Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfam 3 éves múlt. A problém...

Kisfam 3 éves múlt. A problémánk az öltözés. Mostanában 2-3 fajta nadrágját hajlandó csak felvenni, másfajtát nem, olyankor sír,ordít,letolja. Utalhat ez a fajta ragaszkodás szenzorosságra, vagy autista tünetre?

Figyelt kérdés

Valamikor felvesz új nadrágot is ha jobb kedve van és pl.mondom neki, hogy megyünk sétálni,ide vagy oda, vagy autóval és ilyen esetekben jobban rávehető, hogy felvegyen más nadrágot is.

Sok esetben viszont sír, ordít elutasítja.

És csak azt a mostanában megszokott 2-3 félét veszi fel.

Valamikor a felső se mindegy neki, hogy melyik , vagy a zokni se.


2021. márc. 24. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha autista lenne semmivel nem tudnád rávenni új nadrágra. Közlöd vele, hogy azt veszi fel, amit oda adsz neki, különben nem mentek sehova.
2021. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem értelek, ezzel mi igazánból a probléma??


Te felvenél olyan nadrágot vagy felsöt, ami nem tetszik neked, vagy nincs kedved éppen abban lenni?

Egy ekkora gyereknek már van saját ízlése, elképzelése, miért akarod feltétlen azt ráeröltetni, amit te akarsz????

2021. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze lehet válogatni, de amikor 10 fajta kivan neki téve hogy válasszon, és egyik se jó, és óriasi hiszti, sírás van es csak a régi megszokotthoz való ragaszkodás, újdonságok teljes elutasítása.

Ezért fordult meg ez a fejemben.

2021. márc. 24. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már rájöttél volna ha autista lenne és nem az öltözködésből.
2021. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp ez kattant be neki



Nálunk multkor tüllszoknyában kellett játszótérre menni

Legalább rá tudtam préselni alá a sínadrágot (0 fok volt)


Ilyen ez


Nekem más miatt vizsgálták.. az autizmust kizárták

2021. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Több autista gyereket ismerek, de nem jellemzöbb rájuk az, hoyg ragaszkodnak egy bizonyos öltözethez, mint a többi gyerek esetében!
2021. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a lányomnak 2 db van kitéve, ha egyik se tetszik akkor én döntök.De legtöbbször ki tudja választani melyiket szeretné.Szerintem egyszerűen szenved a bőség zavarától.Amúgy én is olvastam autistákról, hogy ezt vagy azt a ruhát szereti csak azt akarja hordani, de ez mellett a ,,tüntet" mellett ezer más is kell legyen ahhoz, hogy egy gyerekre azt mondják autista.Ennyitől nem lesz az.
2021. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia mi lett veletek azota?
2022. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!