Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A legjobb verses, mondókás...

A legjobb verses, mondókás könyvet keresem 2 éves kislányomnak. Szerintetek melyik az?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kinek mi a jó, nekünk pl. megvannak ezek a könyvek:


Szeret engem a világ


Osvát Erzsébet összes verse


Mentovics Éva: Gólya, gólya gilice

2010. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a cini cini muzsikát vettem meg, nagyon sok vers, meg mondóka van benne életkorra lebontva. Igaz, nem szép rajzos...
2010. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mi ezt kaptuk most nemrég, [link]


a kislányom nagyon megszerette, pár napja kaptuk, estére már kéri. a rajzok is szépek benne.

sok új mondókát nem találtam benne, akad azért, de sztem élvezetes, jó kis kiadvány, és nem is drága. :)

20 hónapos a kislányom.

2010. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.
2010. aug. 18. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Füzesi Zsuzsa mondókáskönyvei nagyon szépek, színvonalasak. Minden mondókához van kép is, egy idő után már a képről kívülről tudják a verseket, mondókákat. Füzesi Zsuzsa: Eszterlánc, Ünnepekre könyvei is nagyon jók. Fiam és a lányom is nagyon szerette ennyi idősen őket.
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a kislányom első szülinapjára kaptuk a Füzesi Zsuzsa:Mondókáskönyv-et.Annyira jó.Rengeteg mondóka van benne,csodálatos rajzokkal.Kislányom attól a pillanattól,hogy kinyitotta,nem akar másik könyvet.És mindig mutatta a rajzot,amikor nem tudott még beszélni,és én elmondtam neki a mondókát belőle,és most 23 hónapos,és folyékonyan beszél,és ő maga mondja belőle a mondókákat.Nagyon ügyes.És szerintem ez a könyv sokat segített abban,hogy ilyen hamar,ilyen tisztán,és teljesen hibátlanul,érthetően megtanult beszélni.Ezt mindenkinek ajánlom.
2010. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekünk a Kerekítő-ölbeni játékok,mondókák váltak be,de nagyon...:))s a Marék Veronika:jó éjszakát Annipanni,Boribon szülinapja!!!minden este átnézegetjük őket!!(2 éves)
2010. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó és szép könyv Gazdag Erzsi: Mesebolt című kötete.


[link]


"Kedves, ritmusos gyerekversből sosem lehet elég. Ha szívesen beszereznénk még valamit a Bóbita és a Cini-cini muzsika mellé, akkor Gazdag Erzsi Meseboltja kiváló választás. Akár vajat nyalogató cirmos cicáról, akár a margarétával táncolni akaró szélről, akár Januárról ír is, Gazdag Erzsi versei ritmusosak, kedvesek, élvezetesek. Helyenként még a gyerek szókincsét is növelhetjük vele, ha éppen olyan kifejezésbe botlunk, mint a „barázda” vagy a „búra ád”.


K. Lukáts Kató illusztrációi pedig a versekhez hasonlóan kedvesek. Az illusztrátor nagyon jól elkapta a versek hangulatát, s azok sok szín, mozgás, szereplő révén valóban megelevenednek. Akár kis történetet elmondó verses mese, a Hóember vagy Margarét, akár egy-egy hónapot, természeti jelenséget elevenít meg a vers, mint a Január vagy a Nyári eső, mindenképpen biztos, hogy örömmel hallgatják és mondogatják majd az ovisok."

2010. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek.
2010. aug. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!