Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Biciklizni (kitámasztó nélkül)...

Biciklizni (kitámasztó nélkül) hogyan tanítottátok a futóbringázni már jól tudó gyereketeket (4 éves)?

Figyelt kérdés
Most vennénk egy bringát, de arról nem ér le a lába csak lábujjhegyen, az ülés teljesen lent van. Nagy lenne neki?
2016. jún. 25. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy még korai lenne neki 4 évesen szerintetek?
2016. jún. 25. 17:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudott futobicozni, tudott potkerekkel pedalozni. Levettem a potkereket, megloktem a bringat es ment. Azt kellett meg gyakorolni, hogy hogyan allitsa be a pedalt elindulashoz.
2016. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Apám engem így tanított: Levette a támaszokat, megfogta a nyerget a hátam mögött, és mondta hajtsak, mikor hátranéztem ő ott állt ahonnan indultam és azt kiáltotta: Csak nem gondoltad, hogy futok utánad? Nah, azóta tudok simán biciklizni. 4 év körüli voltam.


33/N

2016. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de a futóbringánál teljes talppal leér a lába, a pedálosnál nem, és hogy állna meg?
2016. jún. 25. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy kell beállítani a nyerget, hogy ha leakarja tenni a lábát akkor mindkét talpa leérjen, ha ül a nyergen.
2016. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az ülés teljesen lent van, és így sem ér le a teljes talppal a lába.

Ezt olvastam:

"Tanítsuk a gyermeket egy olyan kerékpáron, ahol az ülés magasságát olyan alacsonyra lehet állítani, hogy kényelmesen leérjen a lába és biztonságosan megtudjon állni. Ha a biciklin van segédkerék távolítsuk el a pedálokkal együtt. "

De már futóbringával tud egyensúlyozni is, felteszi mindkét lábát úgy gurul. A későbbi és felnőtt bicikliknél sem ér le talppal az ember lába ha a nyeregben ül.

2016. jún. 25. 23:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy ez a bringa még nagy neki:(
2016. jún. 26. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!