Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekeknek hány éves kortól...

Gyerekeknek hány éves kortól javallott a zsebkés, a bicska?

Figyelt kérdés
Falun felnőve tudom, hogy akkoriban a fiúk már 3.-4. osztályos korukban kisbicskával rendelkeztek. Hogy pontosan mire használták, azt nem tudom, talán kis furulyát faragtak fele fűzfából, vagy hasonlók. Tehát mindenképpen kultúráltan használták, nem egymás vagy maguk vagdosása, szurkálása volt a cél, ilyenről nem hallottam. Dobálni sem dobálták, arra külön suriken volt, vagy kisbalta. Unokaöcsém a 3. osztályos buszkirándulásról többek között zsebkéssel, ugró békával és kirakóval tért haza, amiket saját magának vásárolt a kisvárosi bazárban. Tehát a bazáros néninek nem okozott gondot, hogy kiadja a kisbicskát a gyerekeknek.

2021. márc. 24. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez úgy talán '70ben lehetett?!


92es születésű vagyok, vidéki, van 4 fiú tesóm is. Soha de soha nem láttam egy fiú ismerősömnél bicskát.

Furulya faragás?! Ezt is úgy kb a 60-70es évekre tudom elképzelni esetleg...

2021. márc. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Derjaderja ***** válasza:
76%
A párom azt hiszem 11-12 éves korában adott névnapjára/szülinapjára bicskát a fiúnak. Ez egy szokás. De a szülőnek kellene eldönteni a bazáros néni helyett.
2021. márc. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Derjaderja ***** válasza:
71%
(Furulyát tényleg nem faragott, de varázspálcát igen).
2021. márc. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Én lány vagyok, de 14 évesen kaptam édesapámtól egy bicskát, aztán pár évre rá öcsémtôl egy kulcstartóra csatolható még kisebb bicskát. Édesapám is hordd magával, és többször elôfordult már, hogy neki vagy valakinek a közelében egy erôs zsinórt vagy valamit el kellett volna vágni, de sehol egy olló. Ilyenkor az ô bicskája mentette meg a helyzetet. És utána nyári táborban velem is megtörtént, hogy a szervezô srácok ollót kerestek és sehol sem volt, mire felajánlottam a bicskámat. Meg is lepôdtek, hogy lány létemre hordok magamnál. De tényleg jól tud jönni néha. Leginkább levelek felbontására szoktam használni, ha nincs olló, mert nem szeretem cakkosan felszaggatni a borítékot.
2021. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

38 éves nő vagyok. Van a női táskámban bicska :).

De nem tudom, mikor kaptam. (apám adta amúgy).

2021. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

En sosem adtam a gyerekemnek bicskat es en sem kaptam!

Minek egy gyerek kezebe fegyvert adnim

2021. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

miért ne adná el neki a néni, az is bevétel :) és nyugi, aki gyilkolni akar, az nem vásári bazáráruval intézi XD

"sajátom" amúgy negyedikesen volt először, amikor szülők nélkül voltam táborban, apa odaadta a kettőből az egyiket, egy kés/olló/körömreszelő/csavarhúzó sosem árt, ha van az embernél. aztán talán 14 voltam, amikor találtunk egy boltban nagyon cuki, mini svájci bicskákat, azóta hétköznapokon azt hordom. azon is van minden, csak kisebb helyet foglal a mini kézitáskámban :D

2021. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

A 4. válaszoló vagyok. A kulcstartómon levô bicska pengéje pontosan 4 cm hosszú. Le szoktam venni repülôút elôtt, de volt, hogy elfelejtettem, és mit ad isten, pont kipakoltatták a táskámat az ellenôrzésnél, és meg is találták, de szó nélkül visszaadták és felengedtek vele a nemzetközi repülôgépre. Hujujj, micsoda fegyver!

Legfeljebb a szemét lehetne kiszúrni valakinek, de azt egy golyóstollal is meg lehet tenni.

Amúgy mivel orvos vagyok, azért is hordom magammal, ha esetleg gégemetszést kellene csinálnom, akkor kéznél legyen. Lekopogom, eddig nem volt rá szükség, remélem nem is lesz.

De azért pontozzatok csak le még jobban, mert le mertem írni, hogy kaptam édesapámtól bicskát! Húha, milyen elvetemült szülô!

2021. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Gyereknek nem adnék. 14 éves kamasznak esetleg... De nem tudom, nálunk ez sosem merült fel, 13 éves a nagyobbik fiam, de sose mondta, hogy szeretne. A férjemnek sincs, nekem sincs, valahogy ez nálunk még nem merült fel szükségletként. Apukámnak van bicskája, de nem hordta magával, csak ha kirándulni mentünk. Gyerekkorában neki sem volt, katona korában szerezte, pontosabban kártyán nyerte :D

Mondjuk most elgondolkodtam rajta, hogy egy picike zsebkés talán jó lenne, ha lenne a táskámban, hátha jól jön valamikor.

2021. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
a kisfiúk esetében a bicska a nemi szervet, a kukikát jelképezi, sőt ha valaki bicskával álmodik, akkor is a nemi szervnek kell szerepet tulajdonítani az álom megfejtésekor.
2021. márc. 24. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!