Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyával egy hete lejárun...

A kiskutyával egy hete lejárunk sétálni de még egyszer sem végezte el lent a dolgát, se pisi se kaka nem volt. Hazáig tartogatja, ahogy hazaérünk rohan a pelenkára. Minden nap több órán àt lent vagyunk de semmi. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Idővel hozzá fog szokni, esetleg el látja a többi kutyától is.

Az én kutyám is ezt csinálta az első hetekben, végül teljesen szobatiszta lett.

Esetleg ha van egy kis kert, vagy udvar, ott eltölthetsz vele egy kis időt, míg szaglászik hátha pont el is végzi a dolgát.

2019. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi idős? Ha eddig azt tanítottad, hogy pelenkára menjen, most miért csodálkozol?
2019. aug. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 hónapos. Most kapta meg az oltásait amivel ki lehet vinni. Eddig úgy voltam vele, hogy inkább a penkára piszkítson mint szanaszét a lakásban.
2019. aug. 6. 01:33
 4/12 anonim válasza:
95%
Milyen fajta kutyus?
2019. aug. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg azt, hogy hosszú ideig lent vagy, majd felmentek.


Ekkor ez lesz a fejében: "végre mehetek vécézni a pelenkára", és az ingert is érezni fogja (mint amikor mentek haza, és minél közelebb vagytok a vécéhez, annál jobban kell)


Viszont ahelyett, hogy hagynád a pelenkára menni, vidd le újra.


Ha nem működik, megpróbálhatod még párszor, de közben sokat maradj lent, és vigyázz hogy ne pisiljen be a folyosón.


Amint a fűre végzi, hatalmas dicséret, jutalom, örülés - érezze, hogy valami fantasztikusat csinált :)

2019. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka a ludas, inkább csinálta volna a padlóra bárhová. Szegény össze van zavarodva, nem érti mit akarsz,hiszen eddig a pelenkára szoktattad. Legyél kitartó, egy darabig ez lesz.
2019. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd le magaddal a pelenkát és tedd a fűre.


Mekkora kutya? Meg tudod oldani, hogy ha rááll, akkor gyorsan lekapd róla vagy kihúzd alóla?


Ha sikerül a fűre produkálni, akkor dicsérd meg alaposan.

2019. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka a wc-je. Szerintem ne használj többet pelenkát.

Ha keresi, akkor vidd le.

2019. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Szép lassan le kell szoktatni a pelenkáról, erre írtak tippeket már, azt nem ismételném.

Én még egyet mondanék, hogy mit használj pelenka helyett a lakásban, mert előfordulhatnak balesetek szobatiszta kutyánál is (például ha rájön a hasmars). Vegyél egy ládát, olyasmit, amiben piacokon a gyümölcsöket/zöldségeket árulják, nem drága, de az is lehet, hogy akinek már nem kell, és csak a kukába dobná, oda is adja, létezik olyan, ami tömör, meg olyan, amin rések vannak, ha lyukacsos, akkor tegyél alá valamit, és töltsd fel földdel, esetleg füvet is ültethetsz bele, legyen olyan, mint a szabadban.

2019. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Esetleg a lepontozás mellé érv? Vagy az már luxus ezen az oldalon? Itt olvastam más felhasználótól, hogy alkalmaz ilyen ládás megoldást. A kutya idősebb is lesz, amikor már nem biztos, hogy tartani tudja magát, bármikor beüthet egy betegség, elkaphatja más kutyától, vagy tápváltásnál is előjöhet hasmenés, a gazdi nem mindig tud otthon lenni, a baleset meg nem mindig sikerül a könnyen takarítható felületre. Sose volt pelenkás a kutyám, de volt már beteg, olyan megoldást kerestem, ami könnyen takarítható, és nem kell a lábtörlőt meg az ajtót tisztogatni utána (mert az enyém ilyenkor jellemzően az ajtó elé csinált, amit aztán mikor éppen benyitok, mert megyek haza, össze is koszol a termés). Ez a ládás/földes megoldás megfelelő, átszoktatásra is, balesetek esetére is. Szóval várom az ellenérveket, de aki csak a gombokat tudja nyomkodni, azt ostobának tartom így ismeretlenül is.
2019. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!