Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónaposom extra válogatós,t...

15 hónaposom extra válogatós,ti hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

2.gyerek.A nagy mindent evett és eszik is,sose volt vele gond. A kicsivel ugyanúgy tettem,de alig eszik valamit. Ami megy az a banán,zabtejbegríz, virsli,sonka , hús minden formában, vajas kenyér, zöldségleves,húsleves,krumplis teszta.... kb.ennyi. más formában a krumplit nem eszi, tésztát se. Rizs néha néha.Tejtermékektől,sajt,tejföl,tejszín a hideg rázza.

Üvegeseket eszi,abbol a gyümiket is imádja,megeszi az almát üvegesbe,de másképp semmilyen formában sem. de ritkán adok,nem tudom lehet azt kéne akkor?

Persze a pufi, dörmi menne ezerrel,de ezekre se szeretném szoktatni.


Bármilyen tippet örömmel fogadok.Kiéheztetni nem tudom mert akkor nem alszik.


2021. márc. 22. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Egyen üvegeseket mert legalább az ízeket megtapasztalja, meg amiket szeret. Hátha javul majd a dolog.

Ha kis barabokba eléteszed nem kostólgatna magától?

Az én fiam sem akar gyümölcsöt enni csak azokat a szipacsosokat szívja ki, hát akkor azt kap.

2021. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Hát akkor ez lesz.

Nagyon szereti a falatkákat,ezert eszi a kenyeret,virslit, felvágottat, stb. De a múltkor a penne tésztát raktam elé,az nem kellett,a krumpli se...szóval nem mindent fogad el így.

2021. márc. 22. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is ilyen volt, gyumolcsoket 5 eves koraig puresitettem.

Probald ki te is :)

Imadja a smoothiekat. Erdekes abban a spenot is lecsuszik.

2021. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj ki turmixokat. Mondjuk banánturmix. Abba bele tudsz csempészni olyan zöldséget-gyümölcsöt is, amit amúgy meg nem enne.

De amúgy amiket leírtál nem olyan rossz.

Valami tejitalt vagy tápszert még kap? Joghurtot sem szereti? Krémtúrót? Azt is lehet banánnal vagy üveges gyümölcspürével keverni.

Krémleves?

De ha szereti az üvegeseket, akkor adj neki azt nyugodtan.

2021. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Turmixal az a gond,hogy nagyon keveset is iszik. Csak a tejital amiből mennyiséget iszik,amugy folyton kínálgatni kell,de megprobalom.

A krémtúrót is.

2021. márc. 22. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kérdésed, bár látom màr korábbi.

Na az én fiam kb ugyanez volt, vagy rosszabb. (Ő tésztát pl a mai napig nem eszik)

Most 2 éves (+2 hónap). Most kezdett javulni a dolog 1 hónapja kb.

Nálunk pl csak banánt evett meg normális formában. Most megeszi az almát, epret, áfonyát, málnát és körtét is. Illetve nyers zöldséget mint kigyo ubi, es pritamkn paprika is lecsusznak néha-néha ami nagyon nagy szó.

Persze van ami meg rosszabbul megy, de én alapvetően már javuló tendenciát látok. Nyitottabb és bátrabb lett ami a kóstolást illeti és nálunk ez biztosan jót tett. Meg kellett rá érnie. Remélem így is marad. Kivanok sok türelmet és mihamarabbi pozitiv változást!!

2021. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igyekszem nem stresszelni rajta,nem egyszerű mondjuk meg elég elkeserítő, hogy szombaton fél nap főztem minden jót,és nem kellett semmi. De kezdek hozzászokni. Ma evett mondjuk es tegnap ivott frissen facsart narancslevet,szóval nem reménytelen 😁 meg sokat olvasgattam is,es latom,hogy másoknak sokkal sokkal gázabb.
2021. márc. 29. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!