Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kevés napi egyszer 1.5-2 óra...

Kevés napi egyszer 1.5-2 óra séta?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a babám. Dél előtt még alszik és a déli kajcsi után megyünk sétàlni. Átlag 1.5-2 órát vagyok kint vele, főleg ilyenkor ha szép az idő. Kertes házban lakunk, megtehetném, hogy kirakom az udvarra de jó egy kicsit mozogni és emberek közé menni nekem is. Szerencsére nagyon jó baba, mindent meg tudok csinálni mellette: takarítás, főzés stb. Egyik barátnőm mondta, hogy ők naponta átlag kétszer mennek sétálni (egyidősek a gyerekeink) 1.5-2 órára. Egyszer délelőtt és aztán délután, viszont állandóan azzal jön, hogy nincs ideje a baba mellett főzni, takarítani. Már teljesen elbizonytalanított, hogy elég e a babámnak az az idő amit kint töltünk, mert inkább legyen kupi és ne legyen megfőzve de a baba legyen levegőn. Mennyi az ideális kint töltött idő szerintetek?

2021. febr. 4. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk ha ennyit kint vannak, nem csoda hogy semmire nincs ideje.. napi 1,5-2 óra bőven elég.
2021. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Én sem mentem csak napi egyszer. Elsétálgattunk a parkban vagy elviteles kávéztam egy padon ücsörögve, miközben a fiam aludt a levegőn.. Illetve összekötöttem a vásárlással is ha kellett valami.

Tök jó ha a gyerek ennél többet van levegőn, de bárhogyan is nézzük, vannak otthoni teendők is. Ha később jobb idő lesz, könnyebben meg lehet majd tenni, hogy akár egy kávé erejéig kiüljetek a teraszra, mert már kevésbé kell majd szenvedni a téli kabátos öltözködéssel..

2021. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Bőven elég. Nem csak szoptatás nácik vannak már hanem frisslevegő fasiszták. Majd mikor idősebb lesz, mentek játszóra meg kirándulni, de egy sima átlagos kedden ennyi bőven elég, illetve szellőztess gyakran.
2021. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egyszer megyünk(sőt olyan is van, hogy kimaradt, mint ma. Itt olyan szélvihar volt, hogy repkedtek a kukák az utcán). Bőven elég, persze nyáron is más lesz. 5 hónapos a babám.
2021. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Friss levegő fasiszták. Nagyon röhögök. 😂🤣

Kérdező. Ez nem egy ilyen kötelező dolog ám. Amennyi jól esik és amit az idő enged. Ha megtanul járni bent se fogod tudni tartani. Nem kell aggódnod.

2021. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is röhögök 🤣 kérdező, a barátnőd gyereke majd szív jó sok friss levegőt, a te gyereked azalatt megtanul járni meg beszélni. Barátnőd azért viszi ki, hidd el, hogy addig se kelljen vele foglalkozni. Friss levegő... persze...
2021. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon szar anya vagyok, de nálunk nem lehet sétálni, így napi fél órát vagyunk kint a kertben. Lassan elindul, utána lesz érdekes a kertben mászkálás.
2021. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Tudod ki lenne kint 3 4 órát a 2 fokban? 😅 Anya is mindig zaklatott ezzel h miért nem setalgatok vele orakat kint a hidegben... Hát örültem h kicist bambulhattam....
2021. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodom ezen a "mennyi kintlét az elegendő?" kérdésen. Három gyerkőcöm van, a legkisebbem most 9 hónapos. A két nagyobbal (8 éves fiú, 6 éves lány) még panelben laktunk, akkoriban én is szinte menekültem ki a babámmal a négy fal közül. Én nem a babámmal való foglalkozás elől menekültem ki, hanem, mert a kisfiam például szabályosan hozta reggel a cipőit onnantól kezdve, hogy megtanult járni. Amikor a kislányom született pedig már bőven benne voltunk a kisfiammal a játszóterezős korszakunkban, úgyhogy akkor már két pici gyerekkel róttam napi több órán át a kilométereket.

Most viszont már családi házban lakunk, a második kislányom már ide született. Az a helyzet, hogy Vele bizony nem megyünk napi több órát levegőre. Így is arról szólnak a napjaink, hogy reggel visszük a nagyobbakat suliba-oviba, délben hazahozzuk az ovisomat, délután a fiamat a suliból, heti kétszer járunk a fiammal alapozó tornára, amikor minden gyerek jön velem, ugyanis nincs kire bíznom Őket, szval olyan érzésem van, hogy folyton mozgásban vagyunk, csak nem célirányosan a jatszóra, hanem ügyeket intézni, vinni a nagyobbakat ide-oda. Úgy érzem, csodaszámba mennek az olyan napok, amikor szó szerint nem kell kitennünk a lábunkat a házból, és tudok haladni az itthoni dolgaimmal, a kislányom boldogan el tud szöszmötölni a játékai között, ne adj' isten pihenni is tudok, amikor a kislányom alszik. Gondolom, ahogy tavaszodik majd, meg, ahogy megtanul járni a babám, egyre többet fogjuk igényelni a csavargást, most viszont még örülök az itthon töltött időnek. A friss levegőről mindig gondoskodom.

2021. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én utálom ha beleszólnak abba, hogy mennyit viszem ki a gyerekem. Én szeretek itthon lenni, itthon tevékenykedni, viszont tudom kell nekik a séta, új ingerek ezért viszem, de abba ne szóljon bele senki, hogy hányszor mennyi időre. Amennyi belefér és kényelmes. Nem fogok mártírkodni, nem áll jól.


Meg nem ismerjük mások körülményeit se. Mi egy olyan társasházban lakunk ahol nincs lift, igaz 1 emeletet kell lecipelni a babakocsit, de mire sikerül egyedül megizzadok, kiköpöm a tüdőm és tudom hogy hazafelé ezt úgy kellene megoldani hogy ne ébredjen fel a gyerek. És akkor javasolgatják hogy vigyem ki mégegyszer.

Mondtam mindenkinek, hogy majd tavasztól, mikor elég egy pulcsi nekem, a gyereknek meg egy extra kabát, akkor majd a hátamra veszem és megyünk kétszer de addig ne szóljon bele senki. 🤷‍♀️ addigra fog majd tudni magától járni szerintem, és nagykabátban félek a hátamra tenni ez az oka.

2021. febr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!