Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extra durva dackorszak, vagy...

Extra durva dackorszak, vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Hármasiker fiaim vannak, most múltak 3 évesek. Benne vagyunk már egy ideje a dackorszakban és nem látom még a végét, de amit az utóbbi időben egyikük produkál az már megijeszt és nem tudom mit tegyek, kell-e tennem valamit.


Nagyon érzékeny, de iszonyú akarattal rendelkező gyerek, ő kezdte leghamarabb a témát, már egy évesen (!) a földbe verte a fejét ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta. Azóta is ő a leghisztisebb, de nagyon értelmes gyerek és egy idő után sok mindent meg lehetett vele beszélni, megmagyarázni a miérteket. Egy hónapja viszont, az ovikezdés óta iszonyatos amit művel és egyrészt nem tudok hatni rá, másrészt totál készen vannak az idegeink, még a testvéreit is idegesíti már. Tudom hogy nem egyszerű nekik az átállás bölcsi után, főleg hogy egész nyáron együtt voltunk, nagyon anyás, ragaszkodó, de ennek ellenére más téren nincs gond az ovival, szépen beszoktak, együtt vannak, azt mondják és azt is látom hogy szeretnek menni. Mégis azt gondolom hogy ezek a semmiből előtörő dührohamok talán emiatt vannak.


Hisztizik azon ha valami (bármi) nem sikerül neki, ha pl. megbotlik (de el nem esik) a lépcsőn, ha valamit ő akart csinálni de én nem tudtam és megcsináltam helyette (csak a ma reggeliek: lehúztam a wc-t, én ébresztettem a tesóját és nem ő - de ezeket előre nem jelzi hogy ő akarja csak utólag akad ki rajta, és ilyenkor jön a "visszacsináljuk", vagyis újra ráül a budira hogy újra pisiljen, persze nem sikerül ezen is kiakad, feküdjön vissza a tesó és ő ébreszti stb.).

Aztán ma reggel volt hiszti azon hogy rossz helyre tettem (??) a pólóját amit kikészítettem neki, mosásnál leesett a nadrágjából a beleragasztott ovis jele, nem mondtam azt cipő felvétel közben amit a tesójának mondtam (hogy "húzzuk fel a macicipőt"... ne kérdezzétek), és hogy az autóban a tesója ülésébe akart ülni. Asszem ennyi volt. És ezek MIND visítozós, lábamat cibálós, földön fetrengős hisztik, nem sima nyűglődések.


Délután már az ovi kapujában kezdi a nyűglődést, nem volt még olyan nap hogy szépen nyugodtan haza tudtunk volna érni, itthon aztán rendeződik de estére ahogy álmosodik megint jönnek a "hülyeségek".


A férjemmel már teljesen készen vagyunk, totál lemerít minket egyrészt hogy hímes tojáson kell járkálnunk és mindig figyelni arra nehogy valamivel kiakasszuk, másrészt meg hogy különböző módokon kezeljük a hisztit.


Köszi ha idáig elolvastatok... Teljesen tanácstalan vagyok, pedig azt hittem van már rutinom ebben.


Szóval a kérdésem egyrészt hogy mennyire "normális" az ilyen szintű dackorszak, illetve hogy kell-e valamerre elindulnom vele (első körben valamilyen tornára gondoltam pl. TSMT). Vagy várjak türelemmel. Tavaly ilyenkor mikor a bölcsit kezdték akkor is így reagált, de az kb. egy hónap alatt lecsengett. Most egyelőre nem látom a végét :(


Köszönöm


2017. okt. 5. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Amikre még gondolok:

- kevesebbet alszanak az oviban mint itthon szoktak, itthon 3 órát is alszanak délután, oviban 1,5 órát. De azóta korábban is fekszenek este, ezt máshogy nem tudom befolyásolni

- extra, illetve külön figyelemre vágyik - ezt nem egyszerű megvalósítani de törekszünk arra hogy mindenkivel töltsünk "külön időt", nyáron mondjuk ez kimaradt de év közben volt hogy egyiket-másikat nem vittem bölcsibe és csak vele voltam aznap, lehet valami ilyesmire van szüksége


Nem tudom mire gondolhatnék még...

2017. okt. 5. 08:34
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Minden gyerek más.

Ez teljesen normális viselkedés a korában . ha jól kezeled 5 éves korára már csak néha fordul elö.

Nem szabad bele menni, hogy elöröl kezdjük föleg olyan dolgot amit nem lehet vissza csinálni. Egyszerüen hagyni kell akkor ordítani, de figyelemztetni, hogy legközelebb szoljon. Te meg legközelebb készülj rá, hogy ezt Ö fogja csinálni.


Ami nagyon jót tehetne neki és a testvéreinek is, hogy egy gyerekes napot csinálsz vagy csináltok. Egyzserüen egy napra a többi gyereket lepasszolni és csak eggyel foglalkozni és vele 100%-ig ott lenni. Egy jó dolog pl mind elmegy oviba és csak ezzel az egy gyerekkel elmész állatkertbe, veszel neki fagyit, esztek hamburgert. Vagy elmentek pancsolni csak ti ketten(persze ha apa megy az még jobb lenne). ekkor semmi telefon semmi más dolog, csak te meg ö. Ezt persze mindegyikkel meg kell csinálnod, de nem muszáj rögtön.

Èn ha érzem, hogy a lányaimtól valamelyiket valami megviselte akkor csinálok ilyen napot. Pl a kicsi eltörte a kezét és hetekig csak ö volt a központban... ez a nagyot nagyon megviselte és ez érezhetö volt rajta nagyon. Fogtam és elvittem egy egésznapos fürdözésre(a fürdöbe délelött alig voltak), és utánna Mekiztünk. Ez az egy nap annyira jót tett neki, hogy hihetetlen.

2017. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Igen ahogy írtam ilyen napjaink nekünk is szoktak lenni és úgy látom rá is férne most egy ilyen. Holnap amúgy pont szemészetre viszem, csak őt, de a vizsgálat előtt-után miénk az idő :) Jó lenne ha valamennyit használna...
2017. okt. 5. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez a pisilős stb dolog hogy mindent újra kell csinálni és ő akarja és ilyesmi az én fiamnál is probléma. De az enyém autista, azért. Nem tudom normál gyereknél ez hogy van. Nálunk egy dili elmúlik, jön helyette másik.
2017. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel az ujrakezdjuk, elorol csinaljuk dologgal pont, hogy te erosites az egeszet!

Hiszen nem sikerul, o hisztizik es te egybol pattansz, es ugrasz azaz pont te ados ala a lovat es idezed elo a kovetkezot, hisz mit lat ?

Nem sikerul, en orditok egyet majd anya ugrik es megis az lesz amit en akarok.

2017. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk nem ennyire durva, de úgy gondoltam már túl voltunk a dackorszakon és újra kezdődött vmi. Azt vettem észre hogy helyzetváltásnál (éppen indulni kellett volna vhová). Jellemzően oviból hazaindulásnál csinálta, igen kellemetlen napi szinten. Azt hiszem rájöttem. Egyszerűen éhes, türelmetlen. Persze nem mondja, hiába kérdezem hogy éhes(és feltételezem hogy evett rendesen pl.az oviban)(4 éves), azt gondolja, hogy ő várakozik majdcsak elé teszik az ételt, de látja hogy máris indulunk - na akkor van a haddelhadd. Kell hogy vigyek vmit (sajnos nem mindig jó ami nálam van), akkor szent a béke. Nem segit ha kiakadok mert az olaj a tűzre, próbálok nyugodt maradni másra gondolni (persze a báttyját marhára dühíti ez a dac, ő pedig visítva csitítja, szóval két örjőngővel kell szembenéznem - de ez valszeg. könnyebb mint neked hárommal):-)

Az is segit ha négyszemközt leülünk és megbeszéljük a dolgot nyugodtan amikor hazaértünk, a harmadik alkalommal már elmondta mi a baj.

2017. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Tuti éhes mert bár jól ebédel de az uzsit nem eszi meg, mondjuk megyek értük hamar, de akkor is. Mindig viszek vmit, de tegnap például azon akadt ki hogy nem adtam neki oda azonnal csak amikor kiértünk a kapun (tök érthető szabálya az ovinak hogy csak így lehet, ezt nekik is többször elmagyaráztam). De igyekszem majd jobban figyelni arra hogy amint hazaértünk kapjon rendes kaját.
2017. okt. 5. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!