Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felkeltitek a délutáni alvásbó...

Felkeltitek a délutáni alvásból a gyereket, ha túl sokat alszik?

Figyelt kérdés
Hogyan? Nem szokott hisztis lenni utána? Van valami módszer, hogy felkeltés után ne legyen nyűgős?

2021. febr. 23. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Igen, felkeltettem a fiam. Kinyitottam az ajtót, elkezdtem tenni venni körülötte, erre általában felébredt. Nem volt nyűgös, aludt eleget (ez általában 3 óra alvás volt).

Most a kicsit is felkeltem (6 hónapos lesz), ha az esti utolsó 1 órás alvást elhúzná, mert nem este 10-kor akarom fektetni. Ugyanúgy csinálom, mint a nagynál anno. Ő sem nyűgös, mosolyogva ébred.

2021. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is felebresztem ha sokkal tovább alszik, mert utána minden megcsuszna. De legtöbbször magától is nyugosen ébred, ha én keltem, akkor is. Hamar meg lehet vigasztalni szerencsere.
2021. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Csak ha időre kell elkészülni (pl. vendégségbe megyünk), vagy ha már nagyon sokat, mondjuk 3 órát aludt. (4 éves lesz.)
2021. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel
2021. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Csak nagyon indokolt esetben, ha elkésnénk valahonnét. Van annak oka, ha többet alszik, mint szokott. Hozzátenném, az én gyerekeim akármennyit aludtak délután, este 9-kor aludtak gond nélkül.
2021. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem szoktam felébreszteni, se reggel, se délután, két éves.
2021. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Fel. Kiveszem az ágyból és ölbeveszem. Egy kicsit hisztis szokott lenni néha. Az élet kemény.
2021. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pont ahol ha tovább hagyom aludni, este fog kukorékolni. Ez 16:30.


Viszont ritka hogy eddig alszik, szóval az a pár alkalom belefér. Ha felkeltem, az van hogy 30 perc sírás szóval inkább hagyom.

2021. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
#6 vagyok, amúgy én azért nem ébresztem, mert javarészt magának alakította a napirendjét és így 11-12 között szokott elaludni. Általában 2-2,5 órát alszik, nagyritkán hármat délután. Na most ha pl 12 körül aludt el és 2,5 óra után sem ébred akkor én inkább úgy alakitom a délutáni programot, hogy fárasztóbb legyen neki. Ha azt látom azon a héten, hogy két egymást követő nap van mondjuk ilyen hosszú alvás, akkor próbálom letenni előbb, 11 körül, és akkor meg nincs gond belőle. Ha meg az a helyzet áll fent, hogy mondjuk nekem jön ki úgy valami, pl ügyintézés, hogy minden igyekezetem ellenére elhúzódik és csak 13 óra körül érünk haza, és onnantól alszik 2,5-3 órát, akkor rátudok, hogy én voltam balfsz és este sokáig fent lesz, ez ilyen.
2021. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy 15 órakor felkeltem, mindegy mennyit aludt. Ha nem tenném, akkor este képtelenség lenne időben elaltatni.

Tehát ha fel2-2kor alszik el, akkor is max 3-ig alhat. De általában fél 1-1tol alszik. 3 és fél éves.

2021. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!