Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Négy gyerekesek, mik a tapaszt...

Négy gyerekesek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz négy gyerekkel? Segítség nélkül, 3-4 év korkülönbséggel köztük. Mennyi pénzből lehet ennyi gyerekkel normálisan megélni?

2017. ápr. 4. 08:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Három után igazból már tökmindegy a létszám.


Anyagilag azonban nagyon nem az. Mit takar számodra a "normálisan"? Azt, hogy turkálóból megvan minden, vagy egészséges étel, programok, nyaralások,stb?


Negyedik gyereknél pl. az autót is le kell cserélni, hogy beférjenek.

2017. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ami kerdes nekem: jut-e kulon figyelem mindenkire? Hogyan lehet a korkulonbseg miatt a programokat, nyaralast osszeegyeztetni. Anyagilag: iskolas gyereknek uj ruha, olyan meretben nehez hasznaltat talalni, es igen, egeszseges, boseges kaja, nyaralas, kulonorak.
2017. ápr. 4. 09:02
 3/27 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más.

Szerintem is a három a vízválasztó, onnan már rutinosnak számítasz. (bár meglepetések mindig akadnak)


A segítség nélkül mit jelent? A férjed sem? Vagy a nagyszülők hiányoznak? Szerintem az alkalmi bébiszitter szükséges ilyenkor már, hiszen adódhatnak olyan események, amikor mindkettőtöknek ott kell lenni valahol, pl egy verseny az egyiknek, a másiknak szülői, vagy nálunk már ballagás és verseny is volt egyszerre, a verseny 100 km-rel arrébb, a ballagásra tesók nem jöhettek, így kellett valaki, aki vigyáz rájuk. Az meg szinte rendszeresnek mondható, hogy egy beteg, de kettőnek meg programja van, eltérő helyen. :)

Minél nagyobbak, annál több ilyen dolog adódik.


A pénz...hát ez is változó, igényektől is függ. Azt gondolom már tapasztaltad, hogy minél nagyobbak, annál többe kerülnek, tehát a gimis és egyetemi évekre érdemes félretenni. (tudom, hogy nem kötelező egyetemre menni, de akkor meg jó lesz egy indítótőkének)

Szerintem minimum 500ezer a szükséges összeg, hitel nélkül.


Most milyen a hárommal? Mennyire gyakori a probléma? Milyen összegből éltek most?

2017. ápr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Most látom a kommentedet. A figyelem osztható, szerintem 3 után ez már menni fog.

A nyaralás valóban nehézkes, de megoldható. Csak már ritkábban mész állatkertbe, és többször tengerpartra. Illetve, ha baba/gyerekbarát hotelbe mész, 11-12 év felett már unalmas, így ő inkább egy neki való táborban tölti ilyenkor az idejét.

2017. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Sokszor ugy erzem, ez a hatar, mar sokszor van, hogy egyszerre akar/mond valamit a harom gyerek, es nem tudok mindenkire kulon figyelni. Es a nagyon sokat olik egymast. A kicsivel jol elvannak.

Ferjemmel egyutt toljuk a szekeret, bar neki eleg kotott a munkaideje. Nagyszulok egyre kevesbe tudnak segiteni, bebiszitterunk nincs.

Meg kicsit felnek is attol, hogy ujra kell kezdeni mindent: terhesseg, szules, ejszakazas, cipekedes. Kozben meg olyan boldogsag volt a harmadik is. Meg felek, sosem tudnank kettesben lenni a ferjemmel.

2017. ápr. 4. 09:26
 6/27 A kérdező kommentje:
Egyebkent negy gyerekkel el lehet menni nyaralni? :D egyreszt, hogy van-e az a penz, hogy ennyien el tudjanak menni pl kulfoldre (ok tudom, egyeni), masreszt ez megy-e ket szulovel, vagy mar csak harmadik felnottel?
2017. ápr. 4. 09:38
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

Ha úgy érzed, hogy itta figyelmed határa, akkor ne szülj többet.


Én úgy számolok minden gyerek esetén, hogy nem a pici meg a kicsi költségeit veszem alapul, hanem azt, hogy plusz egy szoba, mert előbb-utóbb kell. Nagyobb autó, plusz egy fogszabályozó, szemüveg, fejlesztés, különóra stb, plusz egy fő repjegy, hotelfoglalás, éttermi számlában plusz egy személy, plusz egy adag ruha stb.

2017. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7-es, neked hany gyereked van?


Igen, neha ugy erzem, itt a hatar, de ha veletlenul osszejonne, akkor biztosan megoldanank. De en eleg tervezos vagyok, a veletlen nem hiszem, hogy jatszik.


4 gyerekhez 6 szobas lakas? Vagy 5 es a szulok a nappaliban alszanak? Ez szerintem keves embernek van meg. Ettol fuggetlenul kulon szoba parti vagyok.

Es igen, a szemelyre szabott figyelem es a sok logosztika kicsit aggasztana. Persze a nagyobbak nonek, tizenevesen oket mar nem kell majd fuvarozni. Vagy nem tudom. Nincs meg kamaszom, egyelore elkepzelni sem tudom, mivel jar.

(A tarsadalmi megiteles meg mar csak bonusz. Ugy erzem, egy negyedik gyerek csak akkor elfogadhato masok szemeben, ha veletlen jott ossze.)

2017. ápr. 4. 11:05
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

7-es vagyok:

Senkinek nem kell "elfogadnia" a te és a férjed felelős döntését, mert a magánéletetekhez semmi közük, ezzel fölösleges törődni.


Mindenkinél egyéni, hogy hol a türelme, ereje határa. van, akinek egy sem kell, van akinek egynél, és van, akinek öt is kevés. Mások vagyunk.


Sokan ott hibázzák el, hogy kicsikkel számolnak. Mert két öt éven aluli elvan egy szobában, de mondjuk kamaszkorban már igénylik a privát szférát, a helyet, ahol magukban vagy a barátaikkal lehetnek. Plusz egy kamasz más életrend szerint él, mint egy hat éves például, stb.


Azt is hibának tartom, ha a szülőknek nem jut külön szoba, csak a nappaliban egy kihúzható ágy. Privát szféra mindenkinek kell.


Fontos szerintem egy ilyen létszámnál a minimum két fürdőszoba, bár azt már két gyerekkel elengedhetetlennek tartom.


Igen, ezek mind olyan dolgok, ami nélkül lehet létezni, csak nem mindegy, hogy milyen kényemben, nívón, mennyire kizsigerelve, stb.

2017. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, anyagilag nekünk 5 gyerek is beleférne. Pszichésen meg egy. Ennyivel bírunk el úgy, hogy ő is figyelmet kapjon és mi se csavarodjunk be.

Van 4 gyerekes barátnőm, aki 10 év otthonlét után kezd gajra menni - a férje hirtelen kivonta magát a gyerekkekel kapcsolatos teendők alól (tizenéve házasok, pár éve új munkahelye lett a férjének), alig tudja összekoordinálni a munkakeresést, munkábaállást a gyerekekkel.

Van egy másik, szintén négy gyerek, 2-3 év korkülönbséggel (6 a terv náluk), ő flottul viszi.


Nagyon egyéni, hogy kinek hol a tűrőképessége. Ezt neked kell felmérned. Amit az egyik ember, kapcsolat bír, azt a másik nem. A másik félnél is beüthet változás, hiszen folyamatosan változunk, ezzel is számolni kell.

2017. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!