Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól kell...

Mennyi idős kortól kell hagyni a gyereket, hogy megharcolja a saját csatáit?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam nem szereti, ha ölelgetik, puszilgatják. Anyósom viszont állandóan az arcába mászik, akkor kifejezetten, amikor az ülésmagasítóba van kötve a fiam és nem tud menekülni. Ha a fiam elutasítja, jön az eljátszott szomorkodás, elvonulás. Ma el is mondta a kisfiam, hogy fél a mamitól, mert hangos, túl közel beszél hozzá. Kértük már anyósomat (férjem is és apósom is), hogy szokjon le erről, de csak vihog vagy jó alapos önsajnálattal megsértődik.

A férjem ötlete az, hogy hagyjuk, hogy a fiunk oldja meg a dolgot. Hagyjuk, hogy őszinte gyerekszájjal elküldje a nagymamát, ha valami neki kényelmetlen. Képes erre, de az anyósom vagy folytatja ("még egy utolsó puszikát cupcupcupcupcup") vagy érzelmileg zsarolja ("hát jó, akkor látom, én nem érdemlem meg").

Szerintem ez nem egy ovis korosztály dolga. Ilyenkor nem nekünk, szülőknek kell felvenni a kesztyűt? Vagy túlóvom?



2021. márc. 6. 01:59
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Saját csatáit a saját korosztályában tudja megharcolni. Egy felnôttel szemben esélytelen. Muszáj lesz nektek dûlôre jutni a nagymamával.
2021. márc. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%
Szerintem is neked van igazad, talán jobb neki még ha nem neki kell egy ilyen számára kínos/kellemetlen helyzetet megoldania. Mondjuk anyós is lehetne egy kicsit "érettebb", hamár ennyien kértétek normálisan és a kiskölyök is lekommunikálja mit szeretne (vagy éppen mit nem).
2021. márc. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Derjaderja ***** válasza:
96%
Ti sem tudjátok megoldani, erre a 3 évestől várjátok?
2021. márc. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem a 3 éves dolga ezt megoldani. Esetleg erélyesebben szóljatok rá legközelebb. Azt mondtátok neki, hogy a gyerek konkrétan fél tőle a viselkedése miatt? Én talán a helyében ezen elgondolkoznék. (Bár én még a macskám privát szféráját is tiszteletben tudom tartani, nemhogy egy másik emberét...)
2021. márc. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Mindig segítek neki.
2021. márc. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1%
Utálod az anyósod,és a gyereked ezt így adja vissza,tükröt tart neked. Magyarul ő is utálja. Békélj meg a mamival,vagy ne is látogassátok egymást.
2021. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Te nem azt akarod, hogy a saját harcát vívja, hanem jelenleg is a tiédet. Úgyhogy inkább magadban tegyél rendet.
2021. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
3 évesen meg ne ülésmagasítóba tedd.
2021. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3%
Hiába pontoztok le,a gyerek anya minden rezdülésére ki van hegyezve. Ha anya valakinek a társaságában feszült,ideges lesz,a gyerek is igy fog viselkedni azzal a személlyel.
2021. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!