Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg a home...

Hogy oldjátok meg a home office-t egy gyerekesek?

Figyelt kérdés

Férjem és én is home office-ban dolgozunk. A gyerek óvodás, magyarán nincs neki online foglalkozás. Amúgy sokat vagyok/vagyunk vele, de így is sok az üresjárat. Akikkel össze szokott járni, karanténban vannak, és most kicsit őt is féltem, hiszen nincs oltva (mi az apjával igen).

Társasozunk sokat, szoktam vele kimenni, de délután nem alszik már, és este kilencre már dögfáradt vagyok. Filmre nem szeretném rácsatornázni, de nincs kivel játszania.

Tudom, hogy 2-3-stb. gyerekkel, pláne több iskolással sokkal nehezebb, ezt hallgatom eleget (ezért nem írom ki a Facebook oldalamon), el is hiszem, engem sorstársak érdekelnek, ahol a gyereknek nincs kivel játszania (a szülőkön kívül).



2021. márc. 21. 10:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk férjem 2-3 óra alatt lezavarja a munkáját és ő foglalkozik vele, sajnos nekem 8 órát kvázi ott kell ülnöm.
2021. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%
Azt írod hogy tudod hogy 2-3 gyerekkel sokkal nehezebb, de közben meg arra utalsz hogy neked nehezebb mert a gyereknek nincs kivel játszania. Hidd el az a “játék” úgy működik a kicsiknél hogy neked 3 percenként oda kell menni valamiért, összevesznek és visítoznak egész nap. Jó munkát..! Van olyan hogy csak az egyik van itthon, adok neki ilyen-olyan játékot, mesét is néz, egy órára kimegyünk sétálni, játszani. Nem nagy probléma egy gyerek.
2021. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%

Most zárt be a bölcsi, én leszek itthon vele egyedül home office-ban. Szerencsére a főnököm megértő, a lényeg hogy kész legyen a mennyiség, nem kell állandóan ott ülnöm. Persze azért teljesíteni is kell.


A fiam 14 hónapos, megreggelizünk, közben dolgozom, utána játék a szobájában egyedül, ha sír, akkor anyatej, és alszik 1 órát. Utána újra kaja, addig elvan, és ezekben az időkben próbálom letudni a munka nagy részét. Ha ovisom lenne, akkor bizony ilyen kivételes élethelyzetben megengedném neki h több mesét nézzen, mint normális esetben, vagy van gyerekeknek való videojáték, vennék neki valamit a ps4-re és jatszhat max 1 órát. De ugye nálunk még a tv nézés nincs megengedve, így ez a lehetőség kilőve.

2021. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%
Enyém már sulis. Mind ketten homeofficeban vagyunk. Én fuxen fél8tól 4ig dolgozom. Páromé nem ilyen fix, de vannak több órás online megbeszélései. Gyereknek 11ig van online suli. Utána félóra max amíg a leckét megírja. Annyi a szerencsénk, hogy zenésznek készül, így dobol és zongorazik pár órát még általában ( az én "irodámmal vannak egy szobában a hangszerek, hatalmas élmény dobolás mellett dolgozni). E mellett olvasni szokott még, meg nyomkodja a Switchét, de azért gyakran unja halálra magát.
2021. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is munka van nem munkaidő így tulajdonképpen enyém az egész éjszaka 😅
2021. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

(2-es, azért írtam ki, hogy elkerüljem a tiédhez hasonló válaszokat, amikkel semmire nem megyek, mivel olyanokat kérdeztem, akiknek egy van - de belátom, ez illúzió.

Ha neked több van, akkor a kérdés értelemszerűen nem rad vonatkozott. Ez szovegertelmezes és nem gyerekszám kérdése.

De tudom, hogy az egész hozzászólásod értelme az utolsó mondat volt: legalább a mai örömadagod is megvolt.)


A többieknek köszönöm, még várnék választ. Lehet, hogy csak az azzal kapcsolatos lelkifurim kene legyőzni, hogy valami film előtt görnyed, de napi egy óránál többet nem tudok engedni neki. A férjem keveset bevonható csak. A gyerek meg néha szemrehányást tesz, hogy nincs testvére és unatkozik...😢

2021. márc. 21. 11:56
 7/30 anonim ***** válasza:
42%
2-es vagyok válaszoltam a kérdésedre is. Attól hogy több gyerekem van nem azt jelenti hogy mindig több van otthon. Lehet hogy hihetetlen neked de tudom milyen egy gyerekkel. A te álszenteskedő szöveged viszont marha idegesítő.
2021. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Ráadásul képzeld, szinte az egész tél úgy telt hogy 1 gyerek mellett voltam home office-ban, mert idén nátha miatt hol egyiknek-hol másiknak kellett itthon maradnia.
2021. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

2-és: Alapvetően kettő van otthon, attól mert néha az egyik elmegy, ez nem ugyanaz. A szövegem nem álszenteskedo, leírtam, hogy TUDOM, hogy több a több, hogy te minek értelmezed, az a te dolgod.

Azt szerettem volna elkerülni, hogy aki úgy érzi, hogy tudja, mert volt már neki egy is, az felsőbbrendűsködjön, ahogy azt most te teszed. Nem, nem tudod. Szoktak testvérert sírva könyörögni a gyerekeid?

Röviden: nem keresnél egy másik kérdést, ami neked szól? Vagy írj ki egy sajatot, amivel elégtételt szerezhetsz magadnak, akar szólhat az álszenteskedő egy gyerekesekről is. Mit szólsz?

2021. márc. 21. 12:12
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy éppen sikerül. Kiscsoportos nagyon szereti az ovit és minden nap ha hiszti nem is de mindíg mondja hogy ő holnap megy oviba. Mellette 22 hetes terhes vagyok szóval nagyon nehéz mert testileg lelkileg de ez van. Apuka kamionos/hetel. Egyedül vagyok vele hétközben. Rugalmas a munkám és elég jól elvan egyedül is de azért mindíg kell valami. Vagy éppen mondani hogy mivel játszott régen. Ha végeztem indulunk ki sétálni/biciklizni vagy az udvarra ha szar az idő akkor bent lefoglalom. Ebéd után alvás. Szerencsére alszik 2-3 órát is sokszor így akkor jöhet a munka megint. Ha felkel séta ismét. Aztán főzöm a vacsorát és a másnapi ebédet. Ő addig megint egyedül játszik. Estére kivagyok így 20tól mesét méz a tvben ha nincs kedve egyedül játszani, persze közben nem érdekli és játszik együtt. 21kor ha van kedve olvasók neki ha nincs akkor fél 22kor alvás legkésőbb. Reggel 6kor percre pontosan kel.
2021. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!