Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok gyerek van, akik már...

Sok gyerek van, akik már óvodába járnak, de a kaki még csak pelusba megy?

Figyelt kérdés

3 éves lányom most kezdi az ovit, de nagyon székrekedéses. És már annak is örülök ha a pelusba megy, csak sikerüljön. Így minden este fürdés után ráadom a pelust és 2-3 naponta sikerül neki( ez is csak akkor ha Laevolacot vagy Duphalacot kap). Viszont még éjszakára is rajta hagyom, mert ha este nem sikerül, akkor még hátha később. Szóval ő nem is igazából a bepisilés miatt, hanem a kaki miatt alszik pelusban, de ragaszkodik hozzá. Nappal már szobatiszta. A délutáni alvásnál sem kell pelus.

Mások is kezdik így az ovit? Az ovónénik mit fognak szólni? Vagy semmi közük hozzá? (persze azért elmondom nekik, csak érdekel, hogy sok gyereknél van ilyen?)


2010. aug. 16. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha napközben nem kell pelus akkor ne szólj nekik!Óvodába amúgy sem pelenkáznak ugy hogy nekik mindegy!Orvos nem javasolt semmit a székrekedésre?
2010. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Amikor az én gyerekeim mentek oviba (nem is olyan régen) akkor nekem eleve mondták,hogy nemcsak a kor kikötés,hogy be kell tölteni a 3 évet,hanem a "szoba" tisztaság. Nem vettek fel egyetlen olyan gyereket sem az oviba aki még pelenkát hordott,vagyis nem volt szoba tiszta..Igaz ez 3 éve volt,de gondolom nem sokat változott a helyzet..
2010. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak szobatiszta gyerekek kezdhetik az ovit. Elvileg nálatok napközben nem kell. Véleményem szerint ez egy rossz megszokás a lányodnál. Mármint a pelenka. Vmilyen megoldást keressetek arra, hogy ne a peluba kakáljon, mert összefüggés lehet a szorulás és a pelu között.
2010. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szobatisztaság alapfeltétel az oviban, én nem szólnék a mai helyzetnek köszönhetően lehet h ajtót mutatnak.....sajnos.....

a pelus akkor valamilyen szinten rossz beidegződés lehet nála, mivel már szobatiszta....szerintem akár meg is oldódhat a dolog szeptemberig

sok sikert!

2010. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez VOLT a helyzet 1 hónappal ezelőtt, nem is gondoltam,hogy ilyen rövid időn belül megoldodik, de már annyira elegem volt a pelus vásárlásból hogy mikor elfogyott egyszerűen nem vettem. ( mert ha lett volna otthon tuti, hogy rá adom, így nem volt kísértés). Szóval mondtam, mutatam, hogy nincs okos tehát megértette. két napig nem volt semmi, de utána már nem tudta vissza tartani és ( egy kis erőszakkal) ment minden a wc-be. Azóta megszünt a székrekedése ( mert annyira tetszik most neki, hogy egy nap többször is elmegy). Amúgy 3,5 éves fiú és így járt fél évet oviba, nem mondtam ott meg, mivel tudtam,hogy be nem megy neki. Harmadik gyerek, a nagyobbaknál nem voltak ilyen problémáink. Ha még van kérdésed írj.
2010. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze, hogy csak szobatiszta gyerek mehet oviba, nappal nincs is gond. Csak az a gond, hogy ha nincs rajta pelus, akkor egyszerűen nem kakál. Volt, hogy 7! napig sem! Ezért úgy vagyok vele, hogy amíg ez a dolog nem rendeződik, addig inkább adok pelust kakiláshoz. Azzal is tisztában vagyok, hogy viszatartja a kakát, mert fél, hogy fájni fog. Ezért adom a hashajtót. Dokival, védőnővel beszéltem és ők is úgy látják, hogy az étrenddel nincs gond, tehát csak pszichésen kell megoldani a problémát. De ők is úgy látják, hogy még ne vegyem el tőle az éjszakai pelust, végülis éjjel úgysincs oviban.
2010. aug. 16. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Nálunk is most fogyott ki a pelus, de csak úgy döntöttem, hogy veszek még egy csomagot. A 7 napos eset után megijedtem. Akkor is úgy történt, hogy kapott kúpot, ült a bilin vagy fél órát és semmi. Erre meguntam és ráadtam a pelenkát, amibe rögtön belement. Az az igazság, hogy állva valamiért könnyebb neki. Pedig régebben ment bilibe is. Sőt régen pont úgy volt, hogy még amikor pelenkás volt és észrevettem, hogy mi készül gyorsan leültetem a bilire.

Remélem nálunk is megoldódik valamikor. Addigis ígérek fűt-fát... hátha...

2010. aug. 16. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére csak átmeneti székrekedés volt nemrég. Szerencsére pont szilvaszezon van, a nagyszülőknél vidéken elmentünk néhányszor szilvát szedni, ami meg is tette a hatását :) Próbáltátok már? A szőlő is hasonló hatású, a must meg pláne, aminek nemsokára szintén ideje lesz :)


Az a baj, hogy amíg nem tudtok kitörni ebből a körforgásból, nem fog csak úgy varázsütésre megváltozni a dolog. Visszatartja, mert fáj neki, de minél tovább tartja vissza, annál inkább fáj neki a több napos, kemény gumlit kiadnia. Kellene neki néhány jó tapasztalat, hogy lehet könnyen, erőlködés, fájdalom nélkül, szinte megkönnyebbülés-szerű is a kakilás. Csak azért írtam ezt le, mert ugye nálunk is pont most volt ilyen helyzet.


Egyébként én nem mondtam meg az oviban, hogy éjszakára még pelusos. Semmi közük hozzá, de nem is kérdezték soha.

2010. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az őszinte választ!

Eszi a szilvát, de így is kell mellé hashajtó. De ma megpróbálok rekord mennyiségű szilvát adni és holnap nem kap hashajtót, hátha....

2010. aug. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!