Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves egyke gyereked mennyit...

4 éves egyke gyereked mennyit játszik egyedül?

Figyelt kérdés

#Kisgyerek, óvodás, egyke,
2021. ápr. 3. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Amióta nincs ovi szinte semmit. Nagyon nehezen viseli a kortársak hiányát. Egész nap velem akar játszani
2021. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mint ahogy az egyes írja. De mellettem azért eljátszik egyedül csak legyek ott.
2021. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miota rendes legoznik nem.duplo, jol elvan.
2021. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Változó. Igényli a társaságot, de ha valamibe elmerül (Lego vagy más építős dolog), akkor egy jó időre eltűnik. Szerintem nagyon maximum 3/4 órára tud eltűnni, utána már jön és csicsereg. Általában kérlel, hogy játszunk.

Ha bemegyek a szobájába és leülök mellé, akkor elvan sokáig, néha megkér valamire, tehát sokszor csak a jelenlétem kell neki.

2021. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!


Nem kell parázni, ha a gyerek elvan magában is, persze kell vele foglalkozni, olykor pedig szülőként érdeklődni tőle, mi jót csinálsz, kicsim.

Pl

Beszállhatsz-e mellé?


Legyél nyugodt, kedves és elfogadó, a válaszától is független. Ha igen, ha nem.


Vannak olyan dolgok, tulajdonságok, amivel születi egy gyermek. A saját szintjén lévő motoros képességektől egészen a szociális élet igény szintjéig.


Pl introvertált, ambivertált, extrovertált.


Jómagam intro voltam és vagyok is. Vagyis azt jelenti, kisebb társaságokban vagy egyedül érzem magam jól és töltődök fel.

Mai napig elrajzolgatok órákat is, részben ez a 2 tényező lett karrierem fontos alapjainak egyike.


A szülőknek meg kell ismerni azt a kis embert, akit ketten megalkottak vagy örökbe fogadtak, hiszen egy új személyiség a picuri a világban.


Nem az elképzelt "sablon" vagy "ideális" gyerek képnek "kell megfelelnie", hanem fel kell fedezni, azt aki két kicsi szemével felnéz rád s kell neki a támogatás, megértés.


Főleg, hogy ő maga még fedezi fel a világot és önmagát.


A személyiség átlagosan kb 25 éves korig formálódik.


A kezükbe kell adni a lehetőségek tárházának választékát s megfigyelni, mikhez van érzéke, miket szeret stb.


Ám azt is figyelembe kell venni, mit miért kedvel.


Pl nálam a rajz kikapcsolódás, teljes szabadság volt, amolyan terápia vagy hobbi jellegű tevékenység.


S ezt szétzúzták azzal, hogy művészetibe tuszkoltak (protezsáltak csak azért is)... Holott cukrász szakra szerettem volna menni. Ott a szobrászati érzékemet és a sütést kombinálhattam volna.


10 évig megtagadtam a rajzot, később kezdtem visszafordulni felé. S magam módján építkeztem felnőtt fejjel belőle.


Ez csak egy pl, mennyire fontos ismerni a gyerkőcöt és engedni olykor vágyának.


Sok gyermekre vigyáztam az évek alatt magánban. Ám csak 4 olyan gyerkőcöt tudok mondani, akikben a szülők az igazi énjüket látták.


Többiekkel meg kiderítettük, miért viselkedik úgy a gyerek ahogy.


Az emberek kiismerése, megfigyelése, elemzése ugyanúgy előny a felnőtt világban is.


Figyeld a picit, kommunikálj vele,ám ne eröltesd túl. Érezni fogja "valami nem stimmel". ^^

2022. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: én 4 évesen elvoltam egy lappal, kaviccsal is, de tesóm full hiperaktív volt.
2022. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oviban is egyedül játszott.
2022. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!