Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a dackorszak? Meddig tart...

Ez a dackorszak? Meddig tart vajon?Magától elmúlik,vagy nekem kell elmúlasztanom?

Figyelt kérdés
2 éves múlt kislányom, mindent is "akarja, szeretnék, egyedül" persze ha nem szabad vagy nem sikerül jön a hisztiroham. Amúgy annyira édes,hogy haragudni se tudok rá, de érzem h most kéne szigorúnak lenni, de azt sem szeretném, letörjem a lelkesedését. Nagyon érdeklődő, segíteni szeretne mindenben, aktív, mindent megfog megvizsgál,szeret menni mindenhova. A hisztiről próbálok nem tudomást venni, de kis idő után jön és hozzám bújik,ölel,nem utasítom el. A boltokban is egyedül akar menni,csak hát mindent megfog,megpiszkál, ha nem szabad megint hiszti. Ennek ellenére vigyem és "gyakoroljuk"? Eddig szépen viselkedett mindenhol,nem rég van csak ez a valami😅 azt is észre veszem,h sokszor olyannal próbálkozik amiről pontosan tudja h nem szabad,mégis csinálja,de habrászólok ordítás van. Tudom h próbálgat,de ez elmúlik vagy rajtam múlik h vége legyen? bölcsis is lett közben,így nagyon bújós is most,ez mondjuk nem baj.

2021. márc. 6. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy természetes folyamat,de a lényeg te hogyan reagálsz. Ha engedsz a hisztériának nem fog elmúlni soha,és csak egyre rosszabb lesz ,ahogy nő a gyerek . Hidd el ,pokoli amikor egy 8-10 ,vagy még idősebb gyerek csinálja,zsarolja éső irányítja a szüleit,nem egészséges senkinek a szituáció.

A nem az legyen nem,hamar abba fogja hagyni,ha látja ,hogy csak magát strapálja ezzel de nem éri el nálad hisztivel amit akar . Ehhez következetesnek kell lenni ,akkor is ha fáradt vagy ,ha nincs kedved hallgatni,és mindig .

2021. márc. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

A dackorszak a sajàt határainak a keresése és megtalálasa, a frusztrációk és a düh kezelésének megtanulásáról szól.


Nem tudod elmúlasztani, vsak helyesen kezelni.


Nemmkiábrándítani akarlak, de ez vagy 1-2 évet tartani fog még.


Lányom 1,5 volt, amikor indult, lassan 3 és még tart.

De már nem olyan hangos és nem tart olyan sokáig.

Hamarabb lenyugszik. Van, amit megért ès el is fogad egy kis morgással.

Már nem dobálja magát, és nem visít fejhangon csak ritkán.

De kerülöm is azt a helyzetet, ami súlyosbítja.

Nem tiltok olyat, amit csak megszokásból tiltok.. pl csoki.. ràjöttem, ha ráhagyom, akkor közel annyit eszik amennyit adtam volna.. annyi a kikötés, hogy rendes étkezés után, és vacsi után nincs

Amióta így van, nem kell neki nappta 10-szer megtiltani.. konkrétan ebéd után kér 1 bonbont vagy ilyesmit aztán sem előtte sem utána

De ez csak egy példa

Hagyom hogy pacsáljon..

Vagy kimegyünk az esőben is..

Rájöttem, hogy nem sokáig

Esőruha

Amit kell inkább kimosom.. meg lefürdetem melegvízben, ha kell.


Rosszabb ha:

Mindent nem szabad

Túlfárad

( nálunk nem opció, de sok édeset eszik.. csak a csokit szereti más édeset nem fogyaszt, )


Kezelés:

Minden gyereknél egyéni.

Nálunk kinkell várni, hogy ő jöjjön oda.

Ha öleles, akkor kapálózik..

Szép szó megnyugtatás sem használ.

Lefogás sem. amikor veszélyes.

Olyankor becsukom szobájába 1-2 p és megnyugszik.


Neki önmegnyugtatás kell.


De mire rájöttünk.....

2021. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nálunk a szobájába csukás nem használ, ölelés kell neki inkább,és magyarázat,h mit mikor hogyan lehet vahy nem lehet. Megérti csak nem fogadja mindig el.
2021. márc. 6. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne azt mondd neki, hogy nem szabad, pl. a boltban, hanem fogd meg a kezét, és tereld el a figyelmét, és vidd oda, amit venni akarsz, és kérdezd meg: ezt vagy ezt vegyük-e? Ha egy harmadikra mutat, akkor tedd be a kosárba azt, amit te akarsz, és menj tovább, de ilyenkor nem is kell válaszolni neki, hanem valami másról kell elkezdeni beszélni.
2021. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!