Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 4 éves gyereketek...

Majdnem 4 éves gyereketek miket csinál?

Figyelt kérdés

Kislányom júniusban lesz 4 éves, nem gondolom, hogy különösebben le lenne maradva, de oviba nem jár, így nem tudok más gyerekhez viszonyítani.

Számolni helyesen kb. 4-ig tud, nagyjából 10 rövid verset mond el, nem is tanítottam többet. Egész nap a babákkal, plüssökkel játszik, főz, nagyon szeret táncolni, tornázni. Rajzolni csak fejeket szokott és engem kér, hogy rajzoljak testet nekik.



2021. márc. 25. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Kisfiam jovoheten lesz 4. Ovis. Vonatot epit, legozik, kb. 20-ig szamol. Rajzolashoz, szinezeshez nem sok turelme van. Tarsasozunk, logicozunk, stb. Probalok minden napra kitalalni valamit. Nagyon sok dalt tud, 100 körül sztem. Pici kora ota ringatora jartunk. Rengeteget tanult ott.
2021. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

1 hónap múlva lesz 4 a lányom.


20-ig számol, keresztnevét leírja (Az ajtaján lévő feliratról megtanulta), rengeteg dalt, verset ismer, játék közben sokat dudorászik. Imád dinókkal, plüssökkel játszani, szereti a barbie babáit, a csecsemő babáit.

Rengeteget rajzol és elég ügyes. Mostanában az udvar, a ház a kedvenc témája. (A vegyes csoport fél éve alatt sok technikát ellesett a nagyobbaktól, egyértelmű a fejlődés.) Vág, ragaszt, fest, gyurmázik, nagyon aprólékosan színez. Szereti a logikai feladatokat és egyfolytában beszél. Minden hangja rendben van, tisztán, választékosan beszél.

2021. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más, van akit a rajzolás köt le és 4 évesen csodákat rajzol, van aki jól táncol, az én kisebbem megállás nélkül szerepjatekozik, abban nagyon kreatív. De pl közel sem rajzol úgy mint a nővére ennyi idősen. Viszont 3 évesen megtanult ketkereku biciklivel menni, a nővére 5 évesen.

Kár lenne itt elkezdeni egymásra licitálni hogy kinek mit tud a gyereke. Különben is, ki mondja meg mit KELL tudnia egy 4 évesnek?

2021. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 Nem licitálni kell, csak kíváncsi vagyok más 4 éves gyerek mit csinál, az enyém egyébként látványosan le van maradva az elsö két válaszadó gyerekéhez képest, mégsem dőlök a kardomba. Más gyerekkel mi nem találkozunk, marad a gyakori tapasztalatot szerezni.
2021. márc. 26. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Miert nem

Talalkoztok mas gyerekkel?

2021. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Krónikus beteg vagyok, várom az oltást, nem megyünk sehova.
2021. márc. 26. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor megnyugtatlak, mivel dolgoztam már egy kicsit oviban is, suliban is. Az első kettőnek olyan szempontból érettebb az átlag 4 évesekhez mérten a gyermeke, legalábbis amely szempontokból jellemezték csemetéjüket. Aki betölti a négyet, jó, ha tud 10-ig számolni, és kezdetlegesen rajzolnak általában (pálcikaember, napocska stb), de már tudogatnak dalocskákat, verseket, mondókékat. Közel sem annyit, mint az első kettőnek a gyermeke.


Ai pont 4, az átlaguk az ollót épp csak tudja használni, de a kanalat, villát már egész szépen, rendeltetés szerűen. Szimbolikus játékaik egyre érettebb szerepjátékok, olvasni nagyon kevés 4 éves akar megtanulni (ami nem elvárás). Vannak köztük választékosabban beszélők, de még közöttük sem ritka, akinek nem tiszta az ejtése, ami életkori sajátosság, általában.


A szabálytudatuk épp csak kezd érni, értsd ez alatt a szabályjátékok értését is (csak kezdik kapiskálni a (labdás) kidobóst.) Énekük még kicsit hamiskás, általában méár 4 szolmizációs hangból álló dalokat is tudogatnak, de inkább 2-3 hangból állóakat.


Hangsúlyozom, azok ÁTLAGÁRÓL írtam, akik épp csak betöltötték a 4-et, mivel a kérdező gyemrekéé is épp cska most tölti.


Fél év alatt rengeteget fejlődnek az ovisok.

2021. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jövőhèten lesz 4 a fiam.

5-ig számol. Mondókákat utálja, a nagynak ha tanítom, megtanulja Ő is, de nem ismètelgeti utánam, csak figyel, aztán ha nagyon kèrlelem elmondja.

Nagyon kezdetlegesen rajzol, nagy mozdulatokkal csigabigát tud rajzolni.

Színezèsnèl kimegy a vonalból. Legózik, sint èpít, a nagymozgásokat imádja. Mesekönyvet kèpes akár 30 percen keresztül is nèzegettni a tesójával. Szereti hallgatni, ha mesèlek. (mondjuk nekünk nincs tèvènk, a gyerekek kèpernyőmentesek).

Feladatoskönyvezni sem szeret max 2 feladatot csinál meg.

A nagyfiamhoz kèpest kicsit le van maradva, ennyi idősen Ő pl egy egèsz feladatoskönyvet kivèguett egy ültő helyèben. De hát nyilvân más minden gyerek.

2021. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!