Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem 3 napja sír ha...

2 évesem 3 napja sír ha leteszem este aludni, ölbe kérezkedik, aztán ez megy órákig mire elfárad és elalszik?

Figyelt kérdés

Soha nem vol probléma az elalvással, ilyet sem produkált soha. Ugyanúgy eszik, iszik, ugyanazok a rutinok, semmije sem fáj, egészséges, mozog eleget, délután alszik szépen.


Miért lehet és mennyi idegig tart akinél volt?


2011. nov. 21. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ezer" oka lehet, így én most csak azt a verziót vetem fel, amit megérzésem mond: VELED történt valami esetleg. (Ráadásul semmi feltűnő változás szerinted NEM történt a KÖRÜLMÉNYEKBEN.) A kisgyermek érzi, ami mások lelkében mozog, főleg , ami a szülőjében, de a vele foglalkozó más felnőtt tudatalattiját, vagy akár tudatos szinten levő érzelmeit is tükrözi. Azt is érzi, ami tudat alá fojt(ott) a felnőtt... és akár meg is jelenik rajtuk, pl. kisírja a helyettünk a bánatunkat...


De mivel ilyen kevés infóból nem lehet igazán sejteni sem (nem ismerem a körülményeket), kérdezz meg élőben is szakembereket, orvostól gyermekpszichológusig, de ecseteld nekik a részleteket is, ne csak annyit, amennyit itt.

2011. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...előző vagyok, a másik felvetésem: jön a foga. (Vagy ez is a gond, az is a gond.)
2011. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fél valamitől, pl. sötétségtől, vagy látott valamit (esetleg a tévében), ami felkavarta. 2 évesen már emlékezhet dolgokra, és sok mindent megért (vagy félreért), amit lát és hall maga körül. Sőt már álmodik is. Lehet, hogy itt kell keresni a probléma gyökerét. Játszd el vele babákkal vagy plüssállatokkal az esti lefekvést, hátha mutat vagy mond valamit a picid "játékból", amiből ki lehet indulni. És ha ki tudja játszani magából a feszültséget, talán az elalvás is könnyebb lesz neki.
2011. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kétnyelvű. Fura dolog, mert a magyar az anyanyelve és a másik csak szerzett. Mégis, mintha a másik nyelven jobban tudnám nyugtatni. Pedig nem vagyok benne biztos, hogy ért mindent, természetesen tud mondókákat, szavakat, de mégsem ugyanaz mint a magyar. Magyarul elmond kis történeteket, a másik nyelven még nem tudja összetenni, csak megnevez dolgokat, még nem érzi a nyelvtanját. Csak eszembe jutott, hogy kipróbálom mit szól hozzá és megnyugodott, sokkal előbb mint amikor magyarul beszeltem hozzá.
2011. nov. 22. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!