Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos fiamnak nincs még...

16 hónapos fiamnak nincs még értelmes szava amit használ,aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Babanyelven gagyarászik. Mutogat állandóan,hogy mit szeretne,de nem mondja. Állathangot tud utánozni,de csak két félét. Háp-háp,vau-vau. Nagyon sok mindent megért. Rengeteget foglalkozom vele,igényli is,nem szeret egyedül játszani. Egész nap engem nyúz,olvasok neki sokat,beszélek non-stop hozzá,ezért is furi nekem,hogy még egy szót sem tud kimondani. Kicsit aggódni kezdtem. A mozgásfejlődése szuper volt,mindent gyönyörűen csinált. Sokat vagyunk kettesben,egyke gyerek,nincs rákényszerülve hogy megértesse magát. Én ugye tudom azonnal mit szeretne.
2021. febr. 25. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

2 szava van: háp-háp és vau-vau. Ezek szavak. Egy ekkora gyereknél fontosak ezek is.

Egyébként nem gond. 2 éves korára kell 20 szót tudnia (ezekben a hangutánzók is benne vannak).

2021. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is valahogy így vagyunk.

A védőnönk azt mondta, hogy két (talán két és fél) éves korban nincs az elvárt szinten, akkor van gond.

Viszont azt kérdezte, hogy mutogat-e, megérti-e az utasításokat és végre hajtja-e. Ha igen, nincs gond, majd beindul a beszéd is.

2021. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tudom mit vársz egy 16 hónapos gyerektől, hogy beszéljen. Én se beszéltem hosszú ideig.
2021. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek irreális elvárásaim,sőt semmilyen elvárásaim nincsenek. Imádom úgy ahogy van és büszke vagyok rá. Nem várom el hogy beszéljen csak egy aggódó anyuka vagyok. Gondoltam megkérdezem itt a tapasztaltabb szülőktől,hogy van-e okom rá.
2021. febr. 25. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém két éves koráig egy szót se beszélt. Szeptemberben kezdte az ovit, és tegnap megsúgta nekem, hogy ő a Zsuzsit fogja feleségül venni.
2021. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3 évesen szólalt meg. Ma már 5 éves, be nem áll a szája :).
2021. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!