Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ált. Mennyi idős korig alszik...

Ált. Mennyi idős korig alszik a gyerek délután?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 20 hónapos és 3 napja nem alszik délután pedig álmos, de csak nyüglődik a kiságyban. Tapasztalatok?
2011. okt. 26. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves,de minden délután alszik 1,5 órát minimum.Lehet,hogy kibírná alvás nélkül a napot,de akkor nagyon nyűgös lenne délután.
2011. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyéni. Én fél éves koromig igényeltem, utána egy percet sem aludtam délután, és tökéletesen elvoltam nélküle. Az epilepsziás kisöcsém még 6 évesen is igényelte volna, csak az iskola miatt leszoktatta magát. Azt tudom tanácsolni, hogy ilyenkor ne rakd a kiságyba, hanem "csendes pihenőzzetek", tehát rajzolgasson/színezzen, nyugodtabb játékokat játsszon. Ha igényli még, akkor este hamarabb be fog dőlni a kiságyba, és másnap már nem fog ellenkezni az alvás miatt.
2011. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Általában addig, amíg iskolába nem mennek, tehát 5-6 éves korig.

Az én lányom 2,5 éves, ő is csinálta ezt egy ideig, hogy nem akart aludni, de nem hagytam. Mondtam neki, hogy feküdjön le, nem kell aludni, csak pihenni. Ettől megnyugodott. De persze elaludt. :D Ez tartott egy hétig, utána megint ugyanúgy elaludt rögtön, mint előtte.

Ne hagyd, hogy ne aludjon, mert egy ekkora kisgyerek (általában) igényli a délutáni alvást (ha nem igénylené, akkor nem lenne álmos).

2011. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen valóban az lehet, hogy ha nem igényelné, akkor nem lenne álmos. azt nem írtam, hogy éppen most költöztünk új lakásba és lehet, hogy ez kavar be neki egy kicsit.

köszi!

2011. okt. 26. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves koráig aludt délután, aztán mikor ovis lett, csak feküdt az ágyon csöndben és várta, hogy a többiek felkeljenek, nagyon rossz volt így neki. Állítólag én még 6 évesen is aludtam, mikor elsős koromban hazaértem a suliból. A lányom 2 éves és már alig akar délután aludni, egyre későbbre csúszik a déli alvás, így az esti is sajnos.
2011. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Költözés kavar be valószínű, tényleg, ilyen nekünk is volt. Nem szabad feladni a próbálkozást, tudja, hogy mindig lesz pihi idő, akkor is ha nem alszik el, érdemes nem hagyni játszani, hanem pl vele befeküdni az ágyba kicsit, csendben. Pár nap múlva valószínű visszaáll a rendszer.

Nekem kisfiam ovisan 4 évesen hagyta abba a délutáni alvásokat egyébként. Kislányom 2 éves, és napi 2-3 órát alszik ebéd után.

2011. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 2 es 4 honapos koraig aludt,utana barmit csinaltam,nem akart aludni.
2011. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most az vált be 25 hónapos kisfiamnál, h közvetlen ebéd előtt kimegyünk egy fél órát-addig elaltatjuk a tesót, játszunk egy picit- ebéd, és 5 perc alatt alszik. reggel 7-8 között ébred, ebéd fél1, alvás 1 körül.
2011. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. okt. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!