.
2009. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értettem sokáig,vki itt a fórumon magyarázta,talán vmi olyasmi,h akkor még úgy félig érett a tüdejük és nehéz dönteni,h ell e segítség neki vagy sem,vagy vmi ilyesmi.Én sem tudom pontosan,nem vagyok szakérte:S
2009. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 37. hét végéig fejlődik a gyermeked tüdeje. Engem a 37. hét végén császároztak meg. Pont ezért, hogy ne legyen baj. A tüdő az utolsó ami kifejlődik a baba testében. A 37. hét után már csak gyarapodási fejlődés van.
2009. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok megszülni most, nem azért kérdeztem! Mindenki azt mondja, csak nem bírják normálisan elmagyarázni hogy miért veszélyesebb a 8.hónapban megszülni. Ha 7. hónapban megszül valaki, az kisebb baj, mint a 8. hónapban megszülni. Nem értem miért!!! Valami a légzéssel kapcsolatos, de nem vágom. Ezt szeretném megtudni.
2009. máj. 31. 19:19
 5/12 A kérdező kommentje:
De miért veszélyesebb a babának, ha a 8. hónapban születik mint a hetedikben? Nem úgy lenne logikus hogy a 7. hónapban a legnagyobb a veszély, a 8. hónapban kisebb a veszély, a 9. hónapban meg a legminimálisabb??
2009. máj. 31. 19:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A babának a tüdejének érettsége / éretlensége a magyarázat. A 8-dik hónapban félig van kialakulva a "surfactant faktor" mely a tüdő éréséért a felelős. Ha a kicsi a 7-dik hónapban jön a világra akkor idekinnt segítik elő a tüdeje fejlődését elejétől a kifejlettség állapotáig, ha a 9-dik hónapban akkor pedig már kifejlődött a tüdeje teljes egészében. A 8-dik hónap vízválasztó, félkész állapotú a baba tüdeje a kinti élethez, és ezért komplikáltabb ha valaki a 8-dik hónapban születik és ezért esélyesebb az életbemaradása a 7-dik hónapban és a 9-dikben.
2009. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 19:14-es hozzászólóval értek egyet és ő meg is adta a kérdésedre a választ.
2009. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ennek szerintem nem sok értelme van. Öcsém 15 éve született,a 35. héten,és makk egészséges volt,nem is koraszülöttként kezelték. A tüdők érése a 33. héten fejeződik be.
2009. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A férjem a 7.hónapra született, a tüdeje nem volt kifejlődve.Ma 31 éves., és asztmás.:(
2009. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm a 36. héten szült és a baba nem tudott biztonsággal önállóan lélegezni, 2 hétig volt inkubátorban. Vannak olyan babák, akiknek fejletlenebb a tüdejük ekkor, másoknak már kész a kinti életre. Ezt nem tudhatod.
2009. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!