Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 5éves nagyon apás...

A kislányom 5éves nagyon apás ez változhat még?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Persze. Bármikor úgy dönthet hogy megutálja őt. Akár holnap is, akár 40 év múlva is.
2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kell megutálni dehogy is de azért néha hozzám is bújhatna.

Engem is kereshetne :(

2021. márc. 4. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem az apásság miatt van szerintem. Ha eltűnne az apa az életéből, akkor sem biztos hogy "keresne helyette valakit", tehát ez inkább a ti kapcsolatotokról szól. De az tény hogy a fiúk inkább anyásak, míg a lányok meg apásak.
2021. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ebben a korban ez a normális. "Szerelmes" az apjába, te vagy a rivális. Hamarosan rájön, hogy veled kell azonosulnia ahhoz, hogy "meghódítsa" apát, és onnantól nem leszel rivális, a rajongása pedig alábbhagy. Ha 7 éves koráig nem történik meg, az lehet probléma.

Úgy tudod segíteni, ha hagyod, biztos háttér maradsz neki, de egyértelműen kimutatod a szereteted az apuka irányába is.

2021. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom te vagy vele 0-24- ben és apa a ritkaság (ha sokat foglalkozik vele, akkor is ott látja kevesebbszer).


Vagy te vagy a szigorú, nevelő szülő, ő pedig a játék, szórakozás szigete.


Mindkettőn tudtok javítani.

Hetente szánj saját magadra időt házon kívül, ha enyhül a járvány és lehet menni.

Hiányozz te is neki.


Ha pedig apa nem fegyelmez, akkor le kell ülnöd vele beszélgetni erről, hogy ne mindig azt várja, hogy te lépj fel szigorúan, ha rá kell szólni, akkor tudatosan lépj vissza, hogy apa intézkedjen.

2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk fordítva van, anyás a kislányom.

Ahogy korábban írták ez azért van, mert én keményebben fogom, míg az anyja vajszívű és engedékeny vele.

Cserébe az ő kéréseit totálisan leszarja, csak akkor hajlandó bármire is, ha én kérem.

Szóltam a páromnak, hogy ebből egy egyenlőtlen felállás lesz, de ő nem képes határozottan szólni, ezért át is lép rajta a gyerek és abszolút nem veszi komolyan.

Ez addig nem baj amíg én is ott vagyok, de ha nem, akkor szinte kezelhetetlen és hisztis.

Ha pedig kell neki valami amit nem lehet, akkor anyához rohan és megint nekem kell a gonosz apának lennem.

2021. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!