Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában nincs túl sok...

Bobin kérdése:

Mostanában nincs túl sok elhízott és extra magas gyerek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az általam normális magasságnak és súlyú gyermekemnek nehéz ruhát kapni mert inkább testesebb az átlag konfekció. Kisfiam 6 éves 123 cm 22kg.A 128-as ruhák hosszban jók de bárhol vásárolok a dereka extra bő mindegyiknek. Így ha össze is húzom sokszor trottyos mert eleve nagy az ülepük.
2018. júl. 10. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Mert sok az elhízlalt gyerek. Ugyan ezzel szenvedek. A legtöbb gatyát nem tudom annyira meghúzni, hogy ne essen le. 7 éves múlt nem rég 146os ruhákat veszek neki, de kis kora óta ez van.
2018. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál! Nem szeretnék senkit megbántani de az átlagosnak vélt gyerek nekem húsos, mondhatni duci. Egy teltebb kisgyerekre jók ezek a nadrágok de egy átlagos mindig nagy összehúzott gatyákban jár. A kislányoknak legalább ott vannak a strecs gatyák,leggingsek.
2018. júl. 10. 21:40
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
A kilenc hónapos fiamra is alig találok olyan nadrágot ami ne lenne bő rá derékban. Ami megkötősnek tűnik sem az mert csak dísz 😞
2018. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Fiam nagyon magas és vékony alig találni ruhát rá :(
2018. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
#3 Szintén a 10 hós fiammal vagyok így jó magas és szikár az összes gatya lóg derékban,meguntam csak gumis gatyát veszek. Áll fel azt el is eshet,ha lecsúszik róla. És ahogy a kérdező írja ez csak rosszabb lesz,ha nagyobb lesz. Valóban sok a hízékonyabb gyerek én is észrevettem.
2018. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi nincs gyerekem, de saját magam számára rendszeresen vásárolok a gyerekosztályon. 164cm vagyok, és simán jók rám a 158-as vagy kisebb méretű nadrágok, ruhák is. Èn is mindig megállapítom magamban, hogy nagy gyerekek vannak, a szabásuk más(bővebb és szélesebb) ezért jók rám.
2018. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

1es vagyok.

Nem rég vettem kikbe egy rövid gatyát a gyereknek. Konkrétan 2szer belefért volna és nem lehetett annyira meghúzni, hogy rajtamaradjon. Tavasszal meg az egyik nagyo durván elhízott ovis társ anyukája panaszkodott reggel az óvónéninek, hogy milyen rosszak a gyerekruhák mind gepékre valók és nem megy rá a fiára akinek szerinte normálalkata van. Óvónéninek is kerekedtek a szemei rendesen, mert párszor már jelezték a szülőknek, hogy oda kéne figyelni, mert egy kör futkosás után levegőt alig kap szegény olyan kövér, de anyuka szerint ez nem igaz nem kövér.

2018. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az èn 6 èves fiam 128 cm ès 25 kg. Mi is küzdünk a derèkban bő nadrágokkal, de szerintem ez egyèbkènt azèrt van, mert a 128-as mèret nem 6 èvesnek hanem 8 èves gyereknek van elvileg tervezve, ők pedig már kilóban nehezebbek, így ezèrt nagyobbak ezek a ruhák.
2018. júl. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ugy van ahogy utolso mondja.

9 eves a kozepsom es 128-134 es ruhat hord.

Ra minden pont passzol(pedig igazabol csak 30 kilo,de valahogy megis mas az alkata mint 2-3 evvel ezelott)

A nagyfiam viszont extra nehez eset.

158 as gatyo kell neki hosszban,de derkban eleg lenne az occse merete is siman.

Szerencsere van varrono a csaladban,igy alt. vele megyunk nadragot venni,o segit,hogy melyiket lehet szepen bevenni fenekben,derekban es azt vesszuk.igy azert nagyjabol jol is allnak rajt a nadragok.

En sem ertem miert nem lehet vekony/magas gyerekre ruhat gyartani.legalabb par db lehetne a boltokban ilyenekbol....

2018. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9 es helyzete van nálunk is :) A lányom 9 éves, 138 cm és 34 kiló, nem elhízott , rendszeresen sportol, normálisan táplálkozik (ugyanúgy ahogy a bátyja) mégis olyan kis tömbös zsufis alkat és pocis is. Bár tudom, hogy ez az életkor a telődés ideje, és utána megint nyúlni fog de akkor is néha megijedek. Elnézve a kortársait , nagyon sok kifejezetten husis hájacskás, nagydarab kislányt-kisfiút látok. És mintha érni is hamarabb kezdenének.

Ruhákra visszatérve.

A fiam 154 cm és 36 kg. Ő kifejezetten vékony. Én a hm ruházati osztályt szeretem, mert ott vannak nagyon skinny fazonok nadrágból, ami a lányomra combig se jön fel a méretében, viszont vannak rugalmasabb anyagú illetve jogger fazonú nacik, amik meg a fiamon harmonikáznak, de a lányra jók.

A vastagabb anyagú jogger nacikból is találtam rá még eddig mindig 1-1 fazont, ami nem áll idiótán kicsit összehúzott derékkal sem.

2018. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!