Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3, vagy több gyerekesek!...

3, vagy több gyerekesek! Gyerekenként kb milyen értékben vesztek ajándékot karácsonyra?

Figyelt kérdés

2018. dec. 13. 13:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem az anyagi, hanem az eszmei érték számít. Az egyik most nálunk rá van függve a Duplo-emberkékre, válogattam

neki jó sokat, ez a fő ajándéka. Ez nyilván nem kerül annyiba, mint egy drón/laptop/telefon, de hatalmas örömet fog neki szerezni. A gyerekek igényét és vágyait vesszük figyelembe (ésszerű kereteken belül) és ez alapján döntünk, ami ha az egyiknél 50.000 a másiknál meg 3.000 ft-ot jelent, akkor sincsen baj.


Egyébként mi jobban szeretjük az élményajándékokat egymás közt, tágabb családban és a gyerekekkel is, szóval pl szülinapra mindig egy ajándék van és egy élmény, amit az ünnepelt választ ki. Karácsonykor is szoktunk élményeket ajándékozni, szintén változó értékben.

2018. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Szintén mint az elsőnél,de átlagosan most nálunk 10 e/gyerek.
2018. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

Nekem fogalmam sincs, hogy aki 10/gyerek áron ajándékoz, az hogy vesz szánkót a gyereknek, sílécet vagy snowboardot, sporteszközt, biciklit, babaházat, babakonyhát, szerelősállványt.


Nálunk a nagy kiadások mennek ünnepekre. Bicikli 27ért szülinapra. Babakonyha tavaly karácsonyra 20ért kosárral, kajákkal, edényekkel. Idén babaház 30ért, ami a mostani kisebb babáknak és a nagyobb korszakos barbieknak is meg fog felelni méretben.


De pl sima ágy helyett emeleteset kapott, ami alatt "bunker" van, ez is sokba került és szintén ünnepre kapta.


Aki 10ezer forintért vesz ajándékot a gyereknek, annak a gyereke minden más holmit alkalom nélkül szokott kapni? Vagy más rokonok veszik meg a gurulós talpú cipőt meg a görkorit?


Mi ritkán ajándékozunk nagyobb dolgot, szinte csak tőlem kap, de akkor nagy értékben, hétköznaponta párszáz forintért dolgokat.

2018. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

3-as,2-es vagyok ha ezt nekem szántad.

Amit felsoroltál az mind megvan nálunk.

Igen, ha kinövi a biciklit megkapja stb.

Nem ünnephez tesszük az ajándékozást

Pl november végén kinőtte a görkorit az övét megkapta a teso,ő meg kapott egy nem túl drága nagyobbat.

Mindennap korizik,most ne menjen az áprilisi szülinapjáig?



A középsö gyerek egy fa vonat szettre vágyott,a legnagyobb lego friends házra a kicsi meg egy állatos zongorát kap mert ő még nem vágyik semmire.


A szülinapjukra legtöbbször élményt kérnek,állatkert játszóház stb belépőt.

Igazábol 10 e ft nem annyira sok sajnos, elég gyorsan elkölthető.

2018. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 sajtfa ***** válasza:
13%
150,000/gyerek mindent a mit csak kér főleg ami drága egyszer gyerek nem?
2018. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
3-as igen, bár nekem 2 gyerekem van így nem válaszoltam a kérdésre. Nálunk általában 10ezer/gyerek megy ünnepekre, nem egyedül ünnepeknél ajándékozok. Ebben az évben pl egy házat kaptak 30 ezerért, a nagy biciklit 30 ezerért, a kicsi ágyat 35 ezerért. Ez mind alkalom nélkül volt. Csak azt írtam, ami nagyobb érték. Mondjuk másik ágyat el nem tudnék képzelni karácsonyi ajándékként, ez lett volna a következő alkalom, nyilván nem is vártam volna eddig vele.
2018. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

#3

Minek kell provokàlni az embereket?

Szerinted itt Magyarországon minden gyerek jàr síelni?Óh, persze, olyan gazdag itt mindenki.

Szànkója van, minek vegyünk minden évben újat?Biciklit kinőtte, tavasszal kap újat.Szeretne görkorit, megmondtam, oké, de tavasszal.

Neki dec.2-àn van névnap,6 ugye Mikulás, jön a karàcsony, szilveszterkor pedig születésnapja van.Egyébként több dolgot kap tőlünk, tehàt nem egy nagyot.

Gurulós cipő?Azt eszik vagy isszàk?

2018. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
3as igen ha bicikli kell neki megkapja alkalom nélkül is, ahogy ágyat is. Használati tárgyat nem kapcajándékba
2018. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Bár nincs 3 gyerekem, egy fiam van, így az alapkérdésre nem válaszolok, csak a 3-as által feltettre. Amiket felsoroltál, azok használati cikkek főként, így megvesszük akkor amikor szükség van rájuk. A fiam görkorizik például, tavaly szeptemberben nőtte ki a korit, nyilván nem vártunk vele karácsonyig, hogy kapjon másikat. Az ismerőseinknél is így van.
2018. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

3-as mi nem ajándékozunk csak úgy, vagy nagyon nagyon ritkán. Föleg nem 1-2 hónappal az ünnep elött.


àltalában 30.000Ft körül kapnak a gyerekek karácsonyra és szülinapra is. De nagyszülöktöl pl ágynemü huzatot kérte, meki(8-10EFt/gyerek)és más ruhanemüket is kapnak pl uszáshoz fürdöruhát...


Idén egy nyarlást is kapnak, a téliszünetben még elmegyünk egy hétre külföldre nyarlni. Ezt most foglaltuk le, de nem mondjuk el nekik csak szenteste mint ajándékot...

2018. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!